Number of items: 190

Mund Hugó (1892-1962): Munkába menet. Rézkarc, papír, jelzett, üvegezett fa keretben. 15×18 cm. Nagyon ritka! / Hugó Mund. On the way to work. Etching on paper, signed, framed with glass. 15x18 cm. Very rare!
10012.

30 000 HUF
81,08
88,24
16
Agricola Lídia (1914-1994): Virágok. Olaj, vászon, jelzett, fa keretben, 51,5×38 cm / Lydia Agricola (1914-1984): Oil on canvas, signed, in wooden frame, 51,5x38 cm
10013.

50 000 HUF
135,14
147,06
Nagy Oszkár (1893-1965): Napsütéses felsőbányai utcarészlet, 1935. Olaj, vászon. Jelzett és datált: Nagy Oszkár 935. Hátoldalán autográf felirattal: Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935. Nagy Oszkár a harmincas években folytatta az azt megelőző évtizedben megkezdett útját, továbbra is kedvelt motívumai közé tartozott a nagybányai és felsőbányai házcsoportok, utcarészletek megfestése az akkor már kialakult, a nagybányai neós festők művészetéből merítő és azt követő, de mégis egyedi és összetéveszthetetlen stílusában. Az árverésünkön szereplő festménye az alacsonyan álló nap, a lomb nélküli fák alapján téli évszakban vagy kora tavasszal készülhetett. Képén a rá jellemző módon felfokozza a felvillanó sárgákat, narancssárgákat, fehéreket, amelyek kontrasztot alkotnak a házak sötét tetőivel, a fák hosszú árnyékaival. Ahogy egy korabeli kritikus, Rozsos Etel sommásan összefoglalta Nagy Oszkár művészetének esszenciáját, az 1940-ben rendezett kolozsvári kiállítása alkalmából a Keleti Újságban: A legnagyobb mélység a legragyogóbb verőfénnyel váltakozik képein, önálló életet élve, egymással viaskodva, vagy megenyhülve, eggyé válva (...). Fa keretben. 60x73 cm / Oszkár Nagy (1893-1965): Sunny street in Baia Sprie. Oil on canvas. Signed and dated: Nagy Oszkár 935. With autograph writing on the reverse. Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935. Framed. 60x73 cm
10014.

Nagy Oszkár (1893-1965): Napsütéses felsőbányai utcarészlet, 1935. Olaj, vászon. Jelzett és datált: Nagy Oszkár 935. Hátoldalán autográf felirattal: "Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935." Nagy Oszkár a harmincas években folytatta az azt megelőző évtizedben megkezdett útját, továbbra is kedvelt motívumai közé tartozott a nagybányai és felsőbányai házcsoportok, utcarészletek megfestése az akkor már kialakult, a nagybányai neós festők művészetéből merítő és azt követő, de mégis egyedi és összetéveszthetetlen stílusában. Az árverésünkön szereplő festménye az alacsonyan álló nap, a lomb nélküli fák alapján téli évszakban vagy kora tavasszal készülhetett. Képén a rá jellemző módon felfokozza a felvillanó sárgákat, narancssárgákat, fehéreket, amelyek kontrasztot alkotnak a házak sötét tetőivel, a fák hosszú árnyékaival. Ahogy egy korabeli kritikus, Rozsos Etel sommásan összefoglalta Nagy Oszkár művészetének esszenciáját, az 1940-ben rendezett kolozsvári kiállítása alkalmából a Keleti Újságban: "A legnagyobb mélység a legragyogóbb verőfénnyel váltakozik képein, önálló életet élve, egymással viaskodva, vagy megenyhülve, eggyé válva (...)". Fa keretben. 60x73 cm / Oszkár Nagy (1893-1965): Sunny street in Baia Sprie. Oil on canvas. Signed and dated: Nagy Oszkár 935. With autograph writing on the reverse. "Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935". Framed. 60x73 cm

360 000 HUF
972,97
1 058,82
30
Sztelek Norbert (1884-1956): Nagybánya, 1941. Pasztell, papír, jelzett. Díszes üvegezett fa keretben, hátoldalán korabeli felirattal (20 pengő utánvét), 51×42 cm / Norbert Sztelek. (1884-1956): Baia Mare, 1941. Pastell on paper, signed. Framed with glass, with Hungarian description from the time on the back. 51×42 cm
10015.

Sztelek Norbert (1884-1956): Nagybánya, 1941. Pasztell, papír, jelzett. Díszes üvegezett fa keretben, hátoldalán korabeli felirattal ("20 pengő utánvét"), 51×42 cm / Norbert Sztelek. (1884-1956): Baia Mare, 1941. Pastell on paper, signed. Framed with glass, with Hungarian description from the time on the back. 51×42 cm

32 000 HUF
86,49
94,12
Boldizsár István (1897-1984): Fiatal hölgy arcképe. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán a vakrámán a művész bélyegzőjével. Proveniencia: Boldizsár István hagyatékából. Díszes, historizáló stílusú üvegezett fa keretben, 40×30 cm. / István Boldizsár (1897-1984): Portrait of a young lady. Oil on canvas, signed. With the artists stamp on the reverse. Provenance: István Boldizsárs estate. Framed with glass. 40x30 cm
10016.

70 000 HUF
189,19
205,88
Iván Szilárd (1912-1988): Csendélet. Olaj, vászon, jelzett és datált (Iván Sz. 956 I). Fa keretben, 60×80 cm
10017.

44 000 HUF
118,92
129,41
Perlrott-Csaba Vilmos (1880-1955): Női akt. Szén, papír, jelzett. Lap alja feltétezhetően vágott. Üvegezett fa keretben. 27,5×21,5 cm / Vilmos Perlrott-Csaba (1880-1955): Nude female. Coal on paper, signed. Bottom of the paper probably cut. Framed with glass. 27,5×21,5 cm
10018.

36 000 HUF
97,30
105,88
26
Uitz Béla (1887-1972): Fürdőzők, 1917. Hidegtű, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 24×35 cm / Béla Uitz (1887-1972): Bathing women, 1917. Dry-point on paper, signed. Framed with glass. 24×35 cm
10019.

50 000 HUF
135,14
147,06
Dési Huber István (1895-1944): Vak koldus a Naviglio hídján (Milano, 1928). Rézkarc, papír, jelzett (Dési Huber István rézkarca), számozott (24/25), üvegezett keretben. A művész ezen grafikája nagyon ritkán bukkan fel a műkereskedelemben, tudomásunk szerint korábban aukción nem szerepelt. Egy másik példánya megtalálható a Szombathelyi Képtár gyűjteményében. 22×15,5 cm / István Dési Huber (1895-1944): Blind beggar on a bridge over the Naviglio, Milano. Etching, paper, signed, numbered (24/25), framed. Rare!
10020.

15 000 HUF
40,54
44,12
Ruzicskay György (1896-1993): Hajnal. Színezett algráfia, papír, jelzett a nyomaton és ceruzával a lap alján. Kartonra kasírozva, karton széle sérült, algráfia ép. Üvegezett, kissé kopott keretben. Ruzicskay látványos grafikája korai, kiemelkedő expresszív alkotásai közé sorolandó. 24x18 cm
10021.

30 000 HUF
81,08
88,24
Schönberger Armand (1885-1974): Sapkás férfi portréja. Kétoldalas mű, hátoldalán kalapos férfi portréja. Szén, papír, jelzett. Hátoldalán MNG kiviteli pecséttel. Üvegezett fa keretben, 23×16 cm
10022.

24 000 HUF
64,86
70,59
10023.

36 000 HUF
97,30
105,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF