Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 116

Asszonyi Tamás (1942-) 1992. Pax Vobiscvm / Lomex Kft. H-Budapest - Zwo GMBH D-Diesen - 1992 Br emlékérem (123g/77mm) T:1- / Hungary 1992. Pax Vobiscvm / Lomex Kft. H-Budapest - Zwo GMBH D-Diesen - 1992 Br medallion. Sign: Tamás Asszonyi (123g/77mm) C:AU
30091.

Asszonyi Tamás (1942-) 1992. "Pax Vobiscvm / Lomex Kft. H-Budapest - Zwo GMBH D-Diesen - 1992" Br emlékérem (123g/77mm) T:1- / Hungary 1992. "Pax Vobiscvm / Lomex Kft. H-Budapest - Zwo GMBH D-Diesen - 1992" Br medallion. Sign: Tamás Asszonyi (123g/77mm) C:AU

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 500 HUF
24,36
29,41
Minimum bid:
10 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1896. 1896-iki Ezredéves Országos Kiállitás / Milleniumi Nagy Érem Kiváló Érdemekért - Fölser Istvánnak Budapest kétoldalas Br emlékérem (230,5g/85mm) T:2 kis ph. / Hungary 1896. Medal of the Millenium Exhibition of 1896 / Great Medal of Merit of the Millenium - For István Fölser Budapest double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (230,5g/85mm) C:XF small edge error HP 753.
30092.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki Ezredéves Országos Kiállitás / Milleniumi Nagy Érem Kiváló Érdemekért - Fölser Istvánnak Budapest" kétoldalas Br emlékérem (230,5g/85mm) T:2 kis ph. / Hungary 1896. "Medal of the Millenium Exhibition of 1896 / Great Medal of Merit of the Millenium - For István Fölser Budapest" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (230,5g/85mm) C:XF small edge error HP 753.

Available for bidding
30 000 HUF
85,96
103,81
Minimum bid:
32 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1906. Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 Br emlékplakett (195,07g/74,5x77mm) T:2 / Hungary 1906. Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 (For the 80th Anniversary of birth of Pál Gyulai) Br commemorative plaque. Sign.: Beck Ö. Fülöp (195,07g/74x76,5mm) C:XF  HP.: 838
30093.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906" Br emlékplakett (195,07g/74,5x77mm) T:2 / Hungary 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 (For the 80th Anniversary of birth of Pál Gyulai)" Br commemorative plaque. Sign.: Beck Ö. Fülöp (195,07g/74x76,5mm) C:XF HP.: 838

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 500 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. Zsolnay Miklós / A pécsi 1907. évi Mező- és Erdőgazdasági Ipari és Művészeti Orsz. Kiállítás kétoldalas Br plakett (159,34g/85x59mm) T:2 ü. / Hungary 1907. Miklós Zsolna / National Exhibiton of 1907 in Agriculture, Forestry and Industry at Pécs double-sided (159,34g/85x59mm) C:XF ding
30094.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Zsolnay Miklós / A pécsi 1907. évi Mező- és Erdőgazdasági Ipari és Művészeti Orsz. Kiállítás" kétoldalas Br plakett (159,34g/85x59mm) T:2 ü. / Hungary 1907. "Miklós Zsolna / National Exhibiton of 1907 in Agriculture, Forestry and Industry at Pécs" double-sided (159,34g/85x59mm) C:XF ding

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
13
Minimum bid:
16 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1917. Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének kétoldalas Br emlékérem (103,67g/65mm) T:2 ü. / Hungary 1917. Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének double-sided Br commemorative medallion (103,67g/65mm) C:XF ding
30095.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1917. "Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének" kétoldalas Br emlékérem (103,67g/65mm) T:2 ü. / Hungary 1917. "Arany János századik születésnapjának ünnepére / A Nagyszalontai Arany Emlék-Egyesület - Toldi költőjének" double-sided Br commemorative medallion (103,67g/65mm) C:XF ding

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
18
Minimum bid:
18 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. Ady Endre emlékének a Nyugat / Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse Br emlékérem (102,04g/65mm) T:1-,2 / Hungary 1928. The Nyugat for the Memory of Endre Ady Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (102,04g/65mm) C:AU,XF HP 986.
30096.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. "Ady Endre emlékének a 'Nyugat' / 'Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse'" Br emlékérem (102,04g/65mm) T:1-,2 / Hungary 1928. "The 'Nyugat' for the Memory of Endre Ady" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (102,04g/65mm) C:AU,XF HP 986.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 500 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1930. Buda Pest / Isten hozott kétoldalas Br plakett (132,82g/64x68mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1930. Buda Pest / Isten hozott (Buda Pest / Welcome) double-sided Br plaque (132,82g/64x68mm) C:AU,XF edge error
30097.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1930. "Buda Pest / Isten hozott" kétoldalas Br plakett (132,82g/64x68mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1930. "Buda Pest / Isten hozott (Buda Pest / Welcome)" double-sided Br plaque (132,82g/64x68mm) C:AU,XF edge error

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
13 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1933. A Nyugat Babits Mihálynak 50edik születésnapjára / Mint akit nagy hír kerget le hegyéről Br emlékérem (122,10g/69mm) T:1-,2 / Hungary 1933. From the Nyugat to Mihály Babits for his 50th Birthday Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (122,10g/69mm) C:AU,XF HPII 135.
30098.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1933. "A 'Nyugat' Babits Mihálynak 50edik születésnapjára / 'Mint akit nagy hír kerget le hegyéről'" Br emlékérem (122,10g/69mm) T:1-,2 / Hungary 1933. "From the 'Nyugat' to Mihály Babits for his 50th Birthday" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (122,10g/69mm) C:AU,XF HPII 135.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
16
Minimum bid:
32 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) ~1940. Zipernowsky Károlynak a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves fennállása emlékéül / A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves Jubileumi Díja kétoldalas Br emlékérem (108,3g/65mm) T:2 kis patina / Hungary ~1940. Zipernowsky Károlynak a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves fennállása emlékéül / A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves Jubileumi Díja double-sided Br commemorative medallion (108,3g/65mm) C:XF small patina
30099.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) ~1940. "Zipernowsky Károlynak a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves fennállása emlékéül / A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves Jubileumi Díja" kétoldalas Br emlékérem (108,3g/65mm) T:2 kis patina / Hungary ~1940. "Zipernowsky Károlynak a Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves fennállása emlékéül / A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 10 éves Jubileumi Díja" double-sided Br commemorative medallion (108,3g/65mm) C:XF small patina

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1905. Czigler Győző 1850-1905 egyoldalas Br plakett (96,71g/68x50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1905. Czigler Győző 1850-1905 one-sided Br plaque. Sign.: Lajos Berán (96,71g/68x50mm) C:XF HP 1082
30100.

Berán Lajos (1882-1943) 1905. "Czigler Győző 1850-1905" egyoldalas Br plakett (96,71g/68x50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1905. "Czigler Győző 1850-1905" one-sided Br plaque. Sign.: Lajos Berán (96,71g/68x50mm) C:XF HP 1082

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) / Telcs Ede (1872-1948) 1906. Szterényi József H. védnök - Kossuth Ferencz védnök / Országos Vas- és Fémipari Kiállítás 1906 kétoldalas Br plakett (110,12g/60x60mm) T:2 kis patina / Hungary 1906. Szterényi József H. védnök - Kossuth Ferencz védnök / Országos Vas- és Fémipari Kiállítás 1906 (Patrons József H. Szterényi - Ferencz Kossuth/ National Iron and Metal Industry Exposition 1906 double-sided Br commemorative medallion (110,12g/60x60mm) C:XF small patina
30101.

Berán Lajos (1882-1943) / Telcs Ede (1872-1948) 1906. "Szterényi József H. védnök - Kossuth Ferencz védnök / Országos Vas- és Fémipari Kiállítás 1906" kétoldalas Br plakett (110,12g/60x60mm) T:2 kis patina / Hungary 1906. "Szterényi József H. védnök - Kossuth Ferencz védnök / Országos Vas- és Fémipari Kiállítás 1906 (Patrons József H. Szterényi - Ferencz Kossuth/ National Iron and Metal Industry Exposition 1906" double-sided Br commemorative medallion (110,12g/60x60mm) C:XF small patina

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 500 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1910. z. Fenyvessy Adolf / A Magyar Gyorsíró Társaság emléke a Stolze Fenyvessy-féle magyar gyorsírás megalapításának ötvenedik évfordulójára 1860-1910 kétoldalas Br plakett, peremen gyártói jel illetve XXV számozás (228,80g/91x65mm) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1910. z. Fenyvessy Adolf / A Magyar Gyorsíró Társaság emléke a Stolze Fenyvessy-féle magyar gyorsírás megalapításának ötvenedik évfordulójára 1860-1910 double-sided Br plaque with makers mark and XXV number on edge (228,80g/91x65mm) C:AU,XF small edge error
30102.

Berán Lajos (1882-1943) 1910. "z. Fenyvessy Adolf / A Magyar Gyorsíró Társaság emléke a Stolze Fenyvessy-féle magyar gyorsírás megalapításának ötvenedik évfordulójára 1860-1910" kétoldalas Br plakett, peremen gyártói jel illetve "XXV" számozás (228,80g/91x65mm) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1910. "z. Fenyvessy Adolf / A Magyar Gyorsíró Társaság emléke a Stolze Fenyvessy-féle magyar gyorsírás megalapításának ötvenedik évfordulójára 1860-1910" double-sided Br plaque with maker's mark and "XXV" number on edge (228,80g/91x65mm) C:AU,XF small edge error

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
13 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.