Statues, plaquettes

Number of items: 14

11131.

280 000 HUF
756,76
823,53
Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artists family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm
11132.

Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artist"s family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm

220 000 HUF
594,59
647,06
11133.

200 000 HUF
540,54
588,24
Lossonczy Ibolya (1906-2004): A világ csúcsa (eredetileg: cím nélkül). Bronz. 1980-as évekbeli alkotásnak 2014-es öntése. Talpán jelzett. L.I. 2014 és számozott. 1/3, valamint talp másik oldalán jelzéssel, mely igazolja, hogy a Lossonczy Tamás hagyatékát kezelő özvegye, Pál Éda öntése. Alján 89-1 oeuvre-katalógusszámmal feliratozott. 21x15x15 cm.
11134.

150 000 HUF
405,41
441,18
Bors István (1938-2003): Pieta. Bronz, jelzés nélkül, kopásnyomokkal, m: 8,5 cm, h: 14 cm. Irodalom: Géger Melinda: Archaizmusok. Bors István szobrászművész letéti hagyatéka a Rippl-Rónai Múzeumban. A Kaposvári Rippl-Rónai Múzeum Közleményei. 01: 315-332. Kaposvár, 2013.
11135.

38 000 HUF
102,70
111,76
Kő Pál (1941-2020) - Iskolás lány. Festett akril. Jelzett, kis kopásokkal. m: 41,5 cm / Schoolgirl. Painted acryl. 41,5 cm
11136.

90 000 HUF
243,24
264,71
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Férfi fej, (1973) faragott fa, jelzett, 14x31 cm
11137.

60 000 HUF
162,16
176,47
14
11138.

15 000 HUF
40,54
44,12
Pongrácz (Popper) B. Szigfrid (1872-1929): Akt kis faun gyerekkel. Bronz, m: 37 cm + márvány talapzat. jelzett: Pongrác.
11139.

50 000 HUF
135,14
147,06
Veszprémi Imre (1932-): Tihany. Bronz falikép, jelzett, 29,5×20 cm
11140.

28 000 HUF
75,68
82,35
Ézsiás István (1943-): Hódolat Alfred Réth. Bronz, jelzett a hátoldalán címkén, kiállítva: FIDEM 2000 Weimar, számozott: 10/3, ca. 10x15 cm / István Ézsiás (1943-): Hommage á Alfred Réth. Bronze, signed on the back on a label, exhibited FIDEM 2000 Weimar/Germany, numbered: 10/3, ca. 10x15 cm
11141.

12 000 HUF
32,43
35,29
16
Róna József: Kossuth Lajos mellszobra Festett gipsz szobor. Kossuth Lajos egyetlen életében róla mintázott mellszobrának eredetijét Róna József szobrászművész 1890. évben mintázta Turin-ban vörös viaszba. A jelen gipsz szobor ez után a minta után készült. m: 30 cm Sérülésekkel.
11142.

150 000 HUF
405,41
441,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF