Books: Hunting

Number of items: 10

Kézdivásárhelyi Benkő Pál: A vadászat. Gyakorlati szakkönyv. A szerző által dedikált példány! Budapest, 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon borító, 467 p. Fekete-fehér fotókkal, képekkel illusztrálva. Horthy Miklósnak ajánlva. Fűzés egy helyen sérült
15140.

18 000 HUF
54,55
56,96
Hammer price:
24 000 HUF
Gróf Széchenyi Zsigmond: Két kecske. DEDIKÁLT! Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, ragasztott gerinccel, kopottas állapotban.
15141.

11 000 HUF
33,33
34,81
40
Hammer price:
55 000 HUF
Széchenyi Zsigmond: Náhar. Indiai útinapló. Bp., 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó, 486+2 p.+32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóban. A szerző, Széchényi Zsigmond (1898-1967) író, utazó, vadász által dedikált, dátumozott (1958) példány.
15142.

11 000 HUF
33,33
34,81
25
Hammer price:
65 000 HUF
Lakatos Károly: Vadászhit. - A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. 2. bőv. kiad. Szeged, 1910. Engel. 108p. Szövegközti rajzokkal. Fűzve, kiadói borítékban, a címlapon színes, lithografált címképpel; félvászon védőborítóban, szép állapotban
15143.

14 000 HUF
42,42
44,30
Hammer price:
17 000 HUF
Szolgálati utasítás a Besztercebányai M. Kir. Erdőigazgatósági kerület részére. A fenálló törvények utasítások és szabályrendeletek alapján egybeállította a Besztercebányai M. Kir. Erdőigazgatóság. Besztercebánya, 1897, Machold Fülöp, 8+XL+703+1 p.+1 (kétoldalas, színes térkép, Bp., Posner. K. L. és Fia-ny., 32x39 cm.) Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomok, a gerincen kis sérülés, de belül jó állapotban.
15144.

10 000 HUF
30,30
31,65
Hammer price:
19 000 HUF
Fónagy József: A fácán és fogoly vadászata, tenyésztése, hálóval való fogása Budapest, [1900], Athenaeum, VIII p. + 191 p. + [10] p. + [10] t.:Egy színes címképpel, és kilenc fekete-fehér képtáblával illusztrált. Kiadói, kissé kopott egészvászon kötésben néhány folttal a lapokon. Ritka!
15145.

10 000 HUF
30,30
31,65
Hammer price:
16 000 HUF
Nadler Herbert: Vadásznapok. Vadászévek. Elbeszélések és naplójegyzetek a szerző eredeti fényképeivel. Bp., 1937., Dr. Vajna György és Társa, (Athenaeum-ny.), 279 p. 24 egészoldalas táblával. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, két tábla kijár, két lapon kis szakadással.
15146.

7 000 HUF
21,21
22,15
Hammer price:
10 000 HUF
Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerolds Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (rézmetszetű táblák, a táblák előtt hártyapapírral) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltokkal./  Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerolds Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (copper rangraving tables) t. Half-linen-binding, with worn cover, with foxing spotties.
15147.

Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerold's Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (rézmetszetű táblák, a táblák előtt hártyapapírral) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltokkal./ Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerold's Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (copper rangraving tables) t. Half-linen-binding, with worn cover, with foxing spotties.

6 000 HUF
18,18
18,99
Hammer price:
6 000 HUF
Maretsch, Otto: Moderne Jagdwaffen. Berlin-Schönberg, 1910., Die Jagd. 216p + VII t. (vadászfegyverek képei.) Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben. / In full linen binding, in German language.
15148.

4 000 HUF
12,12
12,66
Hammer price:
4 200 HUF
Heltay István: A róka ökológiája és vadászata. Bp.,1989, Mezőgazdasági, 175+1 p.+4 t. (fekete-fehér táblák.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Dr. Heltay István (1945-2016) által dedikált.
15149.

6 000 HUF
18,18
18,99
Hammer price:
6 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.