Books: Travelling, Local History

Number of items: 24

15000.

100 000 HUF
270,27
294,12
Magyar László: Délafrikai utazásai 1849-57. években. A Magy. Tudom. Akademia megbízásából sajtó alá egyengette és jegyzésekkel ellátta Hunfalvy János. Első kötet [unicus]. Pest, 1859. (Emich G. ny.) XVI [helyesen XVIII] l+464 lap+8 tábla (kőnyomatok)+ 1 térkép (színes, kihajtható kőnyomat, egy helyen ragasztott). Korabeli, aranyozott gerincű vászonkötésben, sérült borítóval. Kissé foltos lapokkal. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel valamint ugyanott egy áthúzott bejegyzéssel.
15001.

30 000 HUF
81,08
88,24
20
A Magas Tátra. A magyar Kárpát-egylet megbizásából szerk. Kolbenheyer Károly és Kovács Pál. Teschen, 1882. Prochaska. 4 kihajtható térkép és panoráma melléklettel (1 térk., vasúti, kihajtható) 4 sztl. lev. 162 l. 8 sztl. lev. 13 t. (ebből 1 panorámakép, kihajtható) 1 térk. (kihajtható) 1 térk.mell. (kihajtható). Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. Laza kötésben, első előzéklap nélkül./  The High Tatra. Edited by Károly Kolbenheyer, Pál Kovács. Teschen, 1882. Prochaska, 4 unnumbered leaves + 162 p. + 8 unnumbered leaves + 13 t.+1 (map, openable) t.+1 (map appendix, openable.) Gilt linen-binding, with little bit loose binding, without first flyleaf.
15002.

30 000 HUF
81,08
88,24
22
Petz Lajos: A győri kolera-járvány 1886-ban. Bp., 1887., (Franklin-ny.), 61+2 p.+VI (három egy oldalas, két kihajthatóegy nagyméretű kihajtható Győr térképpel: Győr sz. kir város átnézeti térképe az 1886-ik kolerajárvány alatt, 1:10800,Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., az illesztés részben elvált, de maga a térkép jó állapotban, 59x66 cm.) Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, az V. táblán szakadással, egyébként jó állapotban. Benne: Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, rajta áthúzott címmel, 12,5x9 cm.
15003.

20 000 HUF
54,05
58,82
William Henry Bartlett: Gezigten in Holland en Belgie, naar teekeningen op de plaats zelve vervaardigd. Met historische en plaatselijke beschrijving van N. G. van Kampen. Amsterdam,é.n. (cca 1840) , G. J. A. Beijerinck, 4 p.+ 1 (acélmetszetű címlap) t. +232 p.+59 (acélmetszetek, a képek előtt hártyapapírral) t. Holland nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, foltos. /  William Henry Bartlett: Gezigten in Holland en Belgie, naar teekeningen op de plaats zelve vervaardigd. Met historische en plaatselijke beschrijving van N. G. van Kampen. Amsterdam, (cca 1840), G. J. A. Beijerinck, 4 p.+ 1 (steel engraving title pages) t.+232 p.+ 59 (steel engravings) t. In Dutch language. Gilt half-leather-binding, with worn cover and spine, spotty.
15004.

30 000 HUF
81,08
88,24
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, nagyon szép állapotban.
15005.

24 000 HUF
64,86
70,59
38
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934] ,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+2 térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és a címkép kijár. A szerző, Baktay Ervin művészettörténész, orientalista által aláírt.
15006.

4 000 HUF
17
Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség. 1535-1935. Művelődéstörténeti tanulmány. 1-2. köt. I-II. kötet. Kiadja: a Budapesti Kávésok Ipartestülete. Bp., 1935, Athenaeum-ny., 526 p.+ 18 (kétoldalas képtáblák) t.; 534-1467 p.+ 26 (kétoldalas képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen a borító töredezett, javított kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.
15007.

12 000 HUF
32,43
35,29
Karl Baedekker: Österreich-Ungarn mit 18 Karten und 21 Plänen. Leipzig, 1884., Baedekker, X+399 p. Baedekker Osztrák-Magyar Monarchia útikönyv, rengeteg térképpel, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 7 hiányzó térképpel (1,7.,8.,9.,10.,11.,13.,14.), javított gerinccel és kötéssel./ Baedekker Austro-Hungarian Monarchy, with maps, in German language. Gilt-linen-binding, with little bit worn cover, with repaired spine and binding, with 7 missing maps (1,7.,8.,9.,10.,11.,13.,14.)
15008.

12 000 HUF
32,43
35,29
Miskolc története I-V. köt. [Összesen 8 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István. Draskóczy-Gyulai-Kubinyi-Ringer-Tóth: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig.; Balogh-Bán-Bessenyei-Gyulai-Nagy-Szakály-Tóth: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig; Barsi-Dienes-Dobrossy: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig.; Csiffáry-Csiki-Deák-Dobrossy: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig.; Dobrossy-Dobrik-Faragó-Fazekas: Miskolc története V/1-2. köt.: 1918-tól 1949-ig. Miskolc, 1996-2007, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, egy-két helyen ceruzás jelölésekkel, borítón kisebb kopásokkal, egyébként szép állapotban.
15009.

24 000 HUF
64,86
70,59
Somogyi Helikon. A somogymegyei származású, vagy Somogyban több-kevesebb ideig lakó, vagy legalábbis Somoggyal kapcsolatban működő költők, írók és művészek lexikona. Szerk.: Hortobágyi Ágost. Kaposvár, 1928., Szerzői kiadás, (Merkur-nyomda), 244 p. Átkötött félvászon-kötésben, a címlapon hiánnyal, kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15010.

8 000 HUF
Kovrig János: A sárga kontinensen Déltől Északig.Világjárók Utazások és kalandok. Bp.,én., Franklin, 1 t. +148 p.+26 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, A sorozat bemutató példánya! Ritka!
15011.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF