Maps

Number of items: 17

cca 1870 Pest részletes térképe az 1870-es évek rendezési hulláma előtti utcaképpel és a rendezési tervek kijelölte új utcahálózattal körutak, hidak terveivel. Wohlfahrt Henrik miniszteri tanácsos, a Sikló tervezőjének saját kezű feljegyzéseivel 1886 ból, szakadt, hátoldalon javított, ragasztott, 39x62 cm. / cca 1870 Map of Budapest from 1870 with the old and new city street networks,with the hand signature of the enginer of the Budapest funicular, Henrik Wohlfahrt, 39x62 cm
12395.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
60 000 HUF
171,92
204,08
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh
12396.

Available for bidding
90 000 HUF
257,88
306,12
Minimum bid:
90 000 HUF
Refresh
cca 1910 A Magas-Tátra turista térképe, 1:50.000, kiadja a M. Kir. Földmivelésügyi Minister, hajtott, szakadásokkal, firkákkal, 49,5x69 cm
12397.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,20
Minimum bid:
3 400 HUF
Refresh
cca 1914 A magyar vasutak térképe, 99x160 cm
12398.

Available for bidding
15 000 HUF
42,98
51,02
Minimum bid:
16 000 HUF
Refresh
cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, sérült, 63x95 cm
12399.

cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, sérült, 63x95 cm

Available for bidding
15 000 HUF
42,98
51,02
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
1927 Magyarország Talaj-régióinak átnézetes térképe, Szerk.: 1918-ban Treitz Péter, 1:1.000.000, Bp., M. Kir. Földtani Intézet, hajtott, szakadt, 69x92 cm
12400.

Available for bidding
24 000 HUF
68,77
81,63
Minimum bid:
26 000 HUF
Refresh
cca 1928 Mit vesztett a magyar szinészet Trianon által? Rajzolta: Abonyi Zoltán. Az adatokat Erődi Jenő állította össze. A térkép B. Kovács Andor osztályvezető terve alapján készült. Magyar, német, angol, francia, és olasz nyelven. Bp., Országos Színészegyesület és Nyugdíjintézet Propaganda Osztálya, (Thália-ny.), ceruzás dátumozással, restaurált, 73x105 cm
12401.

Available for bidding
26 000 HUF
74,50
88,44
Minimum bid:
28 000 HUF
Refresh
1928 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, 63x95 cm
12402.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
1929 Balatonszemes térképe, 1: 10 000, kiadja: Magyar Kir. Állami Térképészet, 33×29 cm
12403.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,01
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh
cca 1938 előtt Mátra és környékének talajtani térképe, 1:75.000, kézzel színezett nyomtatott térkép, szakadt, foltos, 46x58 cm
12404.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,20
Minimum bid:
3 200 HUF
Refresh
cca 1940 A X. ker. Kerepesi-úti temető helyszínrajza, Bp., Klösz-ny., hajtott, 59x31 cm
12405.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
cca 1940 Budapest Székesfőváros övezeti térképe. Építésügyi Szabályzathoz. 1:125.000, színes, négy térkép szelvény, szelvényenként hajtogatva. Kiadta: Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., Klösz György és Fia Térképészeti Műintézet, karton-tokban, egy szelvény szélén kis szakadással, kissé sérült kartontokban, egy térkép szelvényen kis szakadás, egy másikon kis lyuk, 76x104 cmx4 + 1940 Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1940, Magyar Királyi Állami Nyomda, 211 p. Kiadói címeres aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Egervári Jenő Építőmester névbélyegzőivel.
12406.

cca 1940 Budapest Székesfőváros övezeti térképe. Építésügyi Szabályzathoz. 1:125.000, színes, négy térkép szelvény, szelvényenként hajtogatva. Kiadta: Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., Klösz György és Fia Térképészeti Műintézet, karton-tokban, egy szelvény szélén kis szakadással, kissé sérült kartontokban, egy térkép szelvényen kis szakadás, egy másikon kis lyuk, 76x104 cmx4 + 1940 Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1940, Magyar Királyi Állami Nyomda, 211 p. Kiadói címeres aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. "Egervári Jenő Építőmester névbélyegzőivel."

Available for bidding
40 000 HUF
114,61
136,05
Minimum bid:
42 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.