Books: Travelling, Local History

Number of items: 32

Milne, John. Burton, W. K. Ogawa. K. The great earthquake of Japan. 1891. Yokohama, Lane, Crawford & Co. Second edition. 30 nagy méretű fotót tartalmazó folio kiadvány, aranyozott egészvászon kötésben, sarkán minimális kopással, szép példány. / With 30 large images in full linen-binding with very little wear, 40x30 cm
15000.

95 000 HUF
256,76
279,41
15001.

50 000 HUF
135,14
147,06
Iohannis Leonis Africani: De Africae Descriptione. Pars altera. Lugduni Batavorum [Leiden], 1632, Ex Officina Elzeviriana, 2+387-800 p.+8 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, egykorú bejegyzésekkel a címlapon és az elülső szennylapon./ Gilt leather-binding, with gilt page edges, with worn cover. In Latin language.
15002.

40 000 HUF
108,11
117,65
Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. (A Vöröstoronyi-hágó és a Vöröstoronyi vasút fővonalai a Fekete-tengerig és kelet felé.) Hermannstadt (Nagyszeben), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Erdélyi Kárpát Egyesület), (Jos. Drotleff-ny.), 73 p.+ 4 (egészoldalas képtáblák) t. + 2 (1 kihajtható térkép, 1 kihajtható tábla, rajta térképpel és vasútvonal táblázattal) t. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy egészoldalas fekete-fehér fotóval, valamint 4 egészoldalas képtáblával gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészbőr-kötés, az elülső kötéstáblán az Erdélyi Kárpát Egyesület aranyozott-festett címerével, és fekete-fehér fotóval, foltos, kissé kopott borítóval, restaurált címlappal, ex libris-szel, Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt címkével a hátsó szennylap belsején. Ritka, gyűjtői darab! /  Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. Hermannstadt (Sibiu), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Transylvanian Carpathian-Association), (Jos. Drotleff), 73 p.+ 4 (full-page illustrations) t. + 2 (1 pc. openable map, 1 pc. railway line table with map) t. In German language. With a lot of black-and-white photographs. Gilt and coloured full leather-binding, with the coat of arms of the Transylvanian Carpathian-Association and a black-and-white photographs on the first cover, with spotty cover, and the title page restored, with ex libris, and label of Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt. Rare!
15003.

Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. (A Vöröstoronyi-hágó és a Vöröstoronyi vasút fővonalai a Fekete-tengerig és kelet felé.) Hermannstadt (Nagyszeben), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Erdélyi Kárpát Egyesület), (Jos. Drotleff-ny.), 73 p.+ 4 (egészoldalas képtáblák) t. + 2 (1 kihajtható térkép, 1 kihajtható tábla, rajta térképpel és vasútvonal táblázattal) t. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy egészoldalas fekete-fehér fotóval, valamint 4 egészoldalas képtáblával gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészbőr-kötés, az elülső kötéstáblán az Erdélyi Kárpát Egyesület aranyozott-festett címerével, és fekete-fehér fotóval, foltos, kissé kopott borítóval, restaurált címlappal, ex libris-szel, 'Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt' címkével a hátsó szennylap belsején. Ritka, gyűjtői darab! / Gustav Bedeus: Der Roteturmpass und die Roteturmbahn die Hauptlinie zum Schwarzen Meere und in den Orient. Hermannstadt (Sibiu), 1910, Siebenbürgischen Karpathenverein (Transylvanian Carpathian-Association), (Jos. Drotleff), 73 p.+ 4 (full-page illustrations) t. + 2 (1 pc. openable map, 1 pc. railway line table with map) t. In German language. With a lot of black-and-white photographs. Gilt and coloured full leather-binding, with the coat of arms of the Transylvanian Carpathian-Association and a black-and-white photographs on the first cover, with spotty cover, and the title page restored, with ex libris, and label of ''Franz Neuzil Papierwarenfabrik, Hermannstadt'. Rare!

28 000 HUF
75,68
82,35
[Thomas, Louis ] Thomas Lajos: Az ország- és népisme terén tett legnevezetesebb fölfedezések könyve. I-II. köt. - - nyomán a mívelt magyar olvasó-közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. I. köt.: A régibb tengeri és szárazföldi utazások az Amerikába és Indiába vezető út fölfedezéséig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; II. köt.: Fölfedezések és földrajzi tekintetben fontos vállalkozások az új-világ fölfedezésétől a jelenkorig. 100-nál több szöveg közé nyomott és egy-egy címképpel.; A Legnevezetesebb Fölfedezések és Találmányok Könyve I. osztály. Pozsony-Bp.,[1884], Stampfel Károly, (Pozsony, Wigand-ny.), XVI+230; VIII+248 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói, egységes, dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésekben, illusztrált elülső kötéstáblákkal és gerincekkel, rajtuk hajókkal és utazás témájú illusztrációkkal, márványozott lapélekkel, a gerinceken és borítókon kis kopásnyomokkal, az I. kötet címlapjának sarkán apró hiánnyal, összességében jó állapotban.
15004.

20 000 HUF
54,05
58,82
Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerls Reisehandbücher. Leipzig, Woerls Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining. In German language.
15005.

Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining. In German language.

15 000 HUF
40,54
44,12
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának 4 kötete, közte két kötetes, összesen 6 könyv:   Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Bp.,[1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VII+327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált.  [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+16 t.+ 1 térkép.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A 2. kötet hátsó szennylapján és a kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal.;   [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., [1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t. + 221+2 p. + 16 (fekete-fehér fotók) t. + 2 ( közte 1 kihajtható térképpel) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.;  [Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé. Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Bp.,[1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt., 218 p. + 19 (fekete-fehér fotók) t.; 199 p. + 7 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (egy kétoldalas, egy kihajtható térkép.) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.  Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésekben, Svend Hedin: Ázsiai szívében c. könyv II. kötetében a hátsó szennylapon és a hátsó kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal, ettől és egy-két kisebb kopásnyomtól eltekintve szép állapotban.
15006.

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának 4 kötete, közte két kötetes, összesen 6 könyv: Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Bp.,[1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VII+327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Bp., [1906], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+16 t.+ 1 térkép.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A 2. kötet hátsó szennylapján és a kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal.; [Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Bp., [1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t. + 221+2 p. + 16 (fekete-fehér fotók) t. + 2 ( közte 1 kihajtható térképpel) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.; [Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé. Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Bp.,[1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt., 218 p. + 19 (fekete-fehér fotók) t.; 199 p. + 7 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (egy kétoldalas, egy kihajtható térkép.) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésekben, Svend Hedin: Ázsiai szívében c. könyv II. kötetében a hátsó szennylapon és a hátsó kötéstábla belsejének papírborításán kis hiánnyal, ettől és egy-két kisebb kopásnyomtól eltekintve szép állapotban.

44 000 HUF
118,92
129,41
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Bp., é.n. (1926), Franklin, 246+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, szép állapotban.
15007.

11 000 HUF
29,73
32,35
Budapest im Jahre 1885. Illustrirter Führer für die Besucher der allgemeinen Landes-Austellung in Budapest 1885. Wien, Pest, Leipzig, 1885, Hartlebens Verlag. Kiadói egészvászon kötés, 39-42 lapok kijárnak, kissé kopottas állapotban. / Linen-binding, 39-42 pages are torn off
15008.

Budapest im Jahre 1885. Illustrirter Führer für die Besucher der allgemeinen Landes-Austellung in Budapest 1885. Wien, Pest, Leipzig, 1885, Hartleben's Verlag. Kiadói egészvászon kötés, 39-42 lapok kijárnak, kissé kopottas állapotban. / Linen-binding, 39-42 pages are torn off

12 000 HUF
32,43
35,29
Ripka Ferenc (Franz): Gödöllő. Aus dem ungarischen übersetzt und ergänzt von Friedrich Rovara.Wien, 1898. Gerolds Sohn. 285+[3] p. Lapszámozáson belül 62 egész-oldalas és számos szövegközti illusztrációval. A szerző Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest egykori főpolgármestere, művében tisztelettel emlékezik meg a királyi család gödöllői napjairól. Kiadói, festett egészvászon kötésben gazdag illusztrációkkal / Commemoration of the Emperors family Gödöllő Castle
15009.

Ripka Ferenc (Franz): Gödöllő. Aus dem ungarischen übersetzt und ergänzt von Friedrich Rovara.Wien, 1898. Gerold's Sohn. 285+[3] p. Lapszámozáson belül 62 egész-oldalas és számos szövegközti illusztrációval. A szerző Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest egykori főpolgármestere, művében tisztelettel emlékezik meg a királyi család gödöllői napjairól. Kiadói, festett egészvászon kötésben gazdag illusztrációkkal / Commemoration of the Emperor's family Gödöllő Castle

10 000 HUF
27,03
29,41
Abauj-Torna vármegye. Szerk.: Csíkvári Antal. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Dr. Póhl Sándor előszavával. I. rész.: Abauj-Torna vármegye története. II. rész.: Abauj-Torna vármegye földje és népe. III. rész.: Illusztrációk. Az oldalszámozáson belül, a 109-120. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. IV. részben: Kassa. Dr. Póhl Sándor polgármester előszavával. V. rész: Községi adattár. Összeáll.: Dr. Kertész János, Dr. Fóris Anna, és Follajtár Ernő. VI. rész: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák VII. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 218+297 (3 hasábos oldalak)+ 1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a vármegye festett, dombornyomásos címerével, egy-két tollas aláhúzással./  County of Abauj-Torna. Edited by Antal Csikvári. Bp., 1939, County Sociographies Publishing-house. Gilt linen-binding, with one-or-two underlining. In Hungarian language.
15010.

Abauj-Torna vármegye. Szerk.: Csíkvári Antal. Krasznik-vajdai Szent-Imrey Pál és Dr. Póhl Sándor előszavával. I. rész.: Abauj-Torna vármegye története. II. rész.: Abauj-Torna vármegye földje és népe. III. rész.: Illusztrációk. Az oldalszámozáson belül, a 109-120. oldalak között fekete-fehér képekkel illusztrált. IV. részben: Kassa. Dr. Póhl Sándor polgármester előszavával. V. rész: Községi adattár. Összeáll.: Dr. Kertész János, Dr. Fóris Anna, és Follajtár Ernő. VI. rész: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák VII. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 218+297 (3 hasábos oldalak)+ 1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a vármegye festett, dombornyomásos címerével, egy-két tollas aláhúzással./ County of Abauj-Torna. Edited by Antal Csikvári. Bp., 1939, 'County Sociographies' Publishing-house. Gilt linen-binding, with one-or-two underlining. In Hungarian language.

5 000 HUF
Debrecen sz. kir. város és Hajdu vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII.-XIII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek) t. +116 +XV (személyi adattár) p. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott borítóval. Benne: Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel jegyzetlapokon.
15011.

5 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF