Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 9

1899-1902 A Szőlőben. (Ezelőtt: Egy év a szőlőben.) Havi folyóirat szőlősgazdák számára. VIII. évf. 6-12 sz. (fél évfolyam), IX. évf. 1-12. sz. (teljes évfolyam.), X. évf. 1-12 sz. (teljes évfolyam), XI. évf. 1-8. és 10-11. sz. (majdnem teljes évfolyam.) Összesen, két teljes, egy majdnem teljes és egy fél évfolyam. (Egybekötve.) Szerk.: Csomor Kálmán. Gyöngyös, 1899-1902, Kováts és Társa-Sima Dávid-ny.,81-192;192;192;1-128+145-192 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az 1901-es évfolyamban egy lap sérült, hiányos (63/64.) és a 168-169. oldalak közé a Magyar Bortermelők Lapja egy lapját kötötték. +Scheffer Ede városi kertész 1900-as gyümölcs- és díszfa árjegyzékével, szakadozott, 2 sztl. lev.   A lap a mátravidéki szőlősgazdák közlönye volt. 14 évfolyama jelent meg.
15126.

1899-1902 A Szőlőben. (Ezelőtt: "Egy év a szőlőben.") Havi folyóirat szőlősgazdák számára. VIII. évf. 6-12 sz. (fél évfolyam), IX. évf. 1-12. sz. (teljes évfolyam.), X. évf. 1-12 sz. (teljes évfolyam), XI. évf. 1-8. és 10-11. sz. (majdnem teljes évfolyam.) Összesen, két teljes, egy majdnem teljes és egy fél évfolyam. (Egybekötve.) Szerk.: Csomor Kálmán. Gyöngyös, 1899-1902, Kováts és Társa-Sima Dávid-ny.,81-192;192;192;1-128+145-192 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az 1901-es évfolyamban egy lap sérült, hiányos (63/64.) és a 168-169. oldalak közé a Magyar Bortermelők Lapja egy lapját kötötték. +Scheffer Ede városi kertész 1900-as gyümölcs- és díszfa árjegyzékével, szakadozott, 2 sztl. lev. A lap a mátravidéki szőlősgazdák közlönye volt. 14 évfolyama jelent meg.

28 000 HUF
84,85
88,61
Hammer price:
28 000 HUF
Benczéné Láng Irén: A könnyű főzés titka. A modern főzéstudomány egészségünk szolgálatában. Főzőkönyv finom és polgári konyha számára. Legujabb tapasztalatok alapján rendszerbe foglalt alapreceptekkel. Dr. Krajnik Mór által összeállított diétás étrendekkel. Dr. Czvetkovits Ferenc miniszteri tanácsos a Földmiv. Minisztérium gazd. szakoktatási osztályának vezetőjének előszavával. Szerzői kiadás. Putnok, 1934., S. Tapody Árpád-ny., 330 p. Nagyon ritka, putnoki kiadású szakácskönyv. Aukción csak egyszer szerepelt. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötés, egy-két bejelöléssel, de belül jó állapotban.
15127.

12 000 HUF
36,36
37,97
Hammer price:
12 000 HUF
Bánhegyi József-Kalmár Zoltán-Ubrizsy Gábor: Magyarország kalaposgombáinak meghatározó kézikönyve. Bp., 1951., Akadémiai, 512 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés. +Bánhegyi József-Bohus Gábor-Kalmár Zoltán-Ubrizsy Gábor: Magyarország nagygombái a kalaposgombák kivételével. Magyarország virágtalan növényeinek határozó kézikönyve. II. rész. Bp., 1953., Akadémiai, 368 p. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
15128.

11 000 HUF
33,33
34,81
Hammer price:
11 000 HUF
Monostori Károly: Ló-gondozás. A lóismeret és lóhasználás rövid foglalatja. Kocsisok és lógondozók számára írta és 55 ábrával ellátta: - -. Bp., 1899, Grimm Gusztáv,(Neuwald Illés-ny.), 72 p. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással, foltos borítóval.
15129.

8 000 HUF
24,24
25,32
Hammer price:
8 500 HUF
Cserháti Sándor-Dr. Kosutány Tamás: A trágyázás alapelvei. Bp.,1887, Országos Gazdasági Egyesület Könyvkiadó Vállalata, VIII+438 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal.
15130.

8 000 HUF
24,24
25,32
Hammer price:
8 000 HUF
Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi, Moesz Gézáné, özvegy Gyöngyössy Sámuelné, Zempléni Szabó Antalné nyomán szerkesztette: Zempléni Szabó Antónia. [Szabó Antal.] Függelék: A magyar gazdasszony házi kincstára. Bp.,[1896], Lamepl R. (Wodianer F. és Fiai), 4+550+XIX+10 p.+ 4 t. Hatodik, négy színzett képpel, 53 fametszettel és számos kiváló magyar étellel bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
15131.

6 000 HUF
18,18
18,99
57
Hammer price:
50 000 HUF
1936 Magyar Szakácsok Köre Hal- és tojásétel bemutatásának katalógusa. Budapest, 1936. feb. 2-3. Bp., 1936., Magyar Szakácsok Köre, (Hoffmann és Társa-ny.), XX+26 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
15132.

4 000 HUF
12,12
12,66
Hammer price:
12 000 HUF
15133.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
4 000 HUF
12,12
12,66
  Add to cart
  Remove
Requinyi Géza: Borászati kémia. Második, javított kiadás. Bp., 1940, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.
15134.

Available
5 000 HUF
15,15
15,82
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.