Books: History

Number of items: 24

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1939, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf, (Wien, Waldheim-Eberle A.G.-ny.),1 t.(címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés, jó állapotban. / Gilt linen-binding, in German language. In good condition.
15070.

18 000 HUF
48,65
52,94
27
Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2 (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a térkép foltos. Az elülső kötéstáblán: Ex collectione Joannis Fáy, senatoris debreceniensis címkével.
15071.

Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2 (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a térkép foltos. Az elülső kötéstáblán: "Ex collectione Joannis Fáy, senatoris debreceniensis" címkével.

12 000 HUF
32,43
35,29
Móricz Pál: A magyar országgyűlési pártok küzdelmei a koronázástól a Deák és balközép pártok egybeolvadásáig (1867-1874.) I-II. köt. (Egybekötve.) Írta: - -. Bp., 1892., Országgyűlési Értesítő, Kő és Könyvnyomdája.,4+131+1;4+155+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, Palágyi Tibor magánkönyvtári névbélyegzőjével és possessori bejegyzésével, valamint az elülső szennylap belsején bejegyzés: Szabó Dezső könyvtárából megszereztem 1923. okt. 13.-án.
15072.

12 000 HUF
32,43
35,29
C. Julius Caesar minden munkái I-II. köt. I. köt.: A gallus háborúról nyolcz könyv. II. köt.: A polgári, Alexandriai, Africai, és Hispaniai háborúról. Fordítá és jegyzeteivel bővíté: Szenczy Imre. Romai Classucusok magyar fordításokban. III-IV. köt. Kiadja: a Magyar Tudós Társaság. Buda, 1839-1840., M. Kir. Egyetem betűivel, XVIII+387+1;X+11-384+2 p. Korabeli egészvászon-kötés, festett lapélekkel, az elülső kötéstáblákon aranyozott Baron Jónás feliratokkal, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, összességében jó állapotban. Az első kötetben két másik könyvből származó római témájú illusztrációval.
15073.

12 000 HUF
32,43
35,29
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben + Gratz Gusztáv: A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. A Magyar Szemle könyvei X. kötet. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötésben.
15074.

18 000 HUF
48,65
52,94
15075.

12 000 HUF
32,43
35,29
Takáts Sándor: A török-magyar bajviadalok. Bp., 1913. Franklin-társulat. 117+(3) p. Átkötött félvászon-kötés,az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
15076.

12 000 HUF
32,43
35,29
15077.

24 000 HUF
64,86
70,59
László Gyula: Árpád népe. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda rajzaival.  Bp., 1988., Helikon, 176+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   László Gyula (1910-1998) régész-történész, egyetemi tanár, képzőművész, egyetemi tanár által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványa, barátja részére dedikált példány, dátumozva (1988.XI. 3.)
15078.

5 000 HUF
10
Bóna István: A hunok és nagykirályaik. Bp.,1993,Corvina, 274 p+1 (kétoldalas melléklet) t. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége, Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, részére dedikált példány.
15079.

4 000 HUF
21
15080.

8 000 HUF
Gracza György: Kossuth Lajos élete és működése. Cserépy Árpád, Homicskó Athanáz, Kiss Lajos, Markt L., Nemes Mihály és Szemlér Mihály rajzaival. Bp., 1893. Budapest. 2 sztl. lev. 230p. 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal. Kiadói, litografált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Nagyon szép, hibátlan példány!
15081.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF