Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 40

Ausztria 1570. MAXIMILIN ROMISAV / DOMINVS PROVIDEBIT 1570 kétoldalas, öntött Ag emlékérem (8,56g/24mm) T:2- / Austria 1570. MAXIMILIN ROMISAV // DOMINVS PROVIDEBIT 1570 double-sided cast Ag commemorative medallion (8,56g/24mm) C:VF
30364.

Ausztria 1570. "MAXIMILIN ROMISAV / DOMINVS PROVIDEBIT 1570" kétoldalas, öntött Ag emlékérem (8,56g/24mm) T:2- / Austria 1570. "MAXIMILIN ROMISAV // DOMINVS PROVIDEBIT 1570" double-sided cast Ag commemorative medallion (8,56g/24mm) C:VF

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
22 000 HUF
Ausztria 1873. Bécsi Világkiállítás 1873 Sn emlékérem. Szign.: Th. Hansen, V. Christesen, F. Schmahlfeld (47,24g/53mm) T:2- ph. / Austria 1873. World Exhibition Vienna 1873 Sn commemorative medallion. DEM VERDIENSTE SEINE KRONE / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN. Sign.: Th. Hansen, V. Christesen, F. Schmahlfeld (47,24g/53mm) C:VF edge errors
30365.

Ausztria 1873. "Bécsi Világkiállítás 1873" Sn emlékérem. Szign.: Th. Hansen, V. Christesen, F. Schmahlfeld (47,24g/53mm) T:2- ph. / Austria 1873. "World Exhibition Vienna 1873" Sn commemorative medallion. "DEM VERDIENSTE SEINE KRONE / WELTAUSSTELLUNG 1873 WIEN". Sign.: Th. Hansen, V. Christesen, F. Schmahlfeld (47,24g/53mm) C:VF edge errors

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 500 HUF
Ausztria 1877. Martin Ritter von Cassian, a DDSG (Császári és Királyi Duna Gőzhajózási Társaság) igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek Br emlékérem. Szign.: Anton Scharff (1845-1930) (89,21g/64mm) T:2,2- patina, kis ph. / Austria 1877. Martin Ritter von Cassian, Director of the I. K.K. Priv. Donau - Dampfschiffahrts - Gesellschaft (Imperial and Royla Danube Steamship Company) Br commemorative medallion. MARTIN RITTER VON CASSIAN DIRECTOR DER I. K. K. PRIV. DONAU-DAMPSCHIFFARTS-GESELLSCHAFT / ZUM 25 JAEHRIGEN DIENSTJUBILAEUM - DIE BEAMTEN UND SCHIFFSOFFICIERE - 115. OCTOBER 1877 Sign.: Anton Scharff (89,21g/64mm) C:XF,VF patina, small edge error
30366.

Ausztria 1877. "Martin Ritter von Cassian, a DDSG (Császári és Királyi Duna Gőzhajózási Társaság) igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek" Br emlékérem. Szign.: Anton Scharff (1845-1930) (89,21g/64mm) T:2,2- patina, kis ph. / Austria 1877. "Martin Ritter von Cassian, Director of the I. K.K. Priv. Donau - Dampfschiffahrts - Gesellschaft (Imperial and Royla Danube Steamship Company)" Br commemorative medallion. "MARTIN RITTER VON CASSIAN DIRECTOR DER I. K. K. PRIV. DONAU-DAMPSCHIFFARTS-GESELLSCHAFT / ZUM 25 JAEHRIGEN DIENSTJUBILAEUM - DIE BEAMTEN UND SCHIFFSOFFICIERE - 115. OCTOBER 1877" Sign.: Anton Scharff (89,21g/64mm) C:XF,VF patina, small edge error

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 000 HUF
Ausztria 1880. Stájerországi Tartományi Kiállítás, Graz, 1880 Br emlékérem. Szign.: Heinrich Jauner (69,15g/57mm) T:1-,2 ph. / Austria 1880. Provincial Exhibition of Styria, Graz, 1880 Br commemorative medallion. LANDES-AUSSTELLUNG IN GRAZ 1880 / DEM VERDIENSTE Sign.: Henrich Januner (69,15g/57mm) C:AU,XF edge error
30367.

