Books: Architecture, Art

Number of items: 26

Rolleston, T[homas] W[illiam Hazen] - The Tale of Lohengrin Knight of the Swan after the Drama of Richard Wagner by T. W. Rolleston. Presented by Willy Pogány.  London, [1913]. G. G. Harrap & Co. [96] levél (a kötet mellé adott, de annak fizikailag nem volt része + 1 litográfia nélkül) Minden levél Willy Pogány színes litográfiája vagy beragasztott könyvdísze.  Megjelent összesen 525 kézzel számozott, és Willy Pogány által aláírt példányban, melyből ez a 77. számú. Kiadói, díszesen aranyozott, illusztrált egészpergamen kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Táblák enyhén meghajlottak, minimális folt a hátsó előzéklapokon. Szecessziós ritkaság, árverésen eddig egyszer szerepelt.
15140.

100 000 HUF
270,27
294,12
15141.

160 000 HUF
432,43
470,59
Sébastien Leclerc: Traité darchitecture avec des remarques et des observations tres utiles pour les jeunes gens, qui veulent sappliquer a ce bel art. Paris, 1714, Pierre Giffart, 8+194+2 p.+2+181 (rézmetszetű táblák) t. Francia nyelven. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel./  Sébastien Leclerc: Traité darchitecture avec des remarques et des observations tres utiles pour les jeunes gens, qui veulent sappliquer a ce bel art. Paris, 1714, Pierre Giffart, 8+194+2 p.+2+181 (copper engraving tables) t. In French langauge. First edition. Full-leather-binding, with gilt spine, with worn cover and spine.
15142.

Sébastien Leclerc: Traité d'architecture avec des remarques et des observations tres utiles pour les jeunes gens, qui veulent s'appliquer a ce bel art. Paris, 1714, Pierre Giffart, 8+194+2 p.+2+181 (rézmetszetű táblák) t. Francia nyelven. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel./ Sébastien Leclerc: Traité d'architecture avec des remarques et des observations tres utiles pour les jeunes gens, qui veulent s'appliquer a ce bel art. Paris, 1714, Pierre Giffart, 8+194+2 p.+2+181 (copper engraving tables) t. In French langauge. First edition. Full-leather-binding, with gilt spine, with worn cover and spine.

120 000 HUF
324,32
352,94
Lőrinczy György: New York, New York. RotterdamCologne-Bp., 2004, Nederlands Fotomuseum-Schaden.com-Vintage Gallery, 6 p+96 t.+ 1 (kihajtható, képek jegyzéke ) p. +4 p. Facsimile. Megjelent 1000 példányban. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
15143.

20 000 HUF
54,05
58,82
13
1947-1948 Az Alkotás. A Magyar Művészeti Tanács folyóirata. 1947. I. évf. 1-12. (6 kötetben), 1948. II. évf. 1-4. (2 kötetben.) Össz.: 8 db Teljes folyóirat! Szerk.: Kassák Lajos. Bp., Athenaeum-ny.-Független-ny. Kiadói enyhén szakadozott szélű papírkötésben
15144.

16 000 HUF
43,24
47,06
Láncz Sándor: Hincz Gyula. Hincz Gyula (1904-1986) által DEDIKÁLT és dátumozott példány! Bp., 1972, Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, szakadt mappában, hiánytalanul, táblák jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
15145.

14 000 HUF
37,84
41,18
Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói kissé szakadt illusztrált, papír mappában. Megjelent 3000 példányban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) grafikus által dedikált.
15146.

12 000 HUF
32,43
35,29
11
Izsák Jenő és Boross Vilmos: Millenniumi kalauz, kiállítási útmutató. Bp., 1896, Székely Aladár Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, szakadt gerinc, intézményi bélyegzővel, kopottas állapotban.
15147.

10 000 HUF
27,03
29,41
A Szépművészeti Múzeum részére vásárolt festmények, plastikai művek és graphicai lapok lajtroma. A vétárak kitüntetésével. Bp., 1896, Hornyánszky Viktor-ny., 4+51+1 p. Félvászon-kötésben, restaurált gerinccel, elülső borítóval, intézményi bélyegzővel.
15148.

10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Halász Árpád: Középítkezések 1940. Budapest Székesfőváros. Bp., 1941, Magasépítkezési Ügyosztály Tevékenysége. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15149.

8 000 HUF
Dr. Halász Árpád: Középítkezések 1941. Budapest Székesfőváros. Bp., 1942, Magasépítkezési Ügyosztály Tevékenysége. Kiadói papírkötés, szakadt gerinc, egyébként jó állapotban.
15150.

8 000 HUF
George Buday: Book of ballads. Original woodcuts. Gyoma, é.n., Kner Izidor. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval / paperback, with small damage on the back
15151.

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF