Books: Architecture, Art

Number of items: 16

1927 Kozma Lajos (1884-1948) tipográfiai díszítmények. Készültek Kner Izidor Könyvnyomdája részére. Gyoma. 1921-1927. Gyoma, 1927, Kner, 1 (fametszetű díszcímlap)+13 (fametszetű táblák) t. Magyar nyelven. Kiadói félbőr mappában, kissé kopott, kissé foltos mappával, a gerinc sérült, szétvált, a mappa egyik madzagja részben hiányos. Feltehetőleg nem teljes, (1 tábla hiánnyal (?) Méret: 40x50 cm. Nagyon ritka mintalap-gyűjtemény. Árverésen még nem szerepelt.
15100.

100 000 HUF
303,03
316,46
Hammer price:
100 000 HUF
[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de lingénieur, Ou lon explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./  In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.
15101.

[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de l'ingénieur, Ou l'on explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./ In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
50 000 HUF
151,52
158,23
  Add to cart
  Remove
1947-1948 Az Alkotás. A Magyar Művészeti Tanács folyóirata. 1947. I. évf. 1-12. (6 szám), 1948. II. évf. 1-4. (2 szám.) Összeáll.: 8 szám. Teljes folyóirat! Szerk.: Kassák Lajos. Bp., Athenaeum-ny.-Független-ny. Kiadói papírkötésben, a II. évfolyam két számának gerincei elváltak a borítóktól, de a füzetek gerincei egyben vannak.
15102.

Available
20 000 HUF
60,61
63,29
  Add to cart
  Remove
[Kozma Lajos] Kozma, Ludwig: Das signetbuch. Mit einer einleitung Emerich Kner. Gyoma, 1925., Kner Isidor, XIX+50 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, az illusztrált papírborító ketté szakadt, sérült, de maga a könyv jó állapotban.  A magyar nyelvű kiadással egyidejűleg jelent meg 400 példányban./   In German language. Half-linen-binding, with illustrated paper cover, the paper cover damaged, but the other things are okay. Published in 400 copies.
15103.

11 000 HUF
33,33
34,81
Hammer price:
15 000 HUF
S. Nagy Katalin: Ország Lili. Arthis-sorozat 1. Bp.,1993,Arthis, 160 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ország Lili életmű katalógus.
15104.

Available
11 000 HUF
33,33
34,81
  Add to cart
  Remove
15105.

Available
8 000 HUF
24,24
25,32
  Add to cart
  Remove
15106.

Available
6 000 HUF
18,18
18,99
  Add to cart
  Remove
Zádor Anna-Rados Jenő: A klasszicizmus építészete Magyarországon. Bp.,1943., MTA, (Franklin-ny.), 427+1 p.+ 48 t. (Fekete-fehér fotók.) + 1 kihajtható térkép. Átkötött félvászon-kötés.
15107.

Available
6 000 HUF
18,18
18,99
  Add to cart
  Remove
Szécsi-Hacker József: Kirakatrendezés és kiállításrendezés. Bp.,(1936), Athenaeum, 288 p. Kiadói papírkötésben, kissé foltos lapokkal és borítóval.
15108.

5 000 HUF
15,15
15,82
Hammer price:
5 000 HUF
Európai Iskola sorozat két kötete (12., 13.):  [Gegesi] Kiss Pál: A valóságról.; [Gegesi] Kiss Pál: A formáról. Bán Béla 3 egészoldalas rajzával illusztrált.;  Bp., 1946, Művészbolt,(Független-ny.), 15+15+1 p. Kiadói papírkötésekben. Ritka!
15109.

4 000 HUF
12,12
12,66
18
Hammer price:
15 000 HUF
1925-ik évi tavaszi kiállítás és László Fülöp, Munkácsy Mihály, Pentelei Molnár János, valamint Pecz Samu és Hűvös László összegyűjtött műveinek tárgymutatója. Május, Junius. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Bp., Városliget, Műcsarnok. Jó állapotban, ceruzás jelölésekkel. A kiállítási katalógusban négy Munkácsy alkotás szerepel, többek közt olyan jelentős művek, mint az Ecce Homo és a Zálogházban. László Fülöp több mint 50 olajfestménnyel jelentkezett a tárlaton.
15110.

3 000 HUF
9,09
9,49
Hammer price:
7 000 HUF
Perényi Imre: Városépítés a Szovjetúnióban. Bp., 1947., Új Magyar Könyvkiadó. Magyar nyelven. Angol nyelvű bevezetővel és képaláírásokkal. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.
15111.

2 800 HUF
8,48
8,86
Hammer price:
2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.