Tétel

20 000 HUF

Description:

[Thomas, Louis ] Thomas Lajos: Az ország- és népisme terén tett legnevezetesebb fölfedezések könyve. I-II. köt. - - nyomán a mívelt magyar olvasó-közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. I. köt.: A régibb tengeri és szárazföldi utazások az Amerikába és Indiába vezető út fölfedezéséig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; II. köt.: Fölfedezések és földrajzi tekintetben fontos vállalkozások az új-világ fölfedezésétől a jelenkorig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; A Legnevezetesebb Fölfedezések és Találmányok Könyve I. osztály. Pozsony-Bp.,[1884], Stampfel Károly, (Pozsony, Wigand-ny.), XVI+230; VIII+248 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói, egységes, dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésekben, illusztrált elülső kötéstáblákkal és gerincekkel, rajtuk hajókkal és utazás témájú illusztrációkkal, márványozott lapélekkel, a gerinceken és borítókon kis kopásnyomokkal, az I. kötet címlapjának sarkán apró hiánnyal, összességében jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras