Books: Law

Number of items: 7

Szászy István: A magyar magánjog általános része. Különös tekintettel a külföldi magánjogi rendszerekre. I. köt.  Bp., 1947-1948, Egyetemi Nyomda, 6+287; 350+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben intézményi bélyegzővel.
15060.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
51,58
62,28
Minimum bid:
18 000 HUF
Planum tabulare, sive decisiones curiales, per excelsam deputationem a piae memoriae imperatrice et regine Hungariae diva Maria Theresia eatenus ordinatam collectae et in ordinem redactae anno 1769. Nunc vero in usum illorum, qui manuscripto carent, vel occasionem transmuptum suum cum originali in curia regia assvervato collationandi non habent, adeoque errores vix ac ne vix evitare possunt, typis datae. Posonii [Pozsony], 1800, Sumptibus & Typis Simonis Petri Weber, 4 sztl. lev. +230 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és elülső kötéstáblával, de belül jó állapotban.
15061.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
13 000 HUF
Zlinszky Imre: A bizonyítás elmélete a polgári peres eljárásban, tekintettel a jogfejlődésre és a különböző törvényhozásokra. Bp., 1875, Athenaeum, V+590 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15062.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
13 000 HUF
Magyary Géza: Magyar polgári perjog. Bp., 1911, Franklin, V+1+2+996 p. Első kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, de belül jó állapotban. Ritka!
15063.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF
A Forradalmi Kormányzótanács és a népbiztosok rendeletei. A rendeletek tartalomjegyzékével és tárgymutatójával. I. füzet. Emlékül Rákosi MÁytás Főtitkár elvtársnak Szombathely, 1950. évi április hó 17-én Molnár Sándor vasmunkástól feliratos címke beragasztva Budapest, 1919. Proletárjog [Franklin] XIX + 80 p. + 160 p. 1919. márc. 21- ápr. 20-ig tartalmazza a rendeleteket. Javított kiadói papírkötésben, ragasztott szélekkel.
15064.

A Forradalmi Kormányzótanács és a népbiztosok rendeletei. A rendeletek tartalomjegyzékével és tárgymutatójával. I. füzet. "Emlékül Rákosi MÁytás Főtitkár elvtársnak Szombathely, 1950. évi április hó 17-én Molnár Sándor vasmunkástól" feliratos címke beragasztva Budapest, 1919. "Proletárjog" [Franklin] XIX + 80 p. + 160 p. 1919. márc. 21- ápr. 20-ig tartalmazza a rendeleteket. Javított kiadói papírkötésben, ragasztott szélekkel.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
A községbíró feladatai. Összeáll.: Dr. Kevey István körmendi főszolgabíró. Szombathely, 1939, Martineum, 128 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, intézményi bélyegzésekkel.
15065.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 500 HUF
Reitzer Béla: Igazságügyünk renaissance-a. Gerő Ödön (1863-1939) számára dedikált 12p. Különlenyomat papírkötésben.
15066.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.