Number of items: 25

Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Hegedűs Geiger Richárd által tervezett borítóval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel,a hátsó borító kis foltok, az elülső borítón kis kopásnyomok, az egyik hártyapapír hiányos, összességében jó állapotban.
15227.

6 000 HUF
9
Tóth Árpád: Hajnali szerenád. Versek. Bp., 1913., Nyugat, 72 p. Első kiadás. Falus Elek által tervezett, színes, rajzos, illusztrált kiadói papírkötésben, possossori bejegyzéssel.
15228.

8 000 HUF
Péter a hírvivő. Elbeszélés az északamerikai szabadságharcból. Az ifjúság számára átdolgozta: Grundmann J. Ford.: Győry Ilona. Zweigle öt színnyomatu képével. Bp.,[1894],Lauffer Vilmos, (Nagy Sándor-ny.), 1 t.+2+85+1 p.+ 4 t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kis kopásnyomokkal. Ritka!
15229.

6 000 HUF
15230.

5 000 HUF
Bulyovszky Lilla: Ujabb novellák. I-II. köt. (Egybekötve.) Bulyovszky Lilla novellái III-IV. köt. Pest, 1857, Szerzői kiadás,(Müller Emil-ny.), 6+229;4+179+3 p. Korabeli kopott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé dohos. Ritka!
15232.

5 000 HUF
Móra Ferenc: Véreim. Budapest, 1928. Lantos Rt. [2] + 238 + [1] p. Aláírt példány. Második kiadás. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, enyhén kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
15233.

5 000 HUF
Zászlós-Zsóka György: Vae Victis. Buenos Aires, 1959, Magyar Egység. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Zászlós-Zsóka György (1923-?) által Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, kardvívó, szerkesztő, volt nyilas politikus részére dedikált, dátumozott példány.
15234.

5 000 HUF
11
15235.

5 000 HUF
Joó Tibor: Magyar nacionalizmus. Bp.,(1940),Athenaeum. Kiadói papírkötés.
15236.

4 000 HUF
Dr. Orel Géza: Az árusítás technikája és lélektana. Oldalszámozáson belül 14 fekete-fehér képtáblával.; Az árusítás neveléstana. Árusítás és kirakat-felépítés. Oldalszámozáson belül 4 fekete-fehér képtáblával.; Bp., 1929-1930., Athenaeum, 151 p.; 157+3 p. Egyetlen kiadások. Kiadói kolligátum. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, bekötött elülső papírborítókkal, az első részből hiányzik a címlap. Rendkívül érdekes korabeli marketing tankönyv.
15237.

3 600 HUF
9,73
10,59
[Ábrányi Kornél (1849-1913)] X. Y. Z.: Észrevételek gróf Lónyay Menyhért közügyeinkről szóló munka felett. Bp., 1874., Tettey Nándor és Társa,(Hunyadi Mátyás-ny.), 117 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan példány. Ritka!
15238.

[Ábrányi Kornél (1849-1913)] X. Y. Z.: Észrevételek gróf Lónyay Menyhért "közügyeinkről" szóló munka felett. Bp., 1874., Tettey Nándor és Társa,("Hunyadi Mátyás"-ny.), 117 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan példány. Ritka!

3 000 HUF
9
Benda Jenő: A béke kálvária-útján. Egy ujságíró naplója a Párisi békekonferenciáról. Gróf Apponyi Albert előszavával. Bp., 1920, Légrády, 260 p. Bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval két kijáró lappal. A szerző által dedikált.
15239.

2 400 HUF
38

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF