Books: Religion

Number of items: 10

Szent Biblia, mellyet az egész keresztyénségben be-vött régi deák bötűből magyarra fordította a Jésus-alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Nagyszombat, 1732., Academiai bötűkkel Berger Leopold, 1t. (rézmetszetű díszcímlap)+1 sztl. lev.+636+562 p.+15 sztl. lev. Fametszetű záródíszekkel. Második kiadás. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott, sérült borítóval és kopott, sérült gerinccel, egy lap sérült (I. r. 7/8 p., néhány lapon aláhúzás (I. r. 568., 569., II. r. 2, 252) és bejelölések (II. r. 8.,9.) két lap restaurált (487/488, 495/496), pár lapon kis lapszéli foltokkal (II. r. 289-332.), a második részben kissé foltos lapokkal (469-520), majd az azt követően foltos lapokkal (520-562 p.+15 sztl. lev.), valamint néhány kissé foxing foltos lappal, egy lapon kis lapszéli sérülésekkel(353/354.)
15285.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
114,61
138,41
23
Minimum bid:
85 000 HUF
1792 Schrift Buch darineu befinden Morgen, Abend, Meß Beicht und Comunion Gebeter.Német nyelvű kézzel írt, kézzel számozott és kézzel illusztrált, festett imakönyv, az egyik lap alji díszítésen J. M. (?) monogrammal. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklapon és a hátsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, 2+192+6 p.
15286.

1792 Schrift Buch darineu befinden Morgen, Abend, Meß Beicht und Comunion Gebeter.Német nyelvű kézzel írt, kézzel számozott és kézzel illusztrált, festett imakönyv, az egyik lap alji díszítésen 'J. M.' (?) monogrammal. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklapon és a hátsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, 2+192+6 p.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
22 000 HUF
Biblia. Martin, David, editor : La Sainte Bible, qui contient le vieux et le nouveau Testament, revue sur les originaux, Par David Martin, Ministre du Saint Evangile a Utrecht. Paris, 1744. Jean Rudolphe Imhoff. Korabeli kissé kopott egészbőr kötésben.
15287.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
13 000 HUF
[Báthory Gábor (1755-1842)]: Lehet-é? van-é? Egyedül idvezítő ekklésia. Ha lehet s van, hol van? mellyik az? / A Lélek halhatatlanságának és a test feltámadásának nem tsak hihető, hanem bizonyos volta. [Pest, 1822, Trattner], 43 p. Papírkötésben, címlap nélkül, kissé szakadt borítóval.   Szilágyi Sándor (1827-1899) történész névbélyegzőjével. Szilágyi Sándor a Nagykőrösi Református Kollégium tanára, és e mellett egy ideig Báthory Gábor a Dunamelléki Református Egyházkerület püspökének, a mű szerzőjének titkára is.
15288.

[Báthory Gábor (1755-1842)]: Lehet-é? van-é? Egyedül idvezítő ekklésia. Ha lehet 's van, hol van? mellyik az? / A Lélek halhatatlanságának és a' test feltámadásának nem tsak hihető, hanem bizonyos volta. [Pest, 1822, Trattner], 43 p. Papírkötésben, címlap nélkül, kissé szakadt borítóval. Szilágyi Sándor (1827-1899) történész névbélyegzőjével. Szilágyi Sándor a Nagykőrösi Református Kollégium tanára, és e mellett egy ideig Báthory Gábor a Dunamelléki Református Egyházkerület püspökének, a mű szerzőjének titkára is.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
Dr. Karácsonyi János: Sz(en)t Ferencz rendjének története Magyarország 1711-ig. I-II. köt. Bp., 1923-1924, MTA, (Esztergom, Buzárovits Gusztáv-ny./Bp., Stephaneum-ny.), 562+2 ; 663 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papír védőborítókkal, egy lapon kis javítással, egyébként jó, megkímélt állapotban.
15289.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 000 HUF
Bálint Sándor 2 műve, közte a Karácsony, húsvét, pünkösd c. könyvének címlapján Bálint Sándor dedikációjával:   Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1976, Szent István-Társulat, 403+1 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. A szerző, Bálint Sándor (1904-1980) által Habermann Gusztáv (1903-1994) szegedi helytörténész részére dedikált.;  Ünnepi kalendárium I-II. köt. A Mária-ünnepek és jelesebb napok hazai és közép-európai hagyományvilágából. I. köt.: december 1. - június 30. II. köt.: július 1- november 30. Bp., 1977, Szent István-Társulat, 527; p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15290.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
9 000 HUF
Helvét hitvallás. Iskolai s magány használatúl, Az eredeti szöveg- és az 1791-ki debreczenyi fordítás nyomán. Pápa, 1853, A Ref. Főtanoda betűvei, XIX+142 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón részben pótolt,a kötése szétvált a 28/29. oldalon.   javított, felvágatlan lapokkal.
15291.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 000 HUF
Dr. Balanyi György-Bíró Imre-Dr. Bíró Vencel-Dr. Tomek Vince: A magyar piarista rendtartomány története. Bp.,1943, Magyar Kegyes Tanítórend,(Stephaneum-ny.), 373+2 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
15292.

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,84
Minimum bid:
4 000 HUF
Makay Miklós: A gyakorlati keresztyénség világmozgalma. Ravasz László előszavával. A keresztyénség és a társadalom. II. köt. Bp., 1932, Institut International de Christianisme Social, (Bp., Sylvester-ny.), 101+3 p. Félvászon-kötés, a gerince és egy lap restaurált. A szerző által dedikált.
15293.

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,84
Minimum bid:
4 000 HUF
Harsányi Lajos: A szent asszony. Magyarországi Szent Erzsébet életregénye. Dr. Vass József népjóléti miniszter bevezető soraival. Bp., 1928, Pallas, 238 p.+10 t. (4 színes, 6 fekete-fehér, 1 kétoldalas.) Szövegközti képekkel. Kiadói dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, szép állapotban.
15294.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,38
Minimum bid:
3 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.