Military

Number of items: 127

XIX. sz. Fringia huszár szablya. Feliratos, rajzos pengével a Nap, Hold és Esthajnalcsillag ábrázolásával. A Fringia egy nemes acélból készült kard fajta. A nevet magyar nyelvterületen a Rákóczi szabadságharc idejéből eredeztethető Franciscus Rákóczi In Nomine Ggentis Insurgit Armis jelmondattal magyarázzák. A fém hüvelyen 4 rovatkával, mely négy győzelmet jelképez. 1848 körül átalakítva. 100 cm / 19th century Hungary Fringia steel sabre for Hussars 100 cm
12152.

300 000 HUF
810,81
882,35
15
cca 1944 II. Világháborús magyar szemernyős tábori sapka, hadbíró ezredes (bordó bársony topán), rangjelzéssel / cca 1944 Second World War Hungarian Court martial (judge of military tribune) colonel soldier cap with rank-mark
12153.

30 000 HUF
81,08
88,24
18
1887 M huszár legénységi csákó, K.u.K. 10. Frigyes Vilmos huszárezred (fehérvári huszárok, Székesfehérvár), fém jelvénnyel, nagy méretű gombbal, zsinórral, bojtokkal, méret: 59, kopásnyomokkal, bőr perem részeinél kisebb sérülésekkel / 1887 M hussar (cavalry) shako (cap), K.u.K. 10. Friedrich Wilhelm III. hussar regiment (based in Székesfehérvár, Hungary), with small damages
12154.

100 000 HUF
270,27
294,12
19
cca 1930 Lovasrendőr Zrinyi sisak, bőr-fém, fém címeres jelvénnyel, oldalán egy-egy db fém magyar koronás gombbal, belsejében Pázmányi szabadalom felvarróval, kopásnyomokkal / cca 1930 Hungarian mounted policeman helmet, leather and metal
12155.

100 000 HUF
270,27
294,12
9
1891 M magyar gyalogos törzstiszti sapka, 1911 M Királyért és Hazáért feliratú fém címeres jelvénnyel, vászon részén kisebb sérülésekkel (lyukakkal)/ 1891-1911 Hungarian military officer cap, with small damages
12156.

100 000 HUF
270,27
294,12
K.u.K. fekete katonai tiszti sapka, 1919-ben a sapkarózsát áthúzták nemzeti szalaggal. Bélésén Budapesti Tiller sapka, Váczi-utca 35 felirattal, belső peremén kisebb sérüléssel, nemzeti szalag kopott/ K.u.K. black military officer cap, the rose on the front was, replaced by Hungarian tricolor in 1919, with small damage in the inner part
12157.

50 000 HUF
135,14
147,06
1945 M magyar tiszti társasági tányérsapka, hímzett sapkajelvénnyel, belső peremén kisebb sérüléssel / 1945 Hungarian officer cap, with small damage in the inner part
12158.

30 000 HUF
81,08
88,24
23
1945-47 M magyar repülőtiszti társasági tányérsapka, 1947 M sapkajelvénnyel, belsejében kissé sérült Pálvölgyi Szilveszter Magyar Különleges Sapka és Kalap Üzeme Budapest felvarróval, sapka vászon tetején kisebb sérüléssel / 1945-47 Hungarian air force officer cap, with small damage
12159.

50 000 HUF
135,14
147,06
1911 M magyar csendőr kalap bőr és nemez Királyért és Hazáért feliratú réz sapkajelvénnyel, kakastollal, kalapzsinórral, makkokal, karimáján és tetején kopásnyomokkal
12160.

80 000 HUF
216,22
235,29
14
cca 1900-1915 K.u.K. katonai tiszti sapka, bélésén Friedrich József Egyenruházati Intézete, Szeged címeres felirattal, ellenzőjén töréssel, vászon tetején apró lyukakkal / cca 1900-15 K.u.K. military officer cap with Friedrich József Egyenruházati Intézete, Szeged (Hungarian military uniform shop) description in the inner part, with small damage on the visor and on the top
12161.

30 000 HUF
81,08
88,24
23
1910-11M k.u.k. tiszti Feldbinde tiszti egyenruha szíj / Austro-Hungarian Feldbinde / brocade dress belt. 160 cm
12162.

24 000 HUF
64,86
70,59
1911 M mintájú tiszti derékszíj antantszíjjal / 1911M officer belt
12163.

8 000 HUF
30

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF