Tétel

160 000 HUF

Description:

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 66 mű - 74 kötetben, egy duplummal, összesen 75 db. Benne Modern Utazók Felfedezők könyvtárának köteteivel is. Nem teljes sorozat! Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül.; Lóczy Lajos: A mennyei birodalom története.; Chun Károly: Mélytengerek világa.; Festetics Rudolf, gróf: Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a ,,Tolna" yachton.; Hedin, Sven: Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás I-II.; Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban.; Stein, Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kínai-Turkesztánba 1900-1901-ben; Waddell, Austine L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története.; Scott, Robert F.: Angolok a déli sarkvidéken.; Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben.; Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II.; Steinen, Karl von den [Károly]: Közép-Brazilia természeti népei között. A második Xingú-expeició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei.; Gubányi Károly: Ausztrália.; Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása.; Halász Gyula: Scott utolsó útja. Scott naplója és utitársainak feljegyzései.; Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé.; Taylor, Merlin Moore: Kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében.; Agostini, Alberto M. de: Tíz eszendő a Tűzföldön.; Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban.; Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe.; Cholnoky Jenő: Afrika I-II.; Leden, K.: Kjuvatin jégmezői.; Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mamut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett.; Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között.; Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át.; Stein, Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába.; Graff, F. W. Up de: Az Amazonasz őserdeiben.; Almásy László: Az ismeretlen Szahara.; Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban.; Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés.; Bergman, Sten: A viharok hazásában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken.; Forbáth László: A megújhodott Mongolia. (x2.); Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete.; Vörös Márton: A szerencsés expedició. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba.; Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések.; Etherton, P. T.: A Mount Everest átrepülése.; Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja.; Cholnoky Jenő: Balaton.; Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye.; Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona.; Leidenfrost Gyula: Keserű tenger.; Stein, Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain.; Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa.; Hedin, Sven: Ma Csung-jin menekülése.; Keöpe Viktor: Titokzatos Kina.; Tucci, G. - Ghersi, E.: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle Nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája.; Ligeti Lajos: Afgán földön.; Temesy Győző, vitéz: Sasok országában.; Hedin, Sven: A selyem útja II.; (Csak II. kötet.) Baktay Ervin: Királyfiak földjén. (Rádzsputána és Gudzsarát).; Cholnoky Jenő: A Földközi-tenger.; Kelemen Pál: Istenek csatatere.; Kertész Róbert: Feltámad a félhold I-II. Az ébredő iszlám nemzetei.; Hedin, Sven: A vándorló tó.; Hefty Frigyes, vitéz: Repülők előre! I-II.; Cholnoky Jenő: Erdélyi képek.; Cholnoky Jenő: A sivatag.; Modern Utazók Felfedezők könyvtára: Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II.; Ossendowski: Állatok, emberek és istenek.; Ossendowski: A sötét kelet árnyéka.; Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek.; Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig.; Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és mumiája.; Carter, Howard - Mace, A. C.: Tut-Ankh-Amen sírja.; Ossendwski: Véres napok, cári rabok. Ossendowski: A sivatag népe. (Csak II. kötet.); Ossendowski: Lenin II. Ossendowski: Kínai rejtelmek. Rengeteg fekete-fehér fotóval, és térképekkel illusztrált. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kötetenként változó állapotban, közte viseltes és jó állapotú kötetekkel is, nagyrészt kopott gerincekkel, egy kötet hiányzó gerinccel, egy kötet átkötött.

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert