Number of items: 25

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája. Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés.  A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár.
15215.

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. "A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája." Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. "Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár."

60 000 HUF
181,82
189,87
Hammer price:
75 000 HUF
[Gvadányi József]: A mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)
15216.

[Gvadányi József]: A' mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)

30 000 HUF
90,91
94,94
9
Hammer price:
40 000 HUF
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Zichy Mihály húsz képével. Bp., 1905, Athenaeum, 4+231 p.+20 (a táblák előtt hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott, festett dombornyomásos egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, possessori bejegyzésekkel, minimális kopásnyomokkal.
15217.

24 000 HUF
72,73
75,95
Hammer price:
26 000 HUF
Madách Imre összes művei I-III. kötet. I. kötet: Lyrai költemények. II. kötet: Drámai költemények. III. kötet: Drámai költemények és vegyesek. Bp.,1894-1895, Athenaeum Rt., 1 t.+XXXVII+3+264 p.; 485+3 p.; 486+2 p. Második kiadás. A költő rézmetszetű arcképével. Egységes kiadói dúsan aranyozott, festett, vörös egészvászon-kötés, körül aranyozott élmetszéssel, a II. kötet sarkain kis kopásnyomokkal, a III. kötetben egy ív (151/152-153/154.) laza, összességében szép állapotban.
15218.

16 000 HUF
48,48
50,63
16
Hammer price:
32 000 HUF
15219.

20 000 HUF
60,61
63,29
22
Hammer price:
55 000 HUF
15220.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
22 000 HUF
66,67
69,62
  Add to cart
  Remove
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. Számozott (100/11.), névreszóló, a szerző, Örkény István (1912-1979) által aláírt példány.
15221.

12 000 HUF
36,36
37,97
14
Hammer price:
34 000 HUF
[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: Johannes Institoris Mossóczy 1804.
15222.

[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: "Johannes Institoris Mossóczy 1804."

12 000 HUF
36,36
37,97
Hammer price:
15 000 HUF
Petőfi Sándor összes költeményei I-IV. köt. Teljes kiadás. I. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt.: Kisebb költemények. III. köt.: Kisebb költemények. IV. köt.: Kisebb költemények. Bp.,[1899], Athenaeum,4+388+2 p.+1 t.; 4+357 p.+ 7 t.; 4+378+2 p.+ 6 t.; 4+372 p.+5 t. Benczúr Gyula, Ébner Lajos, Wagner Sándor és mások egész oldalas illusztrációival. Álbordás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis folttal.
15223.

12 000 HUF
36,36
37,97
Hammer price:
13 000 HUF
Jókai Mór: És mégis mozog a föld. I-VI. köt. Pest, 1873., Athenaeum, VII+197+3;198+2;183+1;191+1;228+2;188+2 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
15224.

11 000 HUF
33,33
34,81
Hammer price:
11 000 HUF
15225.

8 000 HUF
24,24
25,32
Hammer price:
8 000 HUF
Bónis Ferenc: Élet-pálya Kodály Zoltán. Bp.,2011,Balassi Kiadó-Kodály Archívum, 726+2 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Bónis Ferenc (1932-2019) zenetörténész által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
15226.

8 000 HUF
24,24
25,32
Hammer price:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.