Statues, plaquettes

Number of items: 14

11131.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
280 000 HUF
802,29
952,38
Minimum bid:
280 000 HUF
Refresh
Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artists family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm
11132.

Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artist"s family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm

Available for bidding
220 000 HUF
630,37
748,30
Minimum bid:
220 000 HUF
Refresh
11133.

Available for bidding
200 000 HUF
573,07
680,27
Minimum bid:
200 000 HUF
Refresh
Lossonczy Ibolya (1906-2004): A világ csúcsa (eredetileg: cím nélkül). Bronz. 1980-as évekbeli alkotásnak 2014-es öntése. Talpán jelzett. L.I. 2014 és számozott. 1/3, valamint talp másik oldalán jelzéssel, mely igazolja, hogy a Lossonczy Tamás hagyatékát kezelő özvegye, Pál Éda öntése. Alján 89-1 oeuvre-katalógusszámmal feliratozott. 21x15x15 cm.
11134.

Available for bidding
150 000 HUF
429,80
510,20
Minimum bid:
150 000 HUF
Refresh
Bors István (1938-2003): Pieta. Bronz, jelzés nélkül, kopásnyomokkal, m: 8,5 cm, h: 14 cm. Irodalom: Géger Melinda: Archaizmusok. Bors István szobrászművész letéti hagyatéka a Rippl-Rónai Múzeumban. A Kaposvári Rippl-Rónai Múzeum Közleményei. 01: 315-332. Kaposvár, 2013.
11135.

Available for bidding
38 000 HUF
108,88
129,25
Minimum bid:
38 000 HUF
Refresh
Kő Pál (1941-2020) - Iskolás lány. Festett akril. Jelzett, kis kopásokkal. m: 41,5 cm / Schoolgirl. Painted acryl. 41,5 cm
11136.

Available for bidding
90 000 HUF
257,88
306,12
Minimum bid:
90 000 HUF
Refresh
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Férfi fej, (1973) faragott fa, jelzett, 14x31 cm
11137.

Available for bidding
60 000 HUF
171,92
204,08
Minimum bid:
65 000 HUF
Refresh
11138.

Available for bidding
15 000 HUF
42,98
51,02
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
Pongrácz (Popper) B. Szigfrid (1872-1929): Akt kis faun gyerekkel. Bronz, m: 37 cm + márvány talapzat. jelzett: Pongrác.
11139.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
170,07
Minimum bid:
55 000 HUF
Refresh
Veszprémi Imre (1932-): Tihany. Bronz falikép, jelzett, 29,5×20 cm
11140.

Available for bidding
28 000 HUF
80,23
95,24
Minimum bid:
28 000 HUF
Refresh
Ézsiás István (1943-): Hódolat Alfred Réth. Bronz, jelzett a hátoldalán címkén, kiállítva: FIDEM 2000 Weimar, számozott: 10/3, ca. 10x15 cm / István Ézsiás (1943-): Hommage á Alfred Réth. Bronze, signed on the back on a label, exhibited FIDEM 2000 Weimar/Germany, numbered: 10/3, ca. 10x15 cm
11141.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
40,82
Minimum bid:
13 000 HUF
Refresh
Róna József: Kossuth Lajos mellszobra Festett gipsz szobor. Kossuth Lajos egyetlen életében róla mintázott mellszobrának eredetijét Róna József szobrászművész 1890. évben mintázta Turin-ban vörös viaszba. A jelen gipsz szobor ez után a minta után készült. m: 30 cm Sérülésekkel.
11142.

Available for bidding
150 000 HUF
429,80
510,20
Minimum bid:
150 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.