Number of items: 190

Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Én szakállal 1923-ban. Rézkarc, papír, jelzett, korabeli üvegezett fa keretben, 19,5×19,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Me with beard in 1923. Etching on paper, signed, framed with glass. 19,5x19,5 cm
10000.

18 000 HUF
48,65
52,94
21
Olgyai Viktor (1870-1929): Téli erdő. Rézkarc, papír, jelzett, 15,5×19,5 cm / Viktor Olgyai: Wood in winter. Etching on paper, signed, 15,5x19,5 cm
10001.

5 000 HUF
11
Patkó Károly (1895-1941): Székely fej. Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31×23,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Szekler head. Etching on paper, signed. Framed with glass. 31x23,5 cm.
10002.

19 000 HUF
51,35
55,88
10003.

15 000 HUF
40,54
44,12
10
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Savonarola. Rézkarc, papír, jelzett. Kartonra kasírozva, lap széle kissé sérült. Üvegezett fa keretben, 49,5×43,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Savonarola. Etching on paper, monted ob cardboard, with soma damage on the sides. Signed, framed with glass. 49,5×43,5 cm
10004.

34 000 HUF
91,89
100,00
16
10005.

10 000 HUF
27,03
29,41
Molnár C. Pál (1894-1981): Leselkedő. Fametszet, jelzett. 19x11,5 cm Üvegezett keretben. / Pál Molnár C. (1894-1981): The lurker. Woodcut, signed. 19x11,5 cm
10006.

9 000 HUF
24,32
26,47
29
Szőnyi István (1894-1960): Körhinta. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 17,5x21,5 cm
10007.

12 000 HUF
32,43
35,29
10008.

110 000 HUF
297,30
323,53
Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955): Húzzák a hálót (Halászok). Tus, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán a művész fia, Gáborjáni Szabó Péter (1935-) eredetiség igazolásával. Lap jobb szélén kisebb folttal. Üvegezett fa keretben. 20,5x29,5 cm
10009.

12 000 HUF
32,43
35,29
Patkó Károly (1895-1941): Nagybányai táj. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 17,5×19,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Sight of Baia Mare. Etching on paper, signed. Framed with glass. 17,5x19,5 cm.
10010.

28 000 HUF
75,68
82,35
22
Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai?), 1942. Kréta, akvarell, papír, jelzett és datált (Iván Szilárd 1942). Iván Szilárd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Réti István volt a mestere. 1940-44 között Nagybányán dolgozott, ahol aktívan szerepet vállalt a kolónia életében, többe közt mint a Nagybányai Festők Társaságának alelnöke és mellette továbbra is tartotta volt tanárával a kapcsolatot. Egy 1942 július 18-án kelt levelében a következőket írja Rétinek. (...) Most sok akvarellt csinálok. Mindent színben. Azelőtt mindig csak rajzoltam, most látom, milyen szegényes a színekhez képest pusztán csak a fekete. A színek adják az élet teljességét (...) Iván Szilárd feltehetően néhány hónappal a levél írása után, ősszel vagy decemberben festette az árverésünkön szereplő művet, a háttérben álló csupasz fák erre utalnak. 1942 év végén építési munkálatok folytak Nagybányán, erről is beszámol Iván Szilárd Rétinek 1942 dec. 11. postabélyegzővel ellátott levelében: (...) Krizsán műtermét átalakítják. Már nagyban folyik az építkezés (...) Az új festőtelepnek is kijelölték próbából a helyét Az épület leendő körvonalait vizsgálták azért, hogy nem fogja-e eltakarni a Kereszthegyet (...) Ez alapján az árverésünkön szereplő mű akár az új festőiskola építésének kezdeti fázisát is ábrázolhatja. Üvegezett fa keretben, 23,5×45,5 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Construction in Baia Mare (building of the new painters school?), 1942. Chalk and watercolour on paper, signed and dated (Iván Szilárd 1942). Framed with glass, 23,5×45,5 cm.
10011.

30 000 HUF
81,08
88,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF