Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 40

Franciaország 1887. Az Ecole des Beaux Arts az elesett diákjainak Br emlékérem. Szign.: C. Degeorge (238,57g/81mm) C:AU / France 1887. The Ecole des Beaux Arts to its Fallen Students, 1887 Br emlékérem. A LA MEMOIRE DES ELEVES DE LECOLE DES BEAUX-ARTS MORTS POUR LA DEFENSE DE LA PATRIE 1870-1871 / STAMM - SEILHADE - MALHERBE - REBOURSIER - ANCEAUX - FRIESE - BRETON - CHAUVET - COINCHON - JACQUEMIN - REGNAULT - PANZA - E. COQUART ET J. L.PASCAL ARCHTES - CHAPU ET DEGEORGE SCULPRS Sign.: C. Degeorge (238,57g/81mm) T:1-
30388.

Franciaország 1887. "Az Ecole des Beaux Arts az elesett diákjainak" Br emlékérem. Szign.: C. Degeorge (238,57g/81mm) C:AU / France 1887. "The Ecole des Beaux Arts to its Fallen Students, 1887" Br emlékérem. "A LA MEMOIRE DES ELEVES DE L'ECOLE DES BEAUX-ARTS MORTS POUR LA DEFENSE DE LA PATRIE 1870-1871 / STAMM - SEILHADE - MALHERBE - REBOURSIER - ANCEAUX - FRIESE - BRETON - CHAUVET - COINCHON - JACQUEMIN - REGNAULT - PANZA - E. COQUART ET J. L.PASCAL ARCHTES - CHAPU ET DEGEORGE SCULPRS" Sign.: C. Degeorge (238,57g/81mm) T:1-

60 000 HUF
177,51
222,22
Franciaország 1894. Lyon-i Kiállítás 1894 kétoldalas, aranyozott Br emlékérem. Szign.: A. Rivet (59,73g/50mm) T:1- kopott aranyozás, kis ph. / France 1894. Exposition de Lyon 1894 double-sided gilt Br commemorative medallion. Sign.: A. Rivet (59,73g/50mm) T:AU worn gold plating, small edge error
30389.

Franciaország 1894. "Lyon-i Kiállítás 1894" kétoldalas, aranyozott Br emlékérem. Szign.: A. Rivet (59,73g/50mm) T:1- kopott aranyozás, kis ph. / France 1894. "Exposition de Lyon 1894" double-sided gilt Br commemorative medallion. Sign.: A. Rivet (59,73g/50mm) T:AU worn gold plating, small edge error

6 000 HUF
17,75
22,22
Franciaország 1900. Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900 Br emlékérem, adományozva J. Berinza számára, peremén BRONZE beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (97,49g/63mm) T:1- / France 1900. Republic of France / International Exposition Paris 1900 Br commemorative medallion, awarded to J. BERINZA, with BRONZE hallmark on the edge. REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE. Sign.: J. C. Chaplain (97,49g/63mm) C:AU
30390.

Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" Br emlékérem, adományozva "J. Berinza" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (97,49g/63mm) T:1- / France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" Br commemorative medallion, awarded to "J. BERINZA", with "BRONZE" hallmark on the edge. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE". Sign.: J. C. Chaplain (97,49g/63mm) C:AU

12 000 HUF
35,50
44,44
Franciaország 1967. Republique Francaise / Assemblée Nationale (Francia Köztársaság / Nemzetgyűlést) Ag emlékérem, peremén ezüstjellel és 1967-es évszámmal, kitöltetlen utánveret. Szign.: Robert Cochet (171,53g/67mm) T:1-,2 / France 1967. Republique Francaise / Assemblée Nationale (French Republic / National Assembly) Ag commemorative medal, with silver mark and the year of 1967 on edge, unfilled restrike. Sign.: Robert Cochet (171,53g/67mm) C:AU,XF
30391.

Franciaország 1967. "Republique Francaise / Assemblée Nationale (Francia Köztársaság / Nemzetgyűlést)" Ag emlékérem, peremén ezüstjellel és "1967"-es évszámmal, kitöltetlen utánveret. Szign.: Robert Cochet (171,53g/67mm) T:1-,2 / France 1967. "Republique Francaise / Assemblée Nationale (French Republic / National Assembly)" Ag commemorative medal, with silver mark and the year of "1967" on edge, unfilled restrike. Sign.: Robert Cochet (171,53g/67mm) C:AU,XF

16 000 HUF
47,34
59,26
30392.

20 000 HUF
59,17
74,07
30393.

12 000 HUF
35,50
44,44
Hollandia 1914. A Z E KARDINAAL MERCIER NATIONALE HULDE VADERLANDSLIEFDE LIJDZAAMHEID 1914 kétoldalas Br emlékérem. Szign.: J. Jourdain (87,37g/65mm) T:2 / Netherlands 1914. A Z E KARDINAAL MERCIER NATIONALE HULDE VADERLANDSLIEFDE LIJDZAAMHEID 1914 double-sided Br commemorative medallion. Sign.: J. Jourdain (87,37g/65mm) C:XF
30394.

Hollandia 1914. "A Z E KARDINAAL MERCIER NATIONALE HULDE VADERLANDSLIEFDE LIJDZAAMHEID 1914" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: J. Jourdain (87,37g/65mm) T:2 / Netherlands 1914. "A Z E KARDINAAL MERCIER NATIONALE HULDE VADERLANDSLIEFDE LIJDZAAMHEID 1914" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: J. Jourdain (87,37g/65mm) C:XF

6 000 HUF
17,75
22,22
Német Államok / Augsburg ~1700-1800. Szent Ulrik-kereszt Br kegyérem változat (16,19g/48x42mm) T:3 / German States / Augsburg ~1700-1800. St. Ulrich Cross Br religious medal variation (16,19g/48x42mm) C:F
30395.

Német Államok / Augsburg ~1700-1800. "Szent Ulrik-kereszt" Br kegyérem változat (16,19g/48x42mm) T:3 / German States / Augsburg ~1700-1800. "St. Ulrich Cross" Br religious medal variation (16,19g/48x42mm) C:F

8 000 HUF
23,67
29,63
Német Birodalom 1903. Franz von Lenbachnak szülővárosától, Schrobenhausentől ezüstözött Br plakett. Szign.: H. Kautsch (192,34g/86x60mm) T:2 ph. / German Empire 1903. To Franz von Lenbach from his hometown Schrobenhausen silver plated Br plaque. F. v. LENBACH / IHREM EHRENBUERGER FRANZ VON LEHNBACH - GEWIDMET VON DER DANKBAREN VATERSCHTADT SCHROBENHAUSEN 1903 Sign.: H. Kautsch (192,34g/86x60mm) C:XF edge error
30396.

Német Birodalom 1903. "Franz von Lenbachnak szülővárosától, Schrobenhausentől" ezüstözött Br plakett. Szign.: H. Kautsch (192,34g/86x60mm) T:2 ph. / German Empire 1903. "To Franz von Lenbach from his hometown Schrobenhausen" silver plated Br plaque. "F. v. LENBACH / IHREM EHRENBUERGER FRANZ VON LEHNBACH - GEWIDMET VON DER DANKBAREN VATERSCHTADT SCHROBENHAUSEN 1903" Sign.: H. Kautsch (192,34g/86x60mm) C:XF edge error

20 000 HUF
59,17
74,07
Németország 1912. Gerhart Hauptmann születésénék 50. évfordulója Br plakett. Szign.: Weinberger (75,98g/50x49,5mm) T:2 / Germany 1912. 50th Anniversary of the Birth of Gerhart Hauptmann commemorative Br plaque. GERHART HAUPTMANN / 15 NOV 50. GEB T 1862-1912. Sign: Weinberger (75,98g/50x49,5mm) C:XF
30397.

Németország 1912. "Gerhart Hauptmann születésénék 50. évfordulója" Br plakett. Szign.: Weinberger (75,98g/50x49,5mm) T:2 / Germany 1912. "50th Anniversary of the Birth of Gerhart Hauptmann" commemorative Br plaque. "GERHART HAUPTMANN / 15 NOV 50. GEB T 1862-1912". Sign: Weinberger (75,98g/50x49,5mm) C:XF

10 000 HUF
29,59
37,04
Német Birodalom / Poroszország 1913. A kormány 25. évfordulójára - 1888-1913 / II. Vilmos peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Lauer Nbg (Nürnberg) (17,18g/0.990/33mm) T:1- ph., kis patina / German Empire / Prussia 1913. The 25th anniversary of the government - 1888-1913 / Wilhelm II hallmarked Ag medallion. Sign.: Lauer Nbg (Nürnberg) (17,18g/0.990/33mm) C:AU edge error, small patina
30398.

Német Birodalom / Poroszország 1913. "A kormány 25. évfordulójára - 1888-1913 / II. Vilmos" peremén jelzett Ag emlékérem. Szign.: Lauer Nbg (Nürnberg) (17,18g/0.990/33mm) T:1- ph., kis patina / German Empire / Prussia 1913. "The 25th anniversary of the government - 1888-1913 / Wilhelm II" hallmarked Ag medallion. Sign.: Lauer Nbg (Nürnberg) (17,18g/0.990/33mm) C:AU edge error, small patina

16 000 HUF
47,34
59,26
Olaszország ~1521. Antoninus Pius Paduaner római sestertius mintájára készült, öntött Br emlékérem. ANTONINVS AVG PIVS P P T R P XVI / COS III. Alkotója feltehetőleg Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g/36mm) T:2- ph. / Italy ~1521. Antoninus Pius Paduaner cast Br commemorative medallion modeled on a Roman sestertius. Probably by Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g /36mm) C:VF edge error
30399.

Olaszország ~1521. "Antoninus Pius Paduaner" római sestertius mintájára készült, öntött Br emlékérem. "ANTONINVS AVG PIVS P P T R P XVI / COS III". Alkotója feltehetőleg Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g/36mm) T:2- ph. / Italy ~1521. "Antoninus Pius Paduaner" cast Br commemorative medallion modeled on a Roman sestertius. Probably by Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g /36mm) C:VF edge error

28 000 HUF
82,84
103,70

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.