Books: Judaica

Number of items: 13

Blau Lajos: Az ózsidó bűvészet. Megjelent Budapesti Országos Rabbiképző Intézet Értesítője az 1897/98-iki tanévről c. kötet részeként. Szétvált fűzéssel és papírborítóval. Egy két beszakadással a lapokon. Bp., 1898. VII.+148p. + 29p. Rendkívül ritka!
15255.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Kecskeméti Lipót, Dr.: Egy zsidó vallás van-e? Több-e? Nagyvárad, 1913. Sonnenfeld Adolf. 213 + [3] p. Fűzve, enyhén sérült kiadói papírkötésben.
15256.

Available for bidding
18 000 HUF
51,58
61,22
Minimum bid:
18 000 HUF
Refresh
15257.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Leopold Freund: Blüthen von der Gesilden Judas. Traduktionen und Versioinen auf dem Gebiete des jüdischen Schriftthums. gesammelt von--. Budapest, 1882. Szerzői. 150p. Fűzve, kissé sérült kiadói papírborítékban. Felvágatlan. Ritka!/ In paper binding. Rare!
15258.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
A II. zsidótörvény teljes, hiteles szövege részletes magyarázatokkal. Összeállította és magyarázatokkal ellátta: Székely Sándor. Előszóval ellátta: Bródy Ernő. Bp. 1939. Kellner Albert ny. 64 p. Kissé sérült kiadói papírborítóban.
15259.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,01
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Hirschler Ignácz: A külső tudományok (Chochmoth Hachiczonoth) szerepe és története a középkori zsidóknál. Bp., 1901., Athenaeum, 104 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,   A szerző által dedikált. Hirschler Ignác (1823-1891) orvos, szemész, a hazai szemészet első jelentős képviselője, MTA levelezőtag, a Pesti Izraelita Hitközségnek elnöke, Sir Stein Aurél (1862-1943) keletkutató anyai nagybátyja.
15260.

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,61
Minimum bid:
4 000 HUF
Refresh
Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
15261.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Szederjesi Cecília-Tyeviska Árpád: Senkiföldjén. Adatok, források, dokumentumok a a Nógrád megyei zsidóság holocaustjáról. Balassa gyarmat-Salgótarján, 2006., Studium Libra-Nógrád Megyei Levéltár. Második, bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.
15262.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Ignaz Gábor: Der Hebraische Urrhythmus. Giessen, 1929. Alfred Töppelmann. Kiadói papírborítékban. 31p. Ritka!
15263.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Dokumentumok a zsidóság üldöztetésének történetéhez. I-II. füz. /Iratok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltárban./ Vál., összeáll., és a bevezetőt írta: Dobrossy István. Az előszót írta: Ságvári Ágnes. Holocaust Magyarországon sorozat. Bp., 1994., Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dokumentációs Központ, 90; 63 p. Kiadói papírkötés, az I. füzet tartalomjegyzékében ceruzás bejelölésekkel.
15264.

Available for bidding
3 200 HUF
9,17
10,88
Minimum bid:
3 200 HUF
Refresh
Marjanucz László : A szegedi zsidó családok a 19. században. Szeged Művelődéstörténetéből 6. Szeged, 1998., Móra Ferenc Múzeum, 52 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
15265.

Available for bidding
3 200 HUF
9,17
10,88
Minimum bid:
3 200 HUF
Refresh
Schön Dezső: A jeruzsálemi-per. Tel-Aviv,1964,Uj Kelet. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
15266.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,20
Minimum bid:
3 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.