Number of items: 25

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája. Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés.  A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár.
15215.

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. "A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája." Kiadói kissé sérült illusztrált papírkötés. A szerző, Gellért Oszkár (1882-1967) által a könyv illusztrátorának, Kozma Lajosnak (1884-1948) dedikált. "Kozma Lajosnak hálás barátsággal Gellért Oszkár."

60 000 HUF
162,16
176,47
[Gvadányi József]: A mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)
15216.

[Gvadányi József]: A' mostan folyo ország gyűlésének satyrico criticé való leírása... Lipsiában [Pozsony], 1791., Wéber Simon Péter, VII+1+290 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a címlapon possessori bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal (1806. Nr. 59. Ex Libris Pauli Kováts.)

30 000 HUF
81,08
88,24
9
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Zichy Mihály húsz képével. Bp., 1905, Athenaeum, 4+231 p.+20 (a táblák előtt hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott, festett dombornyomásos egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, possessori bejegyzésekkel, minimális kopásnyomokkal.
15217.

24 000 HUF
64,86
70,59
Madách Imre összes művei I-III. kötet. I. kötet: Lyrai költemények. II. kötet: Drámai költemények. III. kötet: Drámai költemények és vegyesek. Bp.,1894-1895, Athenaeum Rt., 1 t.+XXXVII+3+264 p.; 485+3 p.; 486+2 p. Második kiadás. A költő rézmetszetű arcképével. Egységes kiadói dúsan aranyozott, festett, vörös egészvászon-kötés, körül aranyozott élmetszéssel, a II. kötet sarkain kis kopásnyomokkal, a III. kötetben egy ív (151/152-153/154.) laza, összességében szép állapotban.
15218.

16 000 HUF
43,24
47,06
16
15219.

20 000 HUF
54,05
58,82
22
15220.

22 000 HUF
59,46
64,71
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. Számozott (100/11.), névreszóló, a szerző, Örkény István (1912-1979) által aláírt példány.
15221.

12 000 HUF
32,43
35,29
14
[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: Johannes Institoris Mossóczy 1804.
15222.

[Voltaire]: Voltér Úrnak Henriása. Magyar versekben. Frantzia nyelvből fordíttatott a Tiszán-túl lévő reformátusok districtusának néhai nagy érdemű superintendense idősbb Szilágyi Sámuel úr által. Pozsony, 1789., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+28+226 (helyesen 228) p. Rézmetszetű címképpel, az első ének elején rézmetszetű vignettával, az énekek végén kisméretű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, néhány lapon kis folttal, az elülső előzéklapon áthúzott bejegyzéssel, a hátsó előzéklapon névbejegyzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon névbejegyzéssel: "Johannes Institoris Mossóczy 1804."

12 000 HUF
32,43
35,29
Petőfi Sándor összes költeményei I-IV. köt. Teljes kiadás. I. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt.: Kisebb költemények. III. köt.: Kisebb költemények. IV. köt.: Kisebb költemények. Bp.,[1899], Athenaeum,4+388+2 p.+1 t.; 4+357 p.+ 7 t.; 4+378+2 p.+ 6 t.; 4+372 p.+5 t. Benczúr Gyula, Ébner Lajos, Wagner Sándor és mások egész oldalas illusztrációival. Álbordás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis folttal.
15223.

12 000 HUF
32,43
35,29
Jókai Mór: És mégis mozog a föld. I-VI. köt. Pest, 1873., Athenaeum, VII+197+3;198+2;183+1;191+1;228+2;188+2 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
15224.

11 000 HUF
29,73
32,35
15225.

8 000 HUF
Bónis Ferenc: Élet-pálya Kodály Zoltán. Bp.,2011,Balassi Kiadó-Kodály Archívum, 726+2 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Bónis Ferenc (1932-2019) zenetörténész által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
15226.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF