Books: Travelling, Local History

Number of items: 20

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 66 mű - 74 kötetben, egy duplummal, összesen 75 db. Benne Modern Utazók Felfedezők könyvtárának köteteivel is. Nem teljes sorozat!  Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül.; Lóczy Lajos: A mennyei birodalom története.; Chun Károly: Mélytengerek világa.; Festetics Rudolf, gróf: Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a ,,Tolna yachton.; Hedin, Sven: Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás I-II.; Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban.; Stein, Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kínai-Turkesztánba 1900-1901-ben; Waddell, Austine L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története.; Scott, Robert F.: Angolok a déli sarkvidéken.; Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben.; Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II.; Steinen, Karl von den [Károly]: Közép-Brazilia természeti népei között. A második Xingú-expeició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei.; Gubányi Károly: Ausztrália.; Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása.; Halász Gyula: Scott utolsó útja. Scott naplója és utitársainak feljegyzései.; Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé.; Taylor, Merlin Moore: Kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében.; Agostini, Alberto M. de: Tíz eszendő a Tűzföldön.; Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban.; Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe.; Cholnoky Jenő: Afrika I-II.; Leden, K.: Kjuvatin jégmezői.; Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mamut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett.; Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között.; Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át.; Stein, Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába.; Graff, F. W. Up de: Az Amazonasz őserdeiben.; Almásy László: Az ismeretlen Szahara.; Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban.; Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés.; Bergman, Sten: A viharok hazásában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken.; Forbáth László: A megújhodott Mongolia. (x2.); Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete.; Vörös Márton: A szerencsés expedició. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba.; Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések.; Etherton, P. T.: A Mount Everest átrepülése.; Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja.; Cholnoky Jenő: Balaton.; Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye.; Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona.; Leidenfrost Gyula: Keserű tenger.; Stein, Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain.; Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa.; Hedin, Sven: Ma Csung-jin menekülése.; Keöpe Viktor: Titokzatos Kina.; Tucci, G. - Ghersi, E.: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle Nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája.; Ligeti Lajos: Afgán földön.; Temesy Győző, vitéz: Sasok országában.; Hedin, Sven: A selyem útja II.; (Csak II. kötet.) Baktay Ervin: Királyfiak földjén. (Rádzsputána és Gudzsarát).; Cholnoky Jenő: A Földközi-tenger.; Kelemen Pál: Istenek csatatere.; Kertész Róbert: Feltámad a félhold I-II. Az ébredő iszlám nemzetei.; Hedin, Sven: A vándorló tó.; Hefty Frigyes, vitéz: Repülők előre! I-II.; Cholnoky Jenő: Erdélyi képek.; Cholnoky Jenő: A sivatag.;  Modern Utazók Felfedezők könyvtára: Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II.; Ossendowski: Állatok, emberek és istenek.; Ossendowski: A sötét kelet árnyéka.; Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek.; Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig.; Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és mumiája.; Carter, Howard - Mace, A. C.: Tut-Ankh-Amen sírja.; Ossendwski: Véres napok, cári rabok. Ossendowski: A sivatag népe. (Csak II. kötet.); Ossendowski: Lenin II. Ossendowski: Kínai rejtelmek.  Rengeteg fekete-fehér fotóval, és térképekkel illusztrált. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kötetenként változó állapotban, közte viseltes és jó állapotú kötetekkel is, nagyrészt kopott gerincekkel, egy kötet hiányzó gerinccel, egy kötet átkötött.
15000.

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 66 mű - 74 kötetben, egy duplummal, összesen 75 db. Benne Modern Utazók Felfedezők könyvtárának köteteivel is. Nem teljes sorozat! Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül.; Lóczy Lajos: A mennyei birodalom története.; Chun Károly: Mélytengerek világa.; Festetics Rudolf, gróf: Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a ,,Tolna" yachton.; Hedin, Sven: Ázsia szívében. Tizezer kilométernyi úttalan utazás I-II.; Gubányi Károly: Öt év Mandzsuországban.; Stein, Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kínai-Turkesztánba 1900-1901-ben; Waddell, Austine L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története.; Scott, Robert F.: Angolok a déli sarkvidéken.; Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben.; Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II.; Steinen, Karl von den [Károly]: Közép-Brazilia természeti népei között. A második Xingú-expeició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei.; Gubányi Károly: Ausztrália.; Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása.; Halász Gyula: Scott utolsó útja. Scott naplója és utitársainak feljegyzései.; Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé.; Taylor, Merlin Moore: Kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében.; Agostini, Alberto M. de: Tíz eszendő a Tűzföldön.; Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban.; Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe.; Cholnoky Jenő: Afrika I-II.; Leden, K.: Kjuvatin jégmezői.; Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mamut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett.; Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között.; Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át.; Stein, Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába.; Graff, F. W. Up de: Az Amazonasz őserdeiben.; Almásy László: Az ismeretlen Szahara.; Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban.; Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés.; Bergman, Sten: A viharok hazásában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken.; Forbáth László: A megújhodott Mongolia. (x2.); Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete.; Vörös Márton: A szerencsés expedició. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba.; Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések.; Etherton, P. T.: A Mount Everest átrepülése.; Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja.; Cholnoky Jenő: Balaton.; Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye.; Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona.; Leidenfrost Gyula: Keserű tenger.; Stein, Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain.; Baktay Ervin: A Pandzsáb. Az öt folyó országa.; Hedin, Sven: Ma Csung-jin menekülése.; Keöpe Viktor: Titokzatos Kina.; Tucci, G. - Ghersi, E.: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle Nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája.; Ligeti Lajos: Afgán földön.; Temesy Győző, vitéz: Sasok országában.; Hedin, Sven: A selyem útja II.; (Csak II. kötet.) Baktay Ervin: Királyfiak földjén. (Rádzsputána és Gudzsarát).; Cholnoky Jenő: A Földközi-tenger.; Kelemen Pál: Istenek csatatere.; Kertész Róbert: Feltámad a félhold I-II. Az ébredő iszlám nemzetei.; Hedin, Sven: A vándorló tó.; Hefty Frigyes, vitéz: Repülők előre! I-II.; Cholnoky Jenő: Erdélyi képek.; Cholnoky Jenő: A sivatag.; Modern Utazók Felfedezők könyvtára: Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II.; Ossendowski: Állatok, emberek és istenek.; Ossendowski: A sötét kelet árnyéka.; Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek.; Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig.; Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és mumiája.; Carter, Howard - Mace, A. C.: Tut-Ankh-Amen sírja.; Ossendwski: Véres napok, cári rabok. Ossendowski: A sivatag népe. (Csak II. kötet.); Ossendowski: Lenin II. Ossendowski: Kínai rejtelmek. Rengeteg fekete-fehér fotóval, és térképekkel illusztrált. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kötetenként változó állapotban, közte viseltes és jó állapotú kötetekkel is, nagyrészt kopott gerincekkel, egy kötet hiányzó gerinccel, egy kötet átkötött.

160 000 HUF
432,43
470,59
[Bél Mátyás]: Compendium Hungariae Geographicum ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae, Matthiae Bel, in partes IV. Utpote, Hungariam, Cis-Danubianam, Trans-Danubianam, Cis-Tibiscanam, Trans-Tibiscanam, et comitatus divisum. Editio tertia auctior & correctior. [4. kiadás.] Posonii et Cassoviae [Pozsony és Kassa], 1779., Landerer, 1 t.+14+318+48 p. Latin nyelven. Térkép nélkül. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval./   Gilt half-leather spine, with coloured page edges, little bit worn cover, without map. In Latin language.
15001.

20 000 HUF
54,05
58,82
Szathmári Károly: Az Alföld és Fiume. Nemzetgazdasági, különösen közlekedési szempontból. Pest, 1864., Ráth Mór, (Khór és Wein-ny.), 4 sztl. lev.+184 p. Korabeli aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, magánkönyvtári címkével. Rühl Lajos hajózástani szakíró névbejegyzésével./  Szatmári, Károly: The Plain and Fiume. In Hungarian language. Gilt linen-binding, with gilt page edges. The autograph signature of Lajos Rühl, Hungarian nautical writer.
15002.

15 000 HUF
40,54
44,12
Joseph Vallardi: Itinéraire dItalie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes dItalie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./  In French language. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine.
15003.

16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934] ,Franklin, 189+3 p.+24 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti 3 térképpel (2 levélen.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, az elülső kötéstábla belsejére kasírozták az eredeti elülső papírborítót. A szerző, Dr. Keöpe Viktor (1883-1970) által dedikált példány.
15004.

15 000 HUF
40,54
44,12
15
15005.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kárpáti Gyula: A Miskolci Önkéntes Tűzoltó és Mentőegyesület története. 1874-1933. Írta és összeállította: - -. (1874-1898 évek története Láng Ottó megírásában idézve.) Miskolc, 1934., (Miskolci Könyvnyomda Rt.), 236 p. 177-186. és 238-234. oldalak között fekete-fehér fotókkal a tűzoltóságról, és Miskolcról. Az alapításban résztvevők névsorával, és az egyesület tagjainak névsorával 1874-1934. között. Az egyesület fontosabb évszámaival és eseményeivel. Kiadói papírkötés, néhol kissé foltos lapokkal, és kissé laza fűzéssel.
15006.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
Kárpátoktól a Dunáig írásban és képben. A magas Tátra, Kassa, Miskolc, Budapest, Vác, Esztergom, Komárom, Győr és Pozsony városok leírása írásban és képben. Magyar-német. Bp., é.n. Radó Izor, 94p. Kiadói papírborítékban. 30x23 cm/  From Carpathian Mountains to the Danube in writing and pictures. In writings and pictures of the Hohe Tatra, Kassa/Košice, Miskolc, Budapest, Vác, Esztergom, Győr, and Pozsony/Bratislava. In Hungarian and German language. Paperbinding.
15007.

8 000 HUF
Ripka Ferenc: Gödöllő a király család otthona. Jókai Mór előszavával. Bp., 1896., Szerzői kiadás, (Horányszky V.-ny.), 1 t. (I. Ferenc József fényképe)+241+2 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, aranyozott lapélekkel, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel./  Ripka, Ferenc: Gödöllő, the home of the King s family. With the foreword of Mór Jókai. Bp.,1896., Edited by the Author,(Hornyánszky V.-p.),1 t. (photo of I. Franz Joseph of Austria)+241+2 p. With black-and-white photographs. Paperbinding, with gilt page edges, with little bit worn cover, and damaged spine.
15008.

5 000 HUF
Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. 17 színes műlappal, 50 műmelléklettel és 86 szövegképpel. Bp., 1906. Franklin-Társulat (Magyar Irodalmi Intézet ny.) 465 + [1] p. + 67 t. Első kiadás. Festett egészvászon kötésben, kopott, kissé foltos borítóval. / Empires and Emperors of the East (China, Japan and other countries) Linen binding, with worn and little bit spotty cover.
15009.

6 000 HUF
Budapest tájékoztató kézikönyve. Székesfővárosi kalauz és emlékkönyv az ezredéves kiállítás alkalmára. Szerk.: Janszky Adolf. Bp., 1896, Franklin, III+203+4 p. Második kiadás. Korabeli reklámokkal. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy lapszéli hiánnyal (201/202.), a kihajtható térkép hiányzik.
15010.

4 000 HUF
9
A Csallóköztől Kárpátaljáig. A visszatért magyar föld. Bp., 1939, Idegenforgalmi Újságírók Egyesületének k. 64 p. Számos fotóval, egy térképmelléklettel. Kiadói kissé megviselt papírkötésben.
15011.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF