Number of items: 190

Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Én szakállal 1923-ban. Rézkarc, papír, jelzett, korabeli üvegezett fa keretben, 19,5×19,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Me with beard in 1923. Etching on paper, signed, framed with glass. 19,5x19,5 cm
10000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
51,58
61,22
Minimum bid:
34 000 HUF
Refresh
Olgyai Viktor (1870-1929): Téli erdő. Rézkarc, papír, jelzett, 15,5×19,5 cm / Viktor Olgyai: Wood in winter. Etching on paper, signed, 15,5x19,5 cm
10001.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,01
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
Patkó Károly (1895-1941): Székely fej. Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31×23,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Szekler head. Etching on paper, signed. Framed with glass. 31x23,5 cm.
10002.

Available for bidding
19 000 HUF
54,44
64,63
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
10003.

Available for bidding
15 000 HUF
42,98
51,02
Minimum bid:
16 000 HUF
Refresh
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Savonarola. Rézkarc, papír, jelzett. Kartonra kasírozva, lap széle kissé sérült. Üvegezett fa keretben, 49,5×43,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Savonarola. Etching on paper, monted ob cardboard, with soma damage on the sides. Signed, framed with glass. 49,5×43,5 cm
10004.

Available for bidding
34 000 HUF
97,42
115,65
Minimum bid:
36 000 HUF
Refresh
10005.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,01
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Molnár C. Pál (1894-1981): Leselkedő. Fametszet, jelzett. 19x11,5 cm Üvegezett keretben. / Pál Molnár C. (1894-1981): The lurker. Woodcut, signed. 19x11,5 cm
10006.

Available for bidding
9 000 HUF
25,79
30,61
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
Szőnyi István (1894-1960): Körhinta. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 17,5x21,5 cm
10007.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
13 000 HUF
Refresh
10008.

Available for bidding
110 000 HUF
315,19
374,15
Minimum bid:
120 000 HUF
Refresh
Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955): Húzzák a hálót (Halászok). Tus, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán a művész fia, Gáborjáni Szabó Péter (1935-) eredetiség igazolásával. Lap jobb szélén kisebb folttal. Üvegezett fa keretben. 20,5x29,5 cm
10009.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Patkó Károly (1895-1941): Nagybányai táj. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 17,5×19,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Sight of Baia Mare. Etching on paper, signed. Framed with glass. 17,5x19,5 cm.
10010.

Available for bidding
28 000 HUF
80,23
95,24
15
Minimum bid:
50 000 HUF
Refresh
Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai?), 1942. Kréta, akvarell, papír, jelzett és datált (Iván Szilárd 1942). Iván Szilárd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Réti István volt a mestere. 1940-44 között Nagybányán dolgozott, ahol aktívan szerepet vállalt a kolónia életében, többe közt mint a Nagybányai Festők Társaságának alelnöke és mellette továbbra is tartotta volt tanárával a kapcsolatot. Egy 1942 július 18-án kelt levelében a következőket írja Rétinek. (...) Most sok akvarellt csinálok. Mindent színben. Azelőtt mindig csak rajzoltam, most látom, milyen szegényes a színekhez képest pusztán csak a fekete. A színek adják az élet teljességét (...) Iván Szilárd feltehetően néhány hónappal a levél írása után, ősszel vagy decemberben festette az árverésünkön szereplő művet, a háttérben álló csupasz fák erre utalnak. 1942 év végén építési munkálatok folytak Nagybányán, erről is beszámol Iván Szilárd Rétinek 1942 dec. 11. postabélyegzővel ellátott levelében: (...) Krizsán műtermét átalakítják. Már nagyban folyik az építkezés (...) Az új festőtelepnek is kijelölték próbából a helyét Az épület leendő körvonalait vizsgálták azért, hogy nem fogja-e eltakarni a Kereszthegyet (...) Ez alapján az árverésünkön szereplő mű akár az új festőiskola építésének kezdeti fázisát is ábrázolhatja. Üvegezett fa keretben, 23,5×45,5 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Construction in Baia Mare (building of the new painters school?), 1942. Chalk and watercolour on paper, signed and dated (Iván Szilárd 1942). Framed with glass, 23,5×45,5 cm.
10011.

Available for bidding
30 000 HUF
85,96
102,04
Minimum bid:
32 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.