Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 15

[Lonicer, Adam (Adamus Lonicerus) (1528-1586)]: Kreuterbuch, künstliche Conterfeytunge der Bäume, Stauden, Hecken, Kreuter, Getreyde, Gewürtze, mit eigentlicher Beschreibung derselben Namen, in sechserley Spraachen, nemlich, griechisch, latinisch, italianisch, frantzösisch, teutsch und hispanisch, und derselben Gestalt, natürlicher Krafft vnd Wirckung. Sampt künstlichem und artlichem Bericht deß Destillierens. Item von fürnembsten Gethieren der Erden, Vögeln, und Fischen. Deßgleichen von Metallen, Ertze, Edelgesteinen, Gummi, vnd gestandenen Säfften. Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (címlap) t.+2 (kézzel írt jegyzetlap) sztl. lev.+13 sztl.+764 (CCCLXXXII számmal számozott lap)+1 p.+3+6 sztl.lev. Rengeteg, fametszetű, nagyrészt kézzel színezett illusztrációval. Kopott félpergamen-kötésben, számos restaurált lappal, köztük jó pár a szöveget is érintő kisebb-nagyobb restaurálással, a lapokon foltok, szakadások, közte sérült lapok is, valamint 4 hiányos lappal (I., CCCXXXVIII., CCCLI, és az utolsó lapot követő első sztl. lev.), pár lapon sarkán hiánnyal, az utolsó lapot követő első két számozatlan levél sérült, hiányos, amit kézzel írt betoldás javít ki, a könyv elején két betoldott lapon és az utolsó 6 betoldott lapon kézzel írt jegyzetek, köztük az év hónapjaira vonatkozók is (márc-dec), a szövegben néhol lapszéli jegyzetek. További restaurálásra szoruló, nagyon ritka, német nyelvű füvészkönyv./  /Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (title page) t.+2 (handwritten notice pages) unnumbered leaves+13 unnumbered leaves+764 (CCCLXXXII) + 1 p.+3+6 unnumbered leaves. With lot of wood engraving illustrations, mostly colored. Half-parchement-binding, with worn cover, with a restored pages, many restoration involving the text, with damaged, spotty pages, 4 pages damaged and incomplete, with damaged on some pages corner, two pages in the end of the book damaged and with handwritten repairing, with extra handwritten pages in the begining (2) and the end (6) of the book, with notices on some pages. In German language. Needs more restoration. Very rare!
15215.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
900 000 HUF
2 578,80
3 061,22
Minimum bid:
900 000 HUF
Refresh
Boleman István: A fürdőtan kézikönyve. Igló, 1884., Schmidt József, VII+52+293+5 p. Átkötött modern kemény-kötésben, a papírborító hátsó részét bekötötték, jó állapotban.
15216.

Available for bidding
11 000 HUF
31,52
37,41
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Preysz Kornél: A tengeri fürdők physiologiai hatása, különös tekintettel az északi és keleti tenger fürdőire. 1892 nyarán tett tanúlmányútja alapján írta: - -. Bp., 1893., Eggenberger, (Kolozsvár, Ajtai K. Albert-ny.), 80 p. Papírkötésben, hiányzó borítóval, javított gerinccel, intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Dr. Preysz Kornél (1859-1925) orvos, közegészségügyi felügyelő által dr. Kaiser Károly (1864-1929) vegyész orvos, később a bakteriológiai és közegészségügyi központ vegyvizsgáló állomásának igazgatója részére dedikált
15217.

Available for bidding
11 000 HUF
31,52
37,41
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Barts József: Orvos-gyógyszerészeti műszótár. A m. orvosok és természetvizsgálók Szombathelyen tartott XXI-ik vándorgyűlése által a dr. Batizfalvy Samu-féle díjjal jutalmazott munka. Kiadja: M. Orvosok és Természetviszgálók Vándorgyűlésének Állandó Központi Választmánya. Bp., 1884, Szerző-Pesti Könyvnyomda Rt., XI+708 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, aranyozott gerinccel, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15218.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
15219.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Dollinger Gyula: A massage. Gyakorló orvosok számára. Kiadta tagjai számára a Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. Bp., 1884., Franklin, VI+2+75 p.+ 6 t. (fekete-fehér képtáblák.) Első kiadás! Átkötött modern aranyozott gerincű műbőr-kötés, bekötött kiadói papírborítókkal, nagyon szép, gyűjtői állapotban.   Dr. Dollinger Gyula (1849-1937) orvos, egyetemi tanár, a magyar ortopédia kiemelkedő alakja és megalapozója, 1882-ben testegyenészeti (ortopédia) magántanári képesítést szerzett. Korai masszázs szakirodalom! Ritka!
15220.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,21
Minimum bid:
8 500 HUF
Refresh
Csekonics Endre-Babarczi-Schwartzer Ottó: A Magyar Szent Korona országai Vörös-Kereszt Egyletének története. 1879-1904. A központi választmány megbízásából szerkesztették: zsombolyai és janovai gróf - - és - -. Bp., 1904, Hornyánszky Viktor, 4 (I. Ferencz József, Mária Valéria főhercegnő, Lajos Győző főherceg és Klotild főhercegné, heliogravűr, a képtáblák előtt hártyapapírral) t.+VII+200+4 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón a vöröskereszt címerével, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, hiányzó elülső szennylappal, a címlapon névbélyegzővel.
15221.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh
1841 Orvosi tár. Új folyamat. Hatodik félév. 1-25. sz. Szerkesztik és kiadják: Bugát Pál, Flór Ferenc. Pest,1841,Orvosi Tár,(Egyetemi-ny.-Trattner-Károlyi-ny.), 407+5 p. Átkötött modern bársony-kötésben, Bliszkó Béla miskolci kézműves könyvkötő pecsétjével, hiányzó táblával, kissé foxing foltos lapokkal.
15222.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh
15223.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Böke Gyula: A fülgyógyászat tankönyve. Tanulók és orvosok számára. 32 szövegközti fametszettel. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. VIII. köt. Buda, 1868., M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXXVI+312+2 p.+ 1 (kihajtható) t. Későbbi átkötött kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15224.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
15225.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,01
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
Földváry Elek: Törvényszéki orvosszakértői eljárás. Bp., 1889., (Hunyadi Mátyás-ny.), 8+260+IV p. Korabeli félvászon-kötés, aranyozott gerinccel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15226.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.