Tétel

18 000 HUF

18

Description:

Reusner, Nicolaus: Symbolorum imperatoriorum classis prima[-tertia], Qua symbola continentur imperatorum, ac caesarum Romanorum Italicorum, a C. Iulio Caesare usque ad [Rudolphum II. Caes. Austriacum]. Editio Tertia. [1-3. kötet. Egybekötve.] Elékötve:] Oblata dum [...] universae philosophiae assertiones publice propugnabat [...] Joannes Nepom. Sigray [...]; ex praelectionibus Michaelis Hoffmann. Budae, 1761. Ex Typographeo Leopoldi Francisci Landerer. [16] p.; [12] + 172 + [20] p.; [12] + 204 + [20] p.; [12] + 213 + [23] p. Kiadói kolligátum. A híres emblémáskönyv harmadik kiadása, illusztrációk nélkül jelent meg. Nikolaus von Reusner (1545-1602) német jogász, író, Zsámboky János jóbarátja volt, családjának először Kelet-Magyarországon és Erdélyben voltak birtokaik. Emblémagyűjteménye először 1588-ban, Frankfurtban látott napvilágot. Az embléma oktató, bölcselő, tömör vers, amihez gyakran képet is mellékeltek. Reusner a világtörténelem uralkodói mellé rendel emblémákat Korabeli, bordázott gerincű, díszes, dúsan aranyozott, gerincén enyhén sérült egészbőr kötésben, piros festésű lapszélekkel. Jó példány!

Share:

Photo of the item taken by : pelikán_kristóf