Ausztria 1880. "Stájerországi Tartományi Kiállítás, Graz, 1880" Br emlékérem. Szign.: Heinrich Jauner (69,15g/57mm) T:1-,2 ph. / Austria 1880. "Provincial Exhibition of Styria, Graz, 1880" Br commemorative medallion. "LANDES-AUSSTELLUNG IN GRAZ 1880 / DEM VERDIENSTE" Sign.: Henrich Januner (69,15g/57mm) C:AU,XF edge error

Available for bidding
14 000 HUF
40,11
48,44
Minimum bid:
14 000 HUF
Ausztria 1897. Johann Schwerdtert ábrázoló kétoldalas Br emlékplakett, előlapon az éremművész, hátlapon életének fontosabb eseményeinek felsorolásával, munkásságnak 50. évfordulója alkalmából MEINER GÖNNERN UND FREUNDEN ZUR ERINNERUNG - 1847 OSTERN 1897 / JOHANN SCHWERDTNER GEB WUEB 14. JULI 1834 GRAVEUR U. MEDAILLEUR (SEIT OSTERN 1847).... Szign.: Johann Schwerdter (66,82g/60x45mm) T:1-,2 / Austria 1897. Double-sided Br plaque, commemorating the 50th anniversary the work of Johann Schwerdter, on the obverse self-portrait, on the reverse listing of the milestones of his career MEINER GÖNNERN UND FREUNDEN ZUR ERINNERUNG - 1847 OSTERN 1897 / JOHANN SCHWERDTNER GEB WUEB 14. JULI 1834 GRAVEUR U. MEDAILLEUR (SEIT OSTERN 1847).... Sign.: Johann Schwerdter (66,82g/60x45mm) C:AU,XG
30368.

Ausztria 1897. Johann Schwerdtert ábrázoló kétoldalas Br emlékplakett, előlapon az éremművész, hátlapon életének fontosabb eseményeinek felsorolásával, munkásságnak 50. évfordulója alkalmából "MEINER GÖNNERN UND FREUNDEN ZUR ERINNERUNG - 1847 OSTERN 1897 / JOHANN SCHWERDTNER GEB WUEB 14. JULI 1834 GRAVEUR U. MEDAILLEUR (SEIT OSTERN 1847)...". Szign.: Johann Schwerdter (66,82g/60x45mm) T:1-,2 / Austria 1897. Double-sided Br plaque, commemorating the 50th anniversary the work of Johann Schwerdter, on the obverse self-portrait, on the reverse listing of the milestones of his career "MEINER GÖNNERN UND FREUNDEN ZUR ERINNERUNG - 1847 OSTERN 1897 / JOHANN SCHWERDTNER GEB WUEB 14. JULI 1834 GRAVEUR U. MEDAILLEUR (SEIT OSTERN 1847)...". Sign.: Johann Schwerdter (66,82g/60x45mm) C:AU,XG

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
15
Minimum bid:
17 000 HUF
Ausztria 1908. DER MENSCHHEIT WUERDE IST IN EURE HAND GEGEBEN BEWARTEN SIE FR. VON SCHILLER kétoldalas Br plakett Ferenc József trónra lépésének 60. évfordulójára. Elő- és hátlapon művészeti ágak BILDHAUEREI, ARCHITEKTUR, MALEREI allegorikus ábrázolásai. Szign.: H. Kautsch (168,77g/85x55mm) T:1-,2 / Austria 1908. DER MENSCHHEIT WUERDE IST IN EURE HAND GEGEBEN BEWARTEN SIE FR. VON SCHILLER double-sided plaque commemorating Franz Josephs ascension to the throne. On the obverse and reverse allegoric depiction of arts BILDHAUEREI, ARCHITEKTUR, MALEREI. Sign.: H. Kautsch (168,77g/85x55mm) C:AU,XF
30369.

Ausztria 1908. "DER MENSCHHEIT WUERDE IST IN EURE HAND GEGEBEN BEWARTEN SIE FR. VON SCHILLER" kétoldalas Br plakett Ferenc József trónra lépésének 60. évfordulójára. Elő- és hátlapon művészeti ágak "BILDHAUEREI", "ARCHITEKTUR", "MALEREI" allegorikus ábrázolásai. Szign.: H. Kautsch (168,77g/85x55mm) T:1-,2 / Austria 1908. "DER MENSCHHEIT WUERDE IST IN EURE HAND GEGEBEN BEWARTEN SIE FR. VON SCHILLER" double-sided plaque commemorating Franz Joseph's ascension to the throne. On the obverse and reverse allegoric depiction of arts "BILDHAUEREI", "ARCHITEKTUR", "MALEREI". Sign.: H. Kautsch (168,77g/85x55mm) C:AU,XF

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,84
Minimum bid:
4 400 HUF
30370.

Available for bidding
30 000 HUF
85,96
103,81
Minimum bid:
30 000 HUF
Ausztria ~1910. Beethoven Br plakett kitámasztóval. Szign.: Franz Stiasny (125,92g/65x53mm) T:1-,2 / Austria ~1910. Beethoven Br plaque with support on back. Sign.: Franz Stiasny (126,57g/65x53mm) C:AU,XF
30371.

Ausztria ~1910. "Beethoven" Br plakett kitámasztóval. Szign.: Franz Stiasny (125,92g/65x53mm) T:1-,2 / Austria ~1910. "Beethoven" Br plaque with support on back. Sign.: Franz Stiasny (126,57g/65x53mm) C:AU,XF

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 500 HUF
30372.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 000 HUF
Ausztria ~1910. I. Napóleon Br plakett kitámasztóval. Szign.: Franz Stiasny (133,65g/65x58mm) T:2 ph. / Austria ~1910. Napoleon I Br plaque with support on back. Sign.: Franz Stiasny (126,57g/65x58mm) C:XF edge error
30373.

Ausztria ~1910. "I. Napóleon" Br plakett kitámasztóval. Szign.: Franz Stiasny (133,65g/65x58mm) T:2 ph. / Austria ~1910. "Napoleon I" Br plaque with support on back. Sign.: Franz Stiasny (126,57g/65x58mm) C:XF edge error

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 500 HUF
Ausztria 1912. Virágzik - fonnyad egyoldalas Br plakett. Szign.: A. Hartig (162,75g/101x50mm) T:1- / Austria 1912. Blühen - Welken (Bloom - Wither) one-sided Br plaque. Sign.: A. Hartig (162,75g/101x50mm) C:AU
30374.

Ausztria 1912. "Virágzik - fonnyad" egyoldalas Br plakett. Szign.: A. Hartig (162,75g/101x50mm) T:1- / Austria 1912. "Blühen - Welken (Bloom - Wither)" one-sided Br plaque. Sign.: A. Hartig (162,75g/101x50mm) C:AU

Available for bidding
7 000 HUF
20,06
24,22
Minimum bid:
9 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1916KB Az Osztrák Nemzeti Bank létrejöttének 100 éves évfordulója Br emlékérem PRIVILIGIERTE - OESTERREICHIESCHE NATIONALBANK 1. JUNI 1816 / FRANCISCVS I KALENDIS IVNIIS A MDCCCXVI CONDIT FRANCISCO IOSEPHO I ANNVM LXVIII SVMMA GLORIA REGNANTE SAECVLARIA ORIGINIS ACTA SVNT MCMXVI - K.B (Körmöcbánya) Szign.: ST SCHWARTZ (118,10g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1916KB 100th Anniversary of the National Bank of Austria Br commemorative medal with K.B (Kremnica) mintmark. Sign.: Stefan Schwartz (118,10g/65mm) C:AU  HP 4593.
30375.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916KB "Az Osztrák Nemzeti Bank létrejöttének 100 éves évfordulója" Br emlékérem "PRIVILIGIERTE - OESTERREICHIESCHE NATIONALBANK 1. JUNI 1816 / FRANCISCVS I KALENDIS IVNIIS A MDCCCXVI CONDIT FRANCISCO IOSEPHO I ANNVM LXVIII SVMMA GLORIA REGNANTE SAECVLARIA ORIGINIS ACTA SVNT MCMXVI - K.B (Körmöcbánya)" Szign.: ST SCHWARTZ (118,10g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1916KB "100th Anniversary of the National Bank of Austria" Br commemorative medal with K.B (Kremnica) mintmark. Sign.: Stefan Schwartz (118,10g/65mm) C:AU HP 4593.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.