Books: Religion

Number of items: 5

Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az ó és uj testamtentomra mutató tábla, mellyben az ó és uj testamentomi irásokban meg-irt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal- is az ABC-nek rendi szerént fel-találtatnak. Irta nemzete javára .- -.  Most pedig az ó testamentomi részét az auctornak tulajdon keze írásából, az uj testamentomit a másod izben ki-jött meg-jobbíttatott nyomtatásból, mind a két testamentomból kiszedegetett articulusoknak megbővítésekkel, számtalan sok hibáknak meg-jobbításokkal, és igen sok uj articulusoknak hozzá adásokkal, azon egy A-B-C-e rendibe szerkesztetve, a maga költségén kiadta Szerentsi nagy István. I-II. darab. Győr, 1788, Streibig József-ny., 12+ 586+14; 560+12+4+46+2 p. Az első kötet: korabeli kopott félbőr-kötésben, aranyozott címkével a gerincen, festett lapélekkel, gerincen sérülésekkel, az elülső szennylapon kis hiánnyal, az utolsó két lap kijár, a hátsó kötéstábla belsején a papír részben elvált, kissé dohos. Második kötet: korabeli aranyozott gerincű kopott félbőr-kötés, festett lapélekkel, a kötéstáblákon a papír részben elvált, a lapok alján folttal, ezen a részben pár lap sérült, kissé dohos.
15190.

18 000 HUF
54,55
56,96
Hammer price:
18 000 HUF
15191.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
14 000 HUF
42,42
44,30
  Add to cart
  Remove
Molnár Jánosnak Jesus Társasága Szerzetes Papjának a Megtérő Református Elmélkedésről Négy Könyvei. Nagyszombat, 1763., Jesus Társasága Akademiai Collegiumának Betűivel, 2+10+429+3 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15192.

Molnár Jánosnak Jesus Társasága Szerzetes Papjának a' Megtérő Református Elmélkedésről Négy Könyvei. Nagyszombat, 1763., Jesus Társasága Akademiai Collegiumának Betűivel, 2+10+429+3 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

12 000 HUF
36,36
37,97
20
Hammer price:
32 000 HUF
Szikszai Béniámin: Biblia szövétneke. Az az: az egész Új, és Ó Testamentomi Sz. Írásra, magyarázat, szakaszok szerént. I. rész: Új Testamentomi Sz. Írás: I. Darab: Sz. Máté Évangéliuma. Készítette, és kiadta: Szikszai Béniámin. Szeged, 1814, Grünn Orbán, XVI-17-585+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányzik, ex libris-szel. Unicus!
15193.

6 000 HUF
18,18
18,99
20
Hammer price:
14 000 HUF
Méliusz Juhász Péter: A Szent Pál apastal levelének, mellyet a colossabelieknek irt predicacio szerént való magyarázatja. Dr. Révész Imre egyetemi tanár tanulmányával Méliusz Igehirdetéséről. A reformáció és ellenreformáció korának evangéliumi keresztyén egyházi írói. VII. köt. Szerk.: Dr. Incze Gábor. Bp., 1937, Bethlen-ny., 173+3 p.Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.  A sorozat szerkesztőjének (1935-1948), Dr. Incze Gábor (1898-1966) református lelkésznek a dedikációjával Makláry Károly (1876-1938) a Tiszántúli református egyházkerület püspöke (1936-1938), debreceni lelkész (1934-1938) részére.
15194.

3 000 HUF
9,09
9,49
Hammer price:
3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.