Military

Number of items: 40

1859. Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem jelzetlen Ag kitüntetés, nyeles ovális füllel, hosszú mellszalagon T:2 / 1859. Silver Gallantry Medal, IInd Class Ag decoration without hallmark, with shaft ear, on long ribbon C:XF NMK 133.
30459.

1859. "Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" jelzetlen Ag kitüntetés, nyeles ovális füllel, hosszú mellszalagon T:2 / 1859. "Silver Gallantry Medal, IInd Class" Ag decoration without hallmark, with shaft ear, on long ribbon C:XF NMK 133.

60 000 HUF
162,16
176,47
1890. Ferenc József Bronz Katonai Érdemérem aranyozott Br kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, eredeti, kiváló állapotú tokban, a tok ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33 gyártói jelzéssel T:1 / Hungary 1890. Medal for Military Merit (Signum Laudis) gold plated Br decoration with ribbon, in original exceptionally well preserved case, with ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33 makers mark inside C:UNC NMK 245.
30460.

1890. "Ferenc József Bronz Katonai Érdemérem" aranyozott Br kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, eredeti, kiváló állapotú tokban, a tok "ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33" gyártói jelzéssel T:1 / Hungary 1890. "Medal for Military Merit (Signum Laudis)" gold plated Br decoration with ribbon, in original exceptionally well preserved case, with "ZIMBLER WIEN VII - K.U.K. HOF-LIEFERANT BURGGASSE 33" maker's mark inside C:UNC NMK 245.

60 000 HUF
162,16
176,47
1890. Ferenc József Ezüst Katonai Érdemérem peremen jelzett Ag kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal. Eredeti, fedelén dombornyomott és ezüstözött tokban. A tok szép állapotban, a fedelet és aljat összekötő szalag félig beszakadva, a fedél belsején BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2 gyártói jelzéssel T:1,1- az érem peremének felső részénél karc/fémpróbás reszelésnyom(?) / Hungary 1890. Silver Military Merit Medal on a war ribbon with swords in original embossed display case, with silvered letters. The case in very fine condition, the ribbon connecting the top and bottom sides has a tear approx. halfway through. On the inside BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2 makers mark C:UNC,AU on the top of the medal scratch/hallmark probe(?) NMK.: 241.
30461.

1890. "Ferenc József Ezüst Katonai Érdemérem" peremen jelzett Ag kitüntetés a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal. Eredeti, fedelén dombornyomott és ezüstözött tokban. A tok szép állapotban, a fedelet és aljat összekötő szalag félig beszakadva, a fedél belsején "BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2" gyártói jelzéssel T:1,1- az érem peremének felső részénél karc/fémpróbás reszelésnyom(?) / Hungary 1890. "Silver Military Merit Medal on a war ribbon with swords" in original embossed display case, with silvered letters. The case in very fine condition, the ribbon connecting the top and bottom sides has a tear approx. halfway through. On the inside "BRENNER TESTVÉREK BUDAPEST HOLLÓ UTCA 2" maker's mark C:UNC,AU on the top of the medal scratch/hallmark probe(?) NMK.: 241.

75 000 HUF
202,70
220,59
1908. Katonai Jubileumi Kereszt aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, eredeti Johann Maurer Wien Sopron gyártói tokban T:2 / Hungary 1908. Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces gold plated Br decoration with ribbon, in original Johann Maurer Wien Sopron case C:XF NMK 269.
30462.

1908. "Katonai Jubileumi Kereszt" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, eredeti "Johann Maurer Wien Sopron" gyártói tokban T:2 / Hungary 1908. "Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces" gold plated Br decoration with ribbon, in original "Johann Maurer Wien Sopron" case C:XF NMK 269.

30 000 HUF
81,08
88,24
Osztrák-Magyar Monarchia 1914. Részben zománcozott Br patrióta gomblyukjelvény (24x26mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1914. Partially enamelled Br patriotic buttonhole badge (24x26mm) C:AU
30463.

4 000 HUF
1914. Ferenc József Legénységi Arany Vitézségi Érem öntött, aranyozott Br kitüntetés, viseleti példány(?) eredeti mellszalagon, szalagsávval T:2 / 1914. Golden Gallantry Medal cast, gilt Br decoration, wear copy(?) on original ribbon with service ribbon C:XF NMK 125.
30464.

1914. "Ferenc József Legénységi Arany Vitézségi Érem" öntött, aranyozott Br kitüntetés, viseleti példány(?) eredeti mellszalagon, szalagsávval T:2 / 1914. "Golden Gallantry Medal" cast, gilt Br decoration, wear copy(?) on original ribbon with service ribbon C:XF NMK 125.

36 000 HUF
97,30
105,88
Zutt Richard (1887-1938) ~1914. Hadsegélyező ovális Br medál szlovén felirattal, szalagon, a Hadsegélyező Hivatal kivágott nyomtatványával (53x33mm) T:2 Hungary 1914. Za naše junake (Military Aid) commemorative Br medallion with ribbon and with a cut-out form from the Office of Military Assistance. Sign: Richard Zutt (53x33mm) C:XF HP 6814var
30465.

Zutt Richard (1887-1938) ~1914. "Hadsegélyező" ovális Br medál szlovén felirattal, szalagon, a Hadsegélyező Hivatal kivágott nyomtatványával (53x33mm) T:2 Hungary 1914. "Za naše junake (Military Aid)" commemorative Br medallion with ribbon and with a cut-out form from the Office of Military Assistance. Sign: Richard Zutt (53x33mm) C:XF HP 6814var

16 000 HUF
43,24
47,06
1914. Viribus Unitis zománcozott Br háborús propaganda gomblyuk jelvény (27mm) T:1-,2 zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1914. Viribus Unitis enamelled Br war propaganda buttonhole badge (27mm) C:AU,XF
30466.

1914. "Viribus Unitis" zománcozott Br háborús propaganda gomblyuk jelvény (27mm) T:1-,2 zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "Viribus Unitis" enamelled Br war propaganda buttonhole badge (27mm) C:AU,XF

5 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Császári és Királyi 6. Tüzérezred Zn sapkajelvény (41x38mm) T:2 hátlapon forrasztásnyom Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. K. u. K. Festungsartillerie-Regiment No. 6. (Imperial and Royal Fortress Artillery Regiment No. 6.) Zn cap badge (41x38mm) C:XF soldering mark on the back
30467.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "Császári és Királyi 6. Tüzérezred" Zn sapkajelvény (41x38mm) T:2 hátlapon forrasztásnyom Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "K. u. K. Festungsartillerie-Regiment No. 6. (Imperial and Royal Fortress Artillery Regiment No. 6.)" Zn cap badge (41x38mm) C:XF soldering mark on the back

9 000 HUF
24,32
26,47
17
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Császári és Királyi 52. Gyalogezred zománcozott Br sapkajelvény hátlapon ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE gyártói jelzéssel (27x30mm) T:2 small enamel error / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Imperial and Royal 52th Infantry Regiment enamelled Br cap badge, on the back with makers mark ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE (27x30mm) C:XF kis zománchiba
30468.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. "Császári és Királyi 52. Gyalogezred" zománcozott Br sapkajelvény hátlapon "ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE" gyártói jelzéssel (27x30mm) T:2 small enamel error / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. "Imperial and Royal 52th Infantry Regiment" enamelled Br cap badge, on the back with makers mark "ARKANZAS VI. VÁCI UTCA 23. BUDAPEST VÉDVE (27x30mm) C:XF kis zománchiba

9 000 HUF
24,32
26,47
18
30469.

9 000 HUF
24,32
26,47
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Győzelem vagy halál / 1914 Népek háborúja 1915 ezüstözött Br fülezett érem (7,97g/28mm) T:2- kopott ezüstözés / Austrian-Hungarian Monarchy 1915. Sieg oder Tod (Victory or death) / 1914 Völker krieg 1915 (War of peoples) silvered Br, eared medallion (7,97g/28mm) C:VF silver plating worn
30470.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Győzelem vagy halál / 1914 Népek háborúja 1915" ezüstözött Br fülezett érem (7,97g/28mm) T:2- kopott ezüstözés / Austrian-Hungarian Monarchy 1915. "Sieg oder Tod (Victory or death) / 1914 Völker krieg 1915 (War of peoples)" silvered Br, eared medallion (7,97g/28mm) C:VF silver plating worn

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF