Military

Number of items: 87

I. világháborúban részt vett katonák, népfelkelők ceruzával rajzolt korabeli portréi, mellképei, összesen 55 db. Többek közt Böhm Vilmos (1880-1949) szociáldemokrata politikus, későbbi hadügyi államtitkár (1918-1919), hadügyminiszter és hadügyi népbiztos (1919) arcképével; Bulina Gyula népfelkelő őrvezető portréjával. Több katonán kitüntetésekkel, majd mindegyiken rangjelzéssel. A katonák portréi alatt azon háborús helyszínek nevei, amelyen feltehetően részt vettek (pl. Kotuzow). A grafikus sajnos nem ismert. Korabeli kissé kopott, vászonkötésű vázlatfüzetben, a vázlatfüzet a kötéstől kissé elvált, laza. Egyes lapok jó állapotban, mindössze néhányon kisebb szakadás. Lapméret: 31x21,5 cm. Egyedi, gyűjtői ritkaság!
11958.

60 000 HUF
162,16
176,47
cca 1916 Halottak hevernek a földön egy ütközet után a harctéren, fotó, 8,5×14 cm / fallen soldiers on the battlefield, world war I, photo
11959.

3 000 HUF
14
1917 A monarchia csapatainak főhadiszállása Udinében, az olasz fronton, kartonra ragasztott, feliratozott fotó, 12×17 cm
11960.

6 000 HUF
cca 1918 A k.u.k. Orientkorps, a Monarchia keleti hadteste katonájának fényképes igazolványa / Id of the K. U. K. ORIENTKORPS soldier
11961.

2 000 HUF
57
cca 1908 M. kir. Ludovika akadémia. A növendékek társalgó terme, billiárdasztallal. Nagy méretű feliratozott fotó, kartonon. 30x40 cm 41x54 cm
11962.

18 000 HUF
48,65
52,94
cca 1912 Képek a Nagyváradi Honvéd Hadapródiskoláról, díszes, fekete-fehér fotókkal illusztrált album, Divald és Monostory Bp., 36 t., zsinórral fűzött, aranyozott papírkötésben, sérült borítóval, 24x15,5 cm / Pictures from the Cadet School of Oradea/Nagyvárad, album with black-and-white photos, slightly damaged paperback binding, 24x15,5 cm
11963.

24 000 HUF
64,86
70,59
1914-1918 Horváth Kornél hadnagy első világháborús fotóalbuma, főleg a galíciai hadjáratról a Pietrkov-Radom-Brest-Varsó-Seresowo útvonalon, a végén szovátai képekkel, rendkívül változatos képanyaggal, 76 különféle méretű feliratozott fotóval / Kornél Horváths photoalbum from the world war I, about Galician expedition, 76 photos
11964.

1914-1918 Horváth Kornél hadnagy első világháborús fotóalbuma, főleg a galíciai hadjáratról a Pietrkov-Radom-Brest-Varsó-Seresowo útvonalon, a végén szovátai képekkel, rendkívül változatos képanyaggal, 76 különféle méretű feliratozott fotóval / Kornél Horváth's photoalbum from the world war I, about Galician expedition, 76 photos

36 000 HUF
97,30
105,88
1915 Kratochvil Károly (1869-1946) katonatiszt, altábornagy, később a Székely Hadosztály parancsnoka által megírt, német nyelvű tábori posta levelezőlap, K. u. K. FELDPOSTAMT 80 bélyegzéssel
11965.

1915 Kratochvil Károly (1869-1946) katonatiszt, altábornagy, később a Székely Hadosztály parancsnoka által megírt, német nyelvű tábori posta levelezőlap, "K. u. K. FELDPOSTAMT 80" bélyegzéssel

3 000 HUF
27
1918 Budapest, katonai fotó műteremben, átadó mappában, az ábrázolt szemály által aláírva, 18x14 cm, mappa méret 34x24,8 cm
11966.

1 600 HUF
Luftwaffe tiszti felvarró és tiszti sapkajelvény / Luftwaffe officer sign + cap badge
11967.

20 000 HUF
54,05
58,82
Horthy korbeli alu dögcédula, papírral honvéd részére / Military dog tag
11968.

5 000 HUF
21
1921 Katonai csoportkép a nagytétényi lőtéren, fotólap, a hátoldalon feliratozva, kis kopásnyomokkal és kis folttal, 8,5x13,5 cm
11969.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF