Faleristics

Number of items: 26

~1900. Oravitzai Zenei Egyesület aranyozott fém kitűző szalagon (49x28mm) T:2 / ~1900. Musikverein Oravitza (Musik Association of Oravitza) gilt metal badge on ribbon (49x28mm) C:XF
30528.

~1900. "Oravitzai Zenei Egyesület" aranyozott fém kitűző szalagon (49x28mm) T:2 / ~1900. "Musikverein Oravitza (Musik Association of Oravitza)" gilt metal badge on ribbon (49x28mm) C:XF

3 000 HUF
9
~1900. Sas kör aranyozott, részben zománcozott Br sasos gomblyukjelvény, hátoldalán MORZSÁNYI U. BUDAPEST gyártói jelzéssel (40x48mm) T:2 kis zománchiba / Hungary ~1900. Sas kör gilt, partially enamelled Br eagle-shaped button badge, on the back with makers mark MORZSÁNYI U. BUDAPEST (40x48mm) C:XF
30529.

~1900. "Sas kör" aranyozott, részben zománcozott Br sasos gomblyukjelvény, hátoldalán "MORZSÁNYI U. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (40x48mm) T:2 kis zománchiba / Hungary ~1900. "Sas kör" gilt, partially enamelled Br eagle-shaped button badge, on the back with makers mark "MORZSÁNYI U. BUDAPEST" (40x48mm) C:XF

9 000 HUF
24,32
26,47
1901. Brassói Székely Társaság 1901 fém kitűző kék színű szalaggal (40x45mm) T:2,2- / Hungary 1901. Szekler Society of Brasov 1901 metal badge with blue ribbon (40x45mm) C:XF,VF
30530.

1901. "Brassói Székely Társaság 1901" fém kitűző kék színű szalaggal (40x45mm) T:2,2- / Hungary 1901. "Szekler Society of Brasov 1901" metal badge with blue ribbon (40x45mm) C:XF,VF

8 000 HUF
17
~1920-1930. Budapest Székesfőváros - Altiszt zománcozott Br gomblyukjelvény (36x27mm) T:2 zománcsérülés, ph. / Hungary ~1920-1930. Budapest Székesfőváros - Altiszt enamelled Br buttonhole badge (36x27mm) C:XF damaged enamel, edge error
30531.

~1920-1930. "Budapest Székesfőváros - Altiszt" zománcozott Br gomblyukjelvény (36x27mm) T:2 zománcsérülés, ph. / Hungary ~1920-1930. "Budapest Székesfőváros - Altiszt" enamelled Br buttonhole badge (36x27mm) C:XF damaged enamel, edge error

5 000 HUF
~1921-1929. Heim-nővér zománcozott Br jelvény, kék zománccal. Heim Pál kezdeményezésére indított kétéves továbbképzést sikeres vizsgával záró résztvevői 1921 után ezt a kitüntető jelvényt viselhették. A hátlapon BERÁN N. BPEST gyártói jelzés. Szign.: Berán Lajos (38,5x51,5mm) T:1-,2 / Hungary ~1921-1929. Heim-nővér (Heim Nurse) enamelled Br badge with blue enamel. Badge for the participants of an advanced studies program by Pál Heim, from 1921 onwards nurses after the successful exam became eligible to wore this badge. With BERÁN N. BPEST makers mark. Sign.: Lajos Berán (38,5x51,5mm) C:AU,XF
30532.

~1921-1929. "Heim-nővér" zománcozott Br jelvény, kék zománccal. Heim Pál kezdeményezésére indított kétéves továbbképzést sikeres vizsgával záró résztvevői 1921 után ezt a kitüntető jelvényt viselhették. A hátlapon "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzés. Szign.: Berán Lajos (38,5x51,5mm) T:1-,2 / Hungary ~1921-1929. "Heim-nővér (Heim Nurse)" enamelled Br badge with blue enamel. Badge for the participants of an advanced studies program by Pál Heim, from 1921 onwards nurses after the successful exam became eligible to wore this badge. With "BERÁN N. BPEST" maker's mark. Sign.: Lajos Berán (38,5x51,5mm) C:AU,XF

50 000 HUF
135,14
147,06
~1930. Cserkészjelvény ezüstözött Br jelvény (30mm) T:2,2- / Hungary ~1930. Boys Scout badge silvered Br badge (30mm) C:XF,VF
30534.

~1930. "Cserkészjelvény" ezüstözött Br jelvény (30mm) T:2,2- / Hungary ~1930. "Boy's Scout badge" silvered Br badge (30mm) C:XF,VF

10 000 HUF
27,03
29,41
~1930. MTE (Magyar Turista Egyesület) zománcozott fém jelvény hátlapon BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2. gyártói jelzéssel (42x32mm) T:2 apró zománchiba, hátlapon forrasztásnyom / Hungary ~1930. MTE (Hungarian Tourist Association) enamelled metal badge with makers mark BERÁN A. BPEST DÖBRENTEI U. 2. (42x32mm) C:XF tiny enamel error, on the back with soldering mark
30535.

~1930. "MTE (Magyar Turista Egyesület)" zománcozott fém jelvény hátlapon "BERÁN N. BPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (42x32mm) T:2 apró zománchiba, hátlapon forrasztásnyom / Hungary ~1930. "MTE (Hungarian Tourist Association)" enamelled metal badge with makers mark "BERÁN A. BPEST DÖBRENTEI U. 2." (42x32mm) C:XF tiny enamel error, on the back with soldering mark

5 000 HUF
~1930. Zománcozott Br jelvény, fehér kereszten turul, JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. gyártói jelzéssel (36x36mm) T:1- kis oxidáció / Hungary ~1930. Enamelled Br badge, white cross with Turul, with makers mark JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. (36x36mm) C:AU small oxidation
30536.

~1930. Zománcozott Br jelvény, fehér kereszten turul, "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." gyártói jelzéssel (36x36mm) T:1- kis oxidáció / Hungary ~1930. Enamelled Br badge, white cross with Turul, with makers mark "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." (36x36mm) C:AU small oxidation

4 000 HUF
~1930-1940. A Budapesti M. Kir. Államrendőrség - Szolgálattevő Tisztviselője zománcozott Br jelvény, hátlapon 201-es sorszámmal (59x42,5mm) T:2 zománchibák, ph. / Hungary ~1930-1940. A Budapesti M. Kir. Államrendőrség - Szolgálattevő Tisztviselője (Hungarian Royal State Police of Budapest - Service Official) enamelled Br badge, with 201 serial number on back (59x42,5mm) C:XF enamel errors, edge error
30537.

~1930-1940. "A Budapesti M. Kir. Államrendőrség - Szolgálattevő Tisztviselője" zománcozott Br jelvény, hátlapon "201"-es sorszámmal (59x42,5mm) T:2 zománchibák, ph. / Hungary ~1930-1940. "A Budapesti M. Kir. Államrendőrség - Szolgálattevő Tisztviselője (Hungarian Royal State Police of Budapest - Service Official)" enamelled Br badge, with "201" serial number on back (59x42,5mm) C:XF enamel errors, edge error

80 000 HUF
216,22
235,29
~1930-1940. Önkéntes ápolónő zománcozott fém jelvény miniatűrrel, gyártói jel nélkül (49x38,5mm, 25x19mm) T:1- miniatűrön kis zománchiba és cserélt tű/ Hungary ~1930-1940. Voluntary Nurse enamelled metal badge with miniature, without makers mark (49x38,5mm, 25x19mm) C:AU miniature with small enamel error and changed pin
30538.

~1930-1940. "Önkéntes ápolónő" zománcozott fém jelvény miniatűrrel, gyártói jel nélkül (49x38,5mm, 25x19mm) T:1- miniatűrön kis zománchiba és cserélt tű/ Hungary ~1930-1940. "Voluntary Nurse" enamelled metal badge with miniature, without makers mark (49x38,5mm, 25x19mm) C:AU miniature with small enamel error and changed pin

24 000 HUF
64,86
70,59
~1937-1945. Magyar Vöröskereszt Légimentő zománcozott nagyméretű Br jelvény, hátlapon rögzítőpántokkal (71x78mm) T:1-,2 / Hungary ~1937-1945. Magyar Vöröskereszt Légimentő (Hungarian Red Cross Airborne Rescue) large-size enamelled Br badge with fold-prongs on reverse (71x78mm) C:AU,XF
30539.

~1937-1945. "Magyar Vöröskereszt Légimentő" zománcozott nagyméretű Br jelvény, hátlapon rögzítőpántokkal (71x78mm) T:1-,2 / Hungary ~1937-1945. "Magyar Vöröskereszt Légimentő (Hungarian Red Cross Airborne Rescue)" large-size enamelled Br badge with fold-prongs on reverse (71x78mm) C:AU,XF

180 000 HUF
486,49
529,41
1984. Április Negyedike Érdemrend aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti, kopottas bordó dísztokban T:1- kis oxidáció / Hungary 1984. Order of Merit of April Fourth with ribbon, miniature and miniature ribbon in original, worn red case C:AU small oxidation NMK 720.
30540.

1984. "Április Negyedike Érdemrend" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti, kopottas bordó dísztokban T:1- kis oxidáció / Hungary 1984. "Order of Merit of April Fourth" with ribbon, miniature and miniature ribbon in original, worn red case C:AU small oxidation NMK 720.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF