Military

Number of items: 40

1916. K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza egyoldalas Br emlékérem. Szign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) T:2 kis patina / Austro-Hungarian Monarchy 1916. K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza one-sided Br commemorative medallion. Sign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) C:XF small patina
30471.

1916. "K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza" egyoldalas Br emlékérem. Szign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) T:2 kis patina / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "K.u.K. Generaloberst Kövess v. Kövessháza" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: M. Schwerdtner (106,76g/65mm) C:XF small patina

12 000 HUF
32,43
35,29
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. 1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm Mozsárágyú tombak sapkajelvény G. HERRMANN WIEN gyártói jelzéssel (44x28mm)T:2 hajlott kampó, korrózió / Austro-Hungarian Monarchy 1916. 1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm MÖRSER (1914-1915-1916 Imperial and Royal 30,5cm Mortar tombac cap badge with makers mark G. HERRMANN WIEN (44x28mm) C:XF bent hook, corrosion
30472.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm Mozsárágyú" tombak sapkajelvény "G. HERRMANN WIEN" gyártói jelzéssel (44x28mm)T:2 hajlott kampó, korrózió / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "1914-1915-1916 K.u.K. 30,5cm MÖRSER (1914-1915-1916 Imperial and Royal 30,5cm Mortar" tombac cap badge with makers mark "G. HERRMANN WIEN" (44x28mm) C:XF bent hook, corrosion

9 000 HUF
24,32
26,47
Székely Károly (1882-1941) 1916. A Magyar Királyi Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatala Br emlékérem tokban. A MAGY. KIRÁLYI - HONVÉDELMI - MINISTERIVM - HADSEGÉLYEZŐ - HIVATALA A - VILÁGHÁBORÚ - EMLÉKÉÜL - SZIGETI KLÁRÁNAK - A HADSEGÉLYEZÉS - ÖNFELÁLDOZÓ - MVNKÁSÁNAK (68,15g/61,5mm) T:1- / Hungary 1916. Commemorative medallion of the Royal Hungarian War Department Br commemorative medallion in case. Sign.: Károly Székely (68,15g/61,5mm) C:AU HP 5097.
30473.

Székely Károly (1882-1941) 1916. "A Magyar Királyi Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatala" Br emlékérem tokban. "A MAGY. KIRÁLYI - HONVÉDELMI - MINISTERIVM - HADSEGÉLYEZŐ - HIVATALA A - VILÁGHÁBORÚ - EMLÉKÉÜL - SZIGETI KLÁRÁNAK - A HADSEGÉLYEZÉS - ÖNFELÁLDOZÓ - MVNKÁSÁNAK" (68,15g/61,5mm) T:1- / Hungary 1916. "Commemorative medallion of the Royal Hungarian War Department" Br commemorative medallion in case. Sign.: Károly Székely (68,15g/61,5mm) C:AU HP 5097.

8 000 HUF
1917. Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Schuck József, Gál Dezső T:2 ph. / Hungary 1917. Silver Gallantry Medal, Ist Class Br decoration with ribbon. Sign.: József Schuck / Dezső Gál C:XF edge error NMK 302. var.
30474.

1917. "Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya" Br kitüntetés mellszalagon. Szign.: Schuck József, Gál Dezső T:2 ph. / Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, Ist Class" Br decoration with ribbon. Sign.: József Schuck / Dezső Gál C:XF edge error NMK 302. var.

30 000 HUF
81,08
88,24
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. Császári és Királyi 104., 105. és 106. Gyalogezred Zn sapkajelvény ARKANZAS gyártói jelzéssel (34x42mm) T:2 oxidáció, ferde tű / Austro-Hungarian Monarchy 1917. K. u. K. Infanterie Regiment No. 104 105 106 (Imperial and Royal 104th, 105th and 106th Infantry Regimen Zn cap badge with makers mark ARKANZAS (34x42mm) C:XF oxidation, oblique needle
30475.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Császári és Királyi 104., 105. és 106. Gyalogezred" Zn sapkajelvény "ARKANZAS" gyártói jelzéssel (34x42mm) T:2 oxidáció, ferde tű / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "K. u. K. Infanterie Regiment No. 104 105 106 (Imperial and Royal 104th, 105th and 106th Infantry Regimen" Zn cap badge with makers mark "ARKANZAS (34x42mm) C:XF oxidation, oblique needle

5 000 HUF
15
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. Az elesett tüzérek özvegyeinek és árváinak a Rőtszakállú ébredése 25. bemutatója a bécsi Bürgertheaterben, 1917 ezüstözött tombak sapkajelvény (46x34mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. FÜR WITWEN U. WAISEN GEFALLENER ARTILLERISTEN KAISER ROTBARTS ERWACHEN 25. AUFFÜHRUNG WR. BÜRGERTHEATER 1917 (For widows and orphans of fallen artillerists - Empreror Rotbarts awake - 25th performance in Wiener Bürgertheater 1917) silver plated tombac cap badge (46x34mm) C:XF
30476.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Az elesett tüzérek özvegyeinek és árváinak a Rőtszakállú ébredése 25. bemutatója a bécsi Bürgertheaterben, 1917" ezüstözött tombak sapkajelvény (46x34mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "FÜR WITWEN U. WAISEN GEFALLENER ARTILLERISTEN KAISER ROTBARTS ERWACHEN 25. AUFFÜHRUNG WR. BÜRGERTHEATER 1917 (For widows and orphans of fallen artillerists - Empreror Rotbarts awake - 25th performance in Wiener Bürgertheater 1917)" silver plated tombac cap badge (46x34mm) C:XF

9 000 HUF
24,32
26,47
~1920-1930. NYUKOSZ (Nyugdíjas Katonatisztek Országos Szövetsége) fém jelvény, részben zománcozva (26x31mm) T:1- / Hungary ~1920-1930. NYUKOSZ (National Alliance for Retired Officers) metal badge, partially enamelled (26x31mm) C:AU
30477.

~1920-1930. "NYUKOSZ (Nyugdíjas Katonatisztek Országos Szövetsége)" fém jelvény, részben zománcozva (26x31mm) T:1- / Hungary ~1920-1930. "NYUKOSZ (National Alliance for Retired Officers)" metal badge, partially enamelled (26x31mm) C:AU

7 000 HUF
18,92
20,59
1922. Magyar Koronás Ezüstérem (Signum Laudis) ezüstözött Br kitüntetés, vékony lapkás, széles koronás, korai bécsi készítésű érem, mellszalagon T:1 / Hungary 1922. Hungarian Silver Medal with the Holy Crown (Signum Laudis) silver plated Br decoration without hallmark, early Vienna made piece with wide crown and thin plantchet on ribbon C:UNC NMK.: 405.
30478.

1922. "Magyar Koronás Ezüstérem (Signum Laudis)" ezüstözött Br kitüntetés, vékony lapkás, széles koronás, korai bécsi készítésű érem, mellszalagon T:1 / Hungary 1922. "Hungarian Silver Medal with the Holy Crown (Signum Laudis)" silver plated Br decoration without hallmark, early Vienna made piece with wide crown and thin plantchet on ribbon C:UNC NMK.: 405.

95 000 HUF
256,76
279,41
1929. Vitézi Jelvény zománcozott miniatűrje, szív alakú filc anyagon és VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY feliratú szalagon (jelvény 18x12mm) T:1- hiányos filc anyag / Hungary 1929. Enamelled miniature of the Badge of the Order of Vitéz on heart-shaped felt and ribbon with VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY (Ball of the Order of Vitéz 1929 - Hostess inscription (badge 18x12mm) C:AU
30479.

1929. Vitézi Jelvény zománcozott miniatűrje, szív alakú filc anyagon és "VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY" feliratú szalagon (jelvény 18x12mm) T:1- hiányos filc anyag / Hungary 1929. Enamelled miniature of the Badge of the Order of Vitéz on heart-shaped felt and ribbon with "VITÉZI REND BÁLJA 1929. - HÁZIASSZONY (Ball of the Order of Vitéz 1929 - Hostess" inscription (badge 18x12mm) C:AU

60 000 HUF
162,16
176,47
~1930. Lövész kitüntetés a lovasság részére Br jelvény hajlított rögzítőpánttal (45mm) T:2 patina / ~1930. Riflemans Badge for the Cavalry Br badge with fastening strap with curved (45mm) C:XF patina Sallay 6.var
30480.

~1930. "Lövész kitüntetés a lovasság részére" Br jelvény hajlított rögzítőpánttal (45mm) T:2 patina / ~1930. "Rifleman's Badge for the Cavalry" Br badge with fastening strap with curved (45mm) C:XF patina Sallay 6.var

6 000 HUF
20
~1930. Tábori távírász kitüntetés Cu jelvény (45mm) T:2- korrózió / Hungary ~1930. Field Telegraphers Badge Cu badge (45mm) C:VF corrosion Sallay 20.
30481.

~1930. "Tábori távírász kitüntetés" Cu jelvény (45mm) T:2- korrózió / Hungary ~1930. "Field Telegrapher's Badge" Cu badge (45mm) C:VF corrosion Sallay 20.

15 000 HUF
40,54
44,12
1936. M. Kir. Szent László 4. Honvéd gyalogezred - Lőverseny 1936. puska III. díj Br plakett (93,62g/47x72mm) T:2 / Hungary 1936. Hungarian Royal Saint Ladislaus 4th Hungarian Armed Forces infantry regiment - Shooting competition 1936. gun 3rd prize Br plakett (93,62g/47x72mm) C:XF
30482.

1936. "M. Kir. Szent László 4. Honvéd gyalogezred - Lőverseny 1936. puska III. díj" Br plakett (93,62g/47x72mm) T:2 / Hungary 1936. "Hungarian Royal Saint Ladislaus 4th Hungarian Armed Forces infantry regiment - Shooting competition 1936. gun 3rd prize" Br plakett (93,62g/47x72mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF