Books: Architecture, Art

Number of items: 26

Rolleston, T[homas] W[illiam Hazen] - The Tale of Lohengrin Knight of the Swan after the Drama of Richard Wagner by T. W. Rolleston. Presented by Willy Pogány.  London, [1913]. G. G. Harrap & Co. [96] levél (a kötet mellé adott, de annak fizikailag nem volt része + 1 litográfia nélkül) Minden levél Willy Pogány színes litográfiája vagy beragasztott könyvdísze.  Megjelent összesen 525 kézzel számozott, és Willy Pogány által aláírt példányban, melyből ez a 77. számú. Kiadói, díszesen aranyozott, illusztrált egészpergamen kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Táblák enyhén meghajlottak, minimális folt a hátsó előzéklapokon. Szecessziós ritkaság, árverésen eddig egyszer szerepelt.
15140.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
286,53
346,02
Minimum bid:
110 000 HUF
15141.

Available for bidding
160 000 HUF
458,45
553,63
Minimum bid:
160 000 HUF
15142.

Available for bidding
120 000 HUF
343,84
415,22
Minimum bid:
120 000 HUF
Lőrinczy György: New York, New York. RotterdamCologne-Bp., 2004, Nederlands Fotomuseum-Schaden.com-Vintage Gallery, 6 p+96 t.+ 1 (kihajtható, képek jegyzéke ) p. +4 p. Facsimile. Megjelent 1000 példányban. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
15143.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
26 000 HUF
1947-1948 Az Alkotás. A Magyar Művészeti Tanács folyóirata. 1947. I. évf. 1-12. (6 kötetben), 1948. II. évf. 1-4. (2 kötetben.) Össz.: 8 db Teljes folyóirat! Szerk.: Kassák Lajos. Bp., Athenaeum-ny.-Független-ny. Kiadói enyhén szakadozott szélű papírkötésben
15144.

Available for bidding
16 000 HUF
45,85
55,36
Minimum bid:
16 000 HUF
Láncz Sándor: Hincz Gyula. Hincz Gyula (1904-1986) által DEDIKÁLT és dátumozott példány! Bp., 1972, Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, szakadt mappában, hiánytalanul, táblák jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
15145.

Available for bidding
14 000 HUF
40,11
48,44
Minimum bid:
15 000 HUF
Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói kissé szakadt illusztrált, papír mappában. Megjelent 3000 példányban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) grafikus által dedikált.
15146.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
15 000 HUF
Izsák Jenő és Boross Vilmos: Millenniumi kalauz, kiállítási útmutató. Bp., 1896, Székely Aladár Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, szakadt gerinc, intézményi bélyegzővel, kopottas állapotban.
15147.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
A Szépművészeti Múzeum részére vásárolt festmények, plastikai művek és graphicai lapok lajtroma. A vétárak kitüntetésével. Bp., 1896, Hornyánszky Viktor-ny., 4+51+1 p. Félvászon-kötésben, restaurált gerinccel, elülső borítóval, intézményi bélyegzővel.
15148.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
Dr. Halász Árpád: Középítkezések 1940. Budapest Székesfőváros. Bp., 1941, Magasépítkezési Ügyosztály Tevékenysége. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15149.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 000 HUF
Dr. Halász Árpád: Középítkezések 1941. Budapest Székesfőváros. Bp., 1942, Magasépítkezési Ügyosztály Tevékenysége. Kiadói papírkötés, szakadt gerinc, egyébként jó állapotban.
15150.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 000 HUF
George Buday: Book of ballads. Original woodcuts. Gyoma, é.n., Kner Izidor. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval / paperback, with small damage on the back
15151.

Available for bidding
7 000 HUF
20,06
24,22
Minimum bid:
7 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.