Maps

Number of items: 10

1899 W. Nietmann: Eisenbahn-Atlas von Deutschland - Schweiz - Österreich-Ungarn und das angrenzenden Gebieten. Dargestellt in 30 nach politischen Gebieten und Provinzen getrennten Spezialkarten, 2 Übersichtskarten und vollständigem Stationsverzeichnis. Méretarány: 18 db 1:800.000, 7 db 1:250.000, 1 db. 1:600.000, 1 db. 1:180.000, 1 db. 1:450.000, 1 db.1:500.000, 3 db méretarány nélkül. Leipzig, 1899, W. Nietmanns Verlag, 6 p.+31+1 t.+27+1 p. XVII. kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
11838.

12 000 HUF
36,36
39,22
cca 1910 A Magas Tátra turistatérképe, kiadja a M. Kir. Földmivelésügyi Minister, Kertész Tódor Tátrafüred, 1:50000, Schubert I. Bp. műintézetéből, hajtásoknál kis szakadások, 50x69 cm / Turist map of the Tatra, 50x69 cm
11839.

3 000 HUF
9,09
9,80
cca 1928 Mit vesztett a magyar szinészet Trianon által? Rajzolta: Abonyi Zoltán. Az adatokat Erődi Jenő állította össze. A térkép B. Kovács Andor osztályvezető terve alapján készült. Magyar, német, angol, francia, és olasz nyelven. Bp., Országos Színészegyesület és Nyugdíjintézet Propaganda Osztálya, (Thália-ny.), ceruzás dátumozással, jó állapotban, 73x105 cm
11840.

12 000 HUF
36,36
39,22
16
1908 Budapest Székesfőváros területének térképe, 1:5000, szerk. Székesfőváros Mérnöki Hivatala, kiadja: Székesfőváros Tanácsa, 69 lap, közte szélén több vágott, új mappában, rajta a régi címlappal, 58×40 cm
11841.

50 000 HUF
151,52
163,40
1939 A Balaton térképe, 1:50 000, tervezete: M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, két lapból álló térkép, szakadással, 63×92 cm
11842.

8 000 HUF
24,24
26,14
14
1896 Budapest Székesfőváros Tervrajza, és Útmutatója, a térkép hátoldalán az Ezredéves Országos Kiállítás látképével(Mirkovszky Géza (1855-1899)) Bp., Posner Károly Lajos és Fia, térkép: 44,5x39,5 cm, teljes: 60x49 cm, látkép: 34x52 cm. Jó állapotban.
11843.

20 000 HUF
60,61
65,36
cca 1914-1918 Rózsavölgyi Európai háború kézi térképe,1:3,900.000, litografált térkép, Bp., Rózsavölgyi és társa,(Lith. Bakács Albert), hajtás mentén szakadt, a boríték eleje leszakadt és szakadozott,69x99 cm
11844.

12 000 HUF
36,36
39,22
1920 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, 1:15,00.000. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerkesztette: dr. Fodor Ferenc. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., magyar, német és olasz nyelven, a boríték szakadt, 64x85 cm
11845.

32 000 HUF
96,97
104,58
1921 Dufka Károly: Nyugat-Magyarország térképe, 1:300.000, Bp., Kartográfia, a Trianoni határokkal, és a népszavazásra jogosult területtel (Sopron és környéke), kiadói papírborítóval, 31x48 cm.
11846.

3 000 HUF
9,09
9,80
38
1914 A háborús Európa térkép-karikatúrája 1914, rajzolta Varga Imre, kiadja: Zeizler Sándor, Bp., Rosenthal-ny., 1920. évben Aradon vették bejegyzéssel a hátoldalán, a hajtás mentén szakadt, a hajtás mentén sérüléssel, hiánnyal, 41x55 cm. Ritka!
11847.

1914 A háborús Európa térkép-karikatúrája 1914, rajzolta Varga Imre, kiadja: Zeizler Sándor, Bp., Rosenthal-ny., "1920. évben Aradon vették" bejegyzéssel a hátoldalán, a hajtás mentén szakadt, a hajtás mentén sérüléssel, hiánnyal, 41x55 cm. Ritka!

18 000 HUF
54,55
58,82
21

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.