Art, antiquities

Number of items: 34

11078.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
60 000 HUF
171,92
207,61
Minimum bid:
60 000 HUF
1876M k.k. tisztviselő kard, bőr és réz hüvellyel, kardbojttal, javított. Gyöngyház berakásos markolat / 1876M office bearer sword with scabbard and sword knot 95 cm
11079.

Available for bidding
80 000 HUF
229,23
276,82
Minimum bid:
90 000 HUF
Régi fedeles, talpra is állítható iránytű, lánccal, kopásnyomokkal, működik, d: 7 cm / Compass
11080.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
26 000 HUF
Tájoló. Andreas Vogler, XVIII. század, Augsburg. Gazdagon díszített réz tájoló ,hátulján felirattal: Eleva Poli = Elevatio Poliarium = városok elhelyezkedése: Augsburg 48 fok Craccai - Krakkó. Lipcse 50. Eredeti bársonnyal bélelt bőr dobozkában. Tájoló mérete: 58x55 mm, doboz mérete 70x70 mm / XVIIIth century Andreas Vogler Augsburg equinoctial compass Sundial. Marked and inscibed with the latitude of some cities: Augsburg, Kraków, Leipzig. Ornamented brass, 58x55 mm with leather covvered case
11081.

Available for bidding
80 000 HUF
229,23
276,82
Minimum bid:
85 000 HUF
A Szent István rend szalagja melyet állítólag I. Ferenc József császár viselt egy hadgyakorlat során 1890 körül. Belsején a Kincstár (Monturdepot) szám pecsétjével. Proveniencia: gróf Hoyos József (1839-1899) hagyatékából. Elázott állapotban / Ribbon of the Saint Stephen Order which was worn by Emperor Franz Joseph during a military excercise. from the legacy of duke Joseph Hoyos. 82 cm
11082.

Available for bidding
300 000 HUF
859,60
1 038,06
Minimum bid:
300 000 HUF
Díszmagyar kard. XIX. sz. Figurális, Szent István királyt ábrázoló markolattal, magyar címerrel, bársony borítású hüvellyel. 98 cm / Hungarian nobleman parade sword with figural grip and with Hungarian coat of arms. With velvet covered scabbard 98 cm
11083.

Available for bidding
80 000 HUF
229,23
276,82
18
Minimum bid:
170 000 HUF
Nagy méretű kaspó puttókkal. Bronz. XIX. sz. / Large bronze pot with angels. 19th century m: 44 cm
11084.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
173,01
Minimum bid:
65 000 HUF
Orosz, cári emlék serleg Fjodor Tolsztoj (1783-1873) festő, éremművész által készített medalionokkal. XIX. sz. A kelyhen található három nagyobb medalion . Az orosz birodalmi kiscímer;. I. Sándor cár, mint Radomysl szláv isten;. Az elizavetpoli csata, 1826.  A Sándor cárt ábrázoló az 1812-es honvédő háború (Napóleon oroszországi hadjárata) emlékére készített 24 medallionból álló sorozat első darabja. Az 1826-os elizavetpoli (ma Ganja Azerbajdzsán) csata az 1826-1828-as orosz-perzsa háború egyik ütközete.  A serleg talpán öt uralkodóportré: II. Katalin cárnő, I. Pál, I. Sándor, I. Miklós és II. Sándor cár. valószínűleg ezek is Tolsztoj munkái. Alekszandr Pavlovics Ljalin éremművész jelzésével. Bronz, réz. m:20,5 cm /  19th century Russian chalice with medalions depicting Russian Tzars Alexander I, Nicholas I, Alexander II. Catherine II. and the battle of Elisavetpol (today Ganja, Azerbaijan) and Alexander I as Radomysl Slavic god. Works of Fjodor Tolstoy and Aleksandr Pavlovitch Ljalin. Porrer, bronze. 20,5 cm
11085.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
173,01
13
Minimum bid:
90 000 HUF
11086.

Available for bidding
30 000 HUF
85,96
103,81
Minimum bid:
42 000 HUF
Mont Blanc Meisterstück (146-46-M) töltőtoll újszerű állapotban, eredeti dobozában, hozzá bontatlan tinta. / vintage fountain pen and original ink 14,5 cm
11087.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
173,01
Minimum bid:
60 000 HUF
11088.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
173,01
Minimum bid:
50 000 HUF
XX. sz. közepe. Art deco üveg és fém teafőző kanna, ritka elektromos típus / Vintage electric tea pot 12x19 cm
11089.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.