Books: Military

Number of items: 7

[Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1877., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal és színes litografált képtáblákkal. Német nyelven. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, de belül jó állapotban./  [Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1877., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. With a lot of picture. In German language. First edition. Half-linen-binding, with worn cover, in Good condition.
15110.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh
Tüzér ismeretek. 14 o. m. 8 cm. légjáróműelhárító-ágyú (középsarkkal). A m. kir. honvédelmi miniszter kiadványa. Bp., 1917, Pallas. Kiadói egészvászon kötés, 30 melléklettel, kopottas állapotban.
15111.

Available for bidding
16 000 HUF
45,85
54,42
Minimum bid:
17 000 HUF
Refresh
Kelet felé. A m. kir. 101. honvéd gépkocsizó vegyiharc zászlóalj emlékalbuma. 1940. [Budapest], 1940. [Globus Ny.] 47 p. A képeket Bártfai Szabó fhdgy., Papfalvy hdgy. és Tátray hdp. készítette. Sok-sok nagy méretű képpel az erdélyi bevonulásról, különböző helyszínekről (Kolozsvár, Nagyvárad, Körösfő, Korond, stb), József főhercegről, robbantott román erődökről és hadgyakorlatokról. Kiadói, haránt alakú aranyozott egészvászon album, zsinórral füzve. Éleinél és sarkainál kissé kopott borítóval. Nagyon ritka!
15112.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
46
Minimum bid:
180 000 HUF
Refresh
Hangay Sándor: Egy repülőtiszt naplójából. Bp. 1918. Globus. 56 p. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírborítóban.
15113.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,01
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion herausgegeben von der Redaktion der ,,Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola [Pula], 1916. Gerold & Komp, Wien. VIII + 746 + [10] p. A lapszámozáson belül 141 páncélozott hadihajó vázlatrajzával. Kiadói, dombornyomásos egészvászon kötésben./  With 141 illustrations of armoured ships. Linen-binding. In German language.
15114.

Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion herausgegeben von der Redaktion der ,,Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens". Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola [Pula], 1916. Gerold & Komp, Wien. VIII + 746 + [10] p. A lapszámozáson belül 141 páncélozott hadihajó vázlatrajzával. Kiadói, dombornyomásos egészvászon kötésben./ With 141 illustrations of armoured ships. Linen-binding. In German language.

Available for bidding
9 000 HUF
25,79
30,61
Minimum bid:
9 500 HUF
Refresh
M. kir. Ludovika Akademia. Bp., 1900. Pesti könyvnyomda 61p. Kiadói papírborítóban, sok képpel. Egy lap sérült, borító kissé gyűrött. Ritka.
15115.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
7 000 HUF
Refresh
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
15116.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,20
Minimum bid:
3 200 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.