Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 15

[Lonicer, Adam (Adamus Lonicerus) (1528-1586)]: Kreuterbuch, künstliche Conterfeytunge der Bäume, Stauden, Hecken, Kreuter, Getreyde, Gewürtze, mit eigentlicher Beschreibung derselben Namen, in sechserley Spraachen, nemlich, griechisch, latinisch, italianisch, frantzösisch, teutsch und hispanisch, und derselben Gestalt, natürlicher Krafft vnd Wirckung. Sampt künstlichem und artlichem Bericht deß Destillierens. Item von fürnembsten Gethieren der Erden, Vögeln, und Fischen. Deßgleichen von Metallen, Ertze, Edelgesteinen, Gummi, vnd gestandenen Säfften. Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (címlap) t.+2 (kézzel írt jegyzetlap) sztl. lev.+13 sztl.+764 (CCCLXXXII számmal számozott lap)+1 p.+3+6 sztl.lev. Rengeteg, fametszetű, nagyrészt kézzel színezett illusztrációval. Kopott félpergamen-kötésben, számos restaurált lappal, köztük jó pár a szöveget is érintő kisebb-nagyobb restaurálással, a lapokon foltok, szakadások, közte sérült lapok is, valamint 4 hiányos lappal (I., CCCXXXVIII., CCCLI, és az utolsó lapot követő első sztl. lev.), pár lapon sarkán hiánnyal, az utolsó lapot követő első két számozatlan levél sérült, hiányos, amit kézzel írt betoldás javít ki, a könyv elején két betoldott lapon és az utolsó 6 betoldott lapon kézzel írt jegyzetek, köztük az év hónapjaira vonatkozók is (márc-dec), a szövegben néhol lapszéli jegyzetek. További restaurálásra szoruló, nagyon ritka, német nyelvű füvészkönyv./  /Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (title page) t.+2 (handwritten notice pages) unnumbered leaves+13 unnumbered leaves+764 (CCCLXXXII) + 1 p.+3+6 unnumbered leaves. With lot of wood engraving illustrations, mostly colored. Half-parchement-binding, with worn cover, with a restored pages, many restoration involving the text, with damaged, spotty pages, 4 pages damaged and incomplete, with damaged on some pages corner, two pages in the end of the book damaged and with handwritten repairing, with extra handwritten pages in the begining (2) and the end (6) of the book, with notices on some pages. In German language. Needs more restoration. Very rare!
15215.

Cancelled
Boleman István: A fürdőtan kézikönyve. Igló, 1884., Schmidt József, VII+52+293+5 p. Átkötött modern kemény-kötésben, a papírborító hátsó részét bekötötték, jó állapotban.
15216.

11 000 HUF
29,73
32,35
Preysz Kornél: A tengeri fürdők physiologiai hatása, különös tekintettel az északi és keleti tenger fürdőire. 1892 nyarán tett tanúlmányútja alapján írta: - -. Bp., 1893., Eggenberger, (Kolozsvár, Ajtai K. Albert-ny.), 80 p. Papírkötésben, hiányzó borítóval, javított gerinccel, intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Dr. Preysz Kornél (1859-1925) orvos, közegészségügyi felügyelő által dr. Kaiser Károly (1864-1929) vegyész orvos, később a bakteriológiai és közegészségügyi központ vegyvizsgáló állomásának igazgatója részére dedikált
15217.

11 000 HUF
29,73
32,35
Barts József: Orvos-gyógyszerészeti műszótár. A m. orvosok és természetvizsgálók Szombathelyen tartott XXI-ik vándorgyűlése által a dr. Batizfalvy Samu-féle díjjal jutalmazott munka. Kiadja: M. Orvosok és Természetviszgálók Vándorgyűlésének Állandó Központi Választmánya. Bp., 1884, Szerző-Pesti Könyvnyomda Rt., XI+708 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, aranyozott gerinccel, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15218.

12 000 HUF
32,43
35,29
16
15219.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dollinger Gyula: A massage. Gyakorló orvosok számára. Kiadta tagjai számára a Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. Bp., 1884., Franklin, VI+2+75 p.+ 6 t. (fekete-fehér képtáblák.) Első kiadás! Átkötött modern aranyozott gerincű műbőr-kötés, bekötött kiadói papírborítókkal, nagyon szép, gyűjtői állapotban.   Dr. Dollinger Gyula (1849-1937) orvos, egyetemi tanár, a magyar ortopédia kiemelkedő alakja és megalapozója, 1882-ben testegyenészeti (ortopédia) magántanári képesítést szerzett. Korai masszázs szakirodalom! Ritka!
15220.

8 000 HUF
15
Csekonics Endre-Babarczi-Schwartzer Ottó: A Magyar Szent Korona országai Vörös-Kereszt Egyletének története. 1879-1904. A központi választmány megbízásából szerkesztették: zsombolyai és janovai gróf - - és - -. Bp., 1904, Hornyánszky Viktor, 4 (I. Ferencz József, Mária Valéria főhercegnő, Lajos Győző főherceg és Klotild főhercegné, heliogravűr, a képtáblák előtt hártyapapírral) t.+VII+200+4 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón a vöröskereszt címerével, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, a címlapon névbélyegzővel.
15221.

6 000 HUF
1841 Orvosi tár. Új folyamat. Hatodik félév. 1-25. sz. Szerkesztik és kiadják: Bugát Pál, Flór Ferenc. Pest,1841,Orvosi Tár,(Egyetemi-ny.-Trattner-Károlyi-ny.), 407+5 p. Átkötött modern bársony-kötésben, Bliszkó Béla miskolci kézműves könyvkötő pecsétjével, hiányzó táblával, kissé foxing foltos lapokkal.
15222.

6 000 HUF
15223.

6 000 HUF
Böke Gyula: A fülgyógyászat tankönyve. Tanulók és orvosok számára. 32 szövegközti fametszettel. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. VIII. köt. Buda, 1868., M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXXVI+312+2 p.+ 1 (kihajtható) t. Későbbi átkötött kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15224.

6 000 HUF
15225.

5 000 HUF
Földváry Elek: Törvényszéki orvosszakértői eljárás. Bp., 1889., (Hunyadi Mátyás-ny.), 8+260+IV p. Korabeli félvászon-kötés, aranyozott gerinccel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15226.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF