Historical documents, manuscripts

Number of items: 43

1860 Az Oravica-Steierdorf (Stájerlak) közötti vasútvonal nagyméretű helyszínrajza 123x70 cm és vágányrajza 96x39 cm / 1860 Large plans of the Oravica-Steierdorf railways
11230.

20 000 HUF
54,05
58,82
1877 Lajtabruck, Királyhida / Bruck and der Leitha osztrák-magyar határon áthaladó vasútvonal helyszínrajza a Királyhidai vasútállomás rajzával. Nagy méretű litográfia 136 cm x 35 cm / 1877 Kk. priv. österr Staaseisenbahn-Gesellschaft Austrian railways. Lithographic plan of the railways on the Austrian-Hungarian border at Lajtabruck, Királyhida / Bruck an der Leitha. with the railway station of Bruck an der Leitha. 136 cm x 35 cm
11231.

20 000 HUF
54,05
58,82
1883 Arany László (1844-1898) levele sógorának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, melyben részletesen értekezik Szél Piroska (1865-1886) állapotáról és megosztja meglátását, miszerint: ha az egész orvsoi mesterség legnagyobb részben humbug és szemfényvesztés is, éppen a sebészet e tekintetben kivételt képez. 4 beírt oldal.
11232.

1883 Arany László (1844-1898) levele sógorának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, melyben részletesen értekezik Szél Piroska (1865-1886) állapotáról és megosztja meglátását, miszerint: "ha az egész orvsoi mesterség legnagyobb részben humbug és szemfényvesztés is, éppen a sebészet e tekintetben kivételt képez". 4 beírt oldal.

40 000 HUF
108,11
117,65
13
1896 Ezredéves Országos Kiállítás ismertető prospektusa, belépti díjakkal, 2 sztl. lev. A kiállítás fejléces borítékjával, két belépő jeggyel és az Ezredéves Országos Kiállítás igazgatósága által a hazai ipar támogatására rendezett sorsjáték 40 f. sorsjegyével.
11233.

5 000 HUF
25
1904 Pávai Vajna Gábriellának, 1904. okt. 4. Leidenberger János m. kir. honvédfőhadnagy, és Pávai Vajna Gabriella, Dr. Pávai Vajna Gábor kir. államtanácsos, kórházi főorvos, Pávai-Vajna Ferenc (1886-1964) geológus, hévízkutató rokonának esküvőjére szóló emlékmappa, benne kézzel írt emlék versikével, aláírva, dátumozva (1904. okt. 3.), nyomtatott címlappal. Díszes, dúsan aranyozott, piros selyemkötésű mappában, a gerincen sérüléssel, a sarkain kis kopásnyomokkal.
11234.

15 000 HUF
40,54
44,12
1900 Tisza Kálmán miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben egy szegény család számára kéri közbenjárását 3 beírt oldal, borítékkal / Hand written letter by hungarian prime minister Kálmán Tisza to Kálmán Szél, dean in Salonta, about help for a poor family. 3 pages with envelope.
11235.

50 000 HUF
135,14
147,06
1912 Darányi Ignác (1849-1927) földművelésügyi miniszter saját kézzel írt képeslapja b. Wlassics Gyula (1852-1967) vallás- és közoktatásügy miniszter részére tátralomnici síelésből / Hand written postcard by Ignác Darányi (1849-1927), minister for agriculture to baron Gyula Wlassics (1852-1967), minister for education and religion, from Tatranská Lomnica, where he was skiing
11236.

11 000 HUF
29,73
32,35
1918 A nemzethez!, propaganda plakát, benne az Ukrajnával (Ukránia) való békekötés hírével, Győzedelmes fegyvereink, s lankadatlan kitartással folytatott őszinte békepolitikánk megérlelték a létfenntartásunkért vívott védelmi harcz első gyümölcsét.,1918. feb. 12., Bp., M. Kir. Állami Nyomda, hajtásnyomokkal, kis szakadásokkal, kis lyukkal, kis foltokkal, 59x45 cm. / Hungarian propaganda poster with the news of peace treaty with Ukraine, 12th of February 1918, with small damages.
11237.

1918 A nemzethez!, propaganda plakát, benne az Ukrajnával (Ukránia) való békekötés hírével, "Győzedelmes fegyvereink, s lankadatlan kitartással folytatott őszinte békepolitikánk megérlelték a létfenntartásunkért vívott védelmi harcz első gyümölcsét.",1918. feb. 12., Bp., M. Kir. Állami Nyomda, hajtásnyomokkal, kis szakadásokkal, kis lyukkal, kis foltokkal, 59x45 cm. / Hungarian propaganda poster with the news of peace treaty with Ukraine, 12th of February 1918, with small damages.

22 000 HUF
59,46
64,71
1919 Magyar Tanácsköztársasági arcképek sor sorszámozott emléklapokon 2 db, rajta 10 népbiztos és vezető személyiség saját kezű aláírásával. Rákosi, Szamuely, Hamburger, Kun Béla, Bokányi... / 1919 Hungarian Soviet Republc. Numbered commemorative card with autograph signature of 20 ministers and high ranking officials 16x22 cm
11238.

150 000 HUF
405,41
441,18
1922-1926 ifj. Szent-Ivány József (1910-1988) entomológus, id. Szent-Ivány József (1884-1941) politikus fiának fiatalkori levelei (27 db), 3 levele, valamint az Ifjúsági Természettudományi Egylet tagjainak névsora, valamint a Természet/Természet Szemléje/Természettudományi Szemle ifjúsági folyóirat 7 száma (1923 I. évf. 1. sz., 1925 2-6. sz., 1926 1. sz.)
11239.

1922-1926 ifj. Szent-Ivány József (1910-1988) entomológus, id. Szent-Ivány József (1884-1941) politikus fiának fiatalkori levelei (27 db), 3 levele, valamint az Ifjúsági Természettudományi Egylet tagjainak névsora, valamint a "Természet/Természet Szemléje/Természettudományi Szemle" ifjúsági folyóirat 7 száma (1923 I. évf. 1. sz., 1925 2-6. sz., 1926 1. sz.)

180 000 HUF
486,49
529,41
1922 Bp., A Katolikus Írók és Hírlapírók Pázmány Péter Egyesülete, az Országos Pázmány Péter Egyesület elismