Statues, plaquettes

Number of items: 24

Bors István (1938-2003): Táncosok / Dancers, bronz, márvány talapzaton/marble pedestal, jelzés nélkül/unsigned, 23,5 cm
11112.

40 000 HUF
108,11
117,65
11113.

100 000 HUF
270,27
294,12
Damkó József (1872-1955): Ferenc József magyar király és osztrák császár mellszobra kitüntetésekkel, Viribus unitis felirattal. Ón, hátsó részén (későbbi?) fa talapzaton. m: 37 cm, jelzett a hátoldalán: Damkó J., Hátoldalán ón része sérült, hiányos / József Damkó (1872-1955): Bust of Austrian emperor and Hungarian king Franz Joseph I., decorated with honors and with Viribus unitis description on the front. Tin, on (later?) wooden podest on the back side. M: 37 cm. Signed on the back: Dankó J. Back of the tin damaged and with missing part.
11114.

Damkó József (1872-1955): Ferenc József magyar király és osztrák császár mellszobra kitüntetésekkel, "Viribus unitis" felirattal. Ón, hátsó részén (későbbi?) fa talapzaton. m: 37 cm, jelzett a hátoldalán: Damkó J., Hátoldalán ón része sérült, hiányos / József Damkó (1872-1955): Bust of Austrian emperor and Hungarian king Franz Joseph I., decorated with honors and with "Viribus unitis" description on the front. Tin, on (later?) wooden podest on the back side. M: 37 cm. Signed on the back: Dankó J. Back of the tin damaged and with missing part.

40 000 HUF
108,11
117,65
Diénes (Dienes) Attila (1942-): Kizártság (1980-as évek). Bronz szobor, címkén jelzett. Párdarabja a művész honlapján A falon kívül címmel reprodukálva: http://www.dienes-attila-tarlat.hu/pages/tarlat/list/2.html. M: 49 cm. Jótékonysági árverés a Házat-Hazát Alapítvány otthonteremtési programjának támogatására.
11115.

150 000 HUF
405,41
441,18
11116.

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Horváth Anna (1924 - 2005): Tábori oltár. Nagy méretű  terrakotta szobor, kézzel festett, 86x60 cm / Terracotta statue
11118.

30 000 HUF
81,08
88,24
Kerényi Jenő (1908-1975): Táncosnő (Táncoló art deco nőalak), 1929-30 körül. Patinázott bronz, kő talapzaton, jelzett, m: 27 cm, talpazattal: 33 cm. A szobor egy másik példánya reprodukálva: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, 11. és 163. o. Oeuvre katalógusszám: 7. / Art deco dancer, bronze statue, another piece reproduced in the book: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, page 11. and 163. Oeuvre catalogue no.: 7.
11119.

200 000 HUF
540,54
588,24
11120.

200 000 HUF
540,54
588,24
Madarassy István (1948):: Madarak (12 hónap), 1994. Vörösréz hegesztett lemez, textillel bevont faroston, jelzett. A hátoldalán autográf felirattal és a művész névjegykártyájával. Ca. 41×32 cm. Fa keretben. Kiállítva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997. Reprodukálva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997, katalógus 21. o Jótékonysági árverés a Házat-Hazát Alapítvány otthonteremtési programjának támogatására. / Copper, signed, with autograph description and the artists business card on the reverse. Exhibited: Házat-Hazát Foundation, charity exhibition and sale, Gödöllő, Hungary, 1997. Reproduced: Házat-Hazát Foundation, charity exhibition and sale, Gödöllő, Hungary, 1997, catalogue, page 21.
11121.

150 000 HUF
405,41
441,18
11122.

50 000 HUF
135,14
147,06
13
Medgyessy Ferenc (1881-1958): Kontyot kötő lány. Bronz. Jelzett. fa talapzaton. m: 29 cm / Bronze statue on wooden pedestal, signed, height: 29 cm
11123.

300 000 HUF
810,81
882,35
Nagy Sándor (1923-2017): Ülő asszony. Márvány, jelzés nélkül. 16x11,5x9 cm. Körmendi Galéria atesztjével / marble statue, not signed.
11124.

36 000 HUF
97,30
105,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF