Books: Judaica

Number of items: 16

Kolgyári C. Titusz: A zsidók világuralma. Tanulmányvázlata történet és a jelenkor vívmányai alapján. Bp.,1876, Fekete Bernát-ny., 8+58 p. Átkötött félvászon-kötésben, a könyvtest elvált a borítótól.
15260.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
85,96
103,81
Minimum bid:
30 000 HUF
Schem Hagdolim III. Tartalmazza a magyarországi ortodox rabbik és a talmodikus vonatkozásu szerzők, valamint az orth. izr. anya- és fiókhitközségek névsorát abc. sorrendben. Kisvárda,é.n.,Schwartz Zsigmond rabbi,(Klein Gyula-ny.), 31+1 p. Magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, restaurált lapokkal.
15261.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
20 000 HUF
15262.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által dedikált. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. ... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil. Ritka!
15263.

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által dedikált. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil." Ritka!

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
12 000 HUF
Groszmann Zsigmond: A magyar zsidók a XIX. sz. közepén. (1849-1870.) Bp., 1917, Egyenlőség,(Magyar Könyvnyomda-ny.), 136+2 p. Egyetlen kiadás. Ritka. Átkötött papírkötésben, az átkötéskor körbevágták.   Groszmann Zsigmond (1880-1943) rabbi, történész.
15264.

Groszmann Zsigmond: A magyar zsidók a XIX. sz. közepén. (1849-1870.) Bp., 1917, "Egyenlőség",(Magyar Könyvnyomda-ny.), 136+2 p. Egyetlen kiadás. Ritka. Átkötött papírkötésben, az átkötéskor körbevágták. Groszmann Zsigmond (1880-1943) rabbi, történész.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
Dr. Walles Antal: A zsidó ház és erkölcsi törvényeink. Írta és felolvasta a dr. Venetianer Lajos Közművelődési Egyesületben Ujpesten. Ujpest, 1929, Ritter Jenő-ny., 64 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Dr. Walles Antal (?-?) bölcseleti doktor, kir. zálogházi tisztviselő, szabadkőműves által Diósi Jenő főjegyző, a Budai Izraelita Hitközség (?-?) főtitkára részére dedikált példány.
15265.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
11 000 HUF
Ziffer Károly: Az izraeliták körülmetélése. Történeti és orvosi szempontból. Bp., 1880, Franklin, 88 p. Átkötött félvászon-kötésben, javított címlappal, pár lapon kis szakadással.
15266.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 500 HUF
Chomer Lámádrich. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 4. Bp., 1946, Magyarországi Báchád, 125+3 p.+10 t. Kiadói papír-kötésben, hiányzó címlappal, kissé foltos, kissé kopott borítóval. Rendkívül ritka!
15267.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 000 HUF
Frigyes Lajos: A zsidók természetrajza. Embertani, kórtani, psychológiai és etikai vázlat. Függelékben: A zsidóság főbb statisztikai adataival, és 22 műmelléklettel. Bp., 1920, Zsidó Szemle,(Heller K. és Társa-ny.), 118+2 p. Lapszámozáson belül 8 oldal fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, részben felvágatlan lapokkal.
15268.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 500 HUF
Venetianer Lajos: A zsidóság eszméi és tanai. Ujpest, 1926, Denetianer Lajos Izr. Közművelődési Egyesület, 181+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
15269.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 500 HUF
15270.

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,84
Minimum bid:
4 000 HUF
Szomorú napok emléke. (Szicha-anyag támuz-áv hónapra.) Összeáll.: M. C. Kádri, Slomo Lővy, Efrájim G. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 6. Bp., 1946, Brit Chálucim Dátijim, 134+1 p. Kiadói kissé foltos papír-kötésben.
15271.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.