Number of items: 240

Boldizsár István (1897-1984): Felsőbányai bányászházak. Olaj, vászon, jelzett, restaurált. Fa keretben, 47×60 cm. / István Boldizsár (1897-1984): Miners houses in Baia Sprie. Oil on canvas, signed, restored. Framed. 47x60 cm
10000.

Boldizsár István (1897-1984): Felsőbányai bányászházak. Olaj, vászon, jelzett, restaurált. Fa keretben, 47×60 cm. / István Boldizsár (1897-1984): Miner's houses in Baia Sprie. Oil on canvas, signed, restored. Framed. 47x60 cm

95 000 HUF
256,76
279,41
Balla Géza (1909-1946): Nagybányai tópart. Pasztell, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 43,5x54,5 cm / Géza Balla (1909-1946): Lake at Baia Mare. Pastell on paper, signed. Framed with glass. 43,5x54,5 cm
10001.

42 000 HUF
113,51
123,53
Pászk Jenő (1895-1948): Akt. Szén, papír, jelzett. Lap jobb szélén kisebb szakadással. Helyenként kissé foltos. Üvegezett fa keretben, 60,5,5×38,5 cm / Eugen Pascu (1895-1948): Nude. Coal on paper, signed. With a tear on the right side of the sheet. A little bit spotty. Framed with glass. 60,5,5×38,5 cm
10002.

110 000 HUF
297,30
323,53
Balla Béla (1882-1965): Tóparti fények. Olaj, karton. Jelezve balra lent (halványan). Hátoldalán feliratozott és régi árral leiben. 70x89 cm / Béla Balla (1882-1965): Lakeside lights. Oil on board. Signed lower left. With description and price in lei on the back. 70x89 cm
10003.

65 000 HUF
175,68
191,18
Ferenczy Valér (1885-1954): Leányportré. Akvarell, papír, jelzett. Lapon apró foltokkal. 33x24 cm / Valér Ferenczy (1885-1954): Portrait of a young lady. Watercolour on paper. Signed. A bit spotty. 33x24 cm
10004.

28 000 HUF
75,68
82,35
Litteczky Endre (1880-1953): Napfényes udvar. Olaj, vászon, jelzett. Javított. Bal szélén apró sérüléssel. 63×53,5 cm / Endre Litteczky (1880-1953): Sunny yard. Oil on canvas, restored. With a very small damage on the left side. 63×53,5 cm
10005.

100 000 HUF
270,27
294,12
10
Iván Szilárd (1912-1988): Csendélet. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratívm sérült blondel keretben, 80×60 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Still life. Oil on canvas, signed. In damaged frame. 80×60 cm
10006.

50 000 HUF
135,14
147,06
Csáki-Maronyák József (1910-2002): Kéknefelejts (Erdélyi falu székelykapuval), 1940-es évek eleje. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Autográf ajánlási sorokkal balra lent. 70×90 cm. Csáki-Maronyák József székelyföldi ösztöndíjasként elsősorban Csíkban és a Gyimesekben, illetve a Békás-szoros és a Gyilkos-tó környékén festett. A művész így emlékezett vissza erre az időszakra és helyszínekre: (...) Akkor leszálltam Csíkszeredában, és kiválasztopttam egy falut magamnak, Csíkszentgyörgyöt először, aztán Csíkmenaságot. Majd onnan fölkeveredtem a Kárpátok gerincére a csángók közé. (...) Főleg Csík megyében barangoltam, de oda utazott az ember, ahová akart, úgy élt, ahogyan akart. Emellett Háromszékbe és Udvarhelyre is eljártam, aztán 1943-ban, a második évben főleg a Gyilkos-tó környékén, a Békás-szorosnál dolgoztam (...) Egy kirándulás kapcsán rátaláltam Nagy Imrére. (...) Aztán meglátogattam Zsögödön is, a saját portáján (...) Közli: Murádin Jenő: Székelyföldi ösztöndíjasok 1941-1943. Csíkszereda, 2012, Csíkszereda Kiadóhivatal, 41. o.. / József Csáki-Maronyák (1910-2002): Transylvanian village, early 1940s. Oil on canvas. Signed lower right. With dedication lines on the lower left. 70x90 cm
10007.

Csáki-Maronyák József (1910-2002): Kéknefelejts (Erdélyi falu székelykapuval), 1940-es évek eleje. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Autográf ajánlási sorokkal balra lent. 70×90 cm. Csáki-Maronyák József székelyföldi ösztöndíjasként elsősorban Csíkban és a Gyimesekben, illetve a Békás-szoros és a Gyilkos-tó környékén festett. A művész így emlékezett vissza erre az időszakra és helyszínekre: "(...) Akkor leszálltam Csíkszeredában, és kiválasztopttam egy falut magamnak, Csíkszentgyörgyöt először, aztán Csíkmenaságot. Majd onnan fölkeveredtem a Kárpátok gerincére a csángók közé. (...) Főleg Csík megyében barangoltam, de oda utazott az ember, ahová akart, úgy élt, ahogyan akart. Emellett Háromszékbe és Udvarhelyre is eljártam, aztán 1943-ban, a második évben főleg a Gyilkos-tó környékén, a Békás-szorosnál dolgoztam (...) Egy kirándulás kapcsán rátaláltam Nagy Imrére. (...) Aztán meglátogattam Zsögödön is, a saját portáján (...)" Közli: Murádin Jenő: Székelyföldi ösztöndíjasok 1941-1943. Csíkszereda, 2012, Csíkszereda Kiadóhivatal, 41. o.. / József Csáki-Maronyák (1910-2002): Transylvanian village, early 1940s. Oil on canvas. Signed lower right. With dedication lines on the lower left. 70x90 cm

40 000 HUF
108,11
117,65
29
Dinnyés Ferenc (1886-1958): Szövő székely asszony. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Bal alsó sarkában kisebb sérüléssel. Fa keretben. 50x60 cm / Ferenc Dinnyés (1886-1958): Szekler woman weaving. Oil on canvas. Signed lower right. With small damage in the left corner. Framed. 50x60 cm
10008.

40 000 HUF
108,11
117,65
10
Moldován István (1911-2000): Erdélyi táj. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. Fa keretben. 60×80 cm / István Moldován (1911-2000): Transylvanian landscape. Oil on canvas, signed. Framed. 60×80 cm
10009.

80 000 HUF
216,22
235,29
10010.

100 000 HUF
270,27
294,12
Mácsai István (1922- 2005): Téli szekér. Olaj,farost, jelzett, fa keretben, 30×40 cm / Mácsai István (1922- 2005): Winter wagon. Oil on wood fibre, signed, framed, 30×40 cm
10011.

50 000 HUF
135,14
147,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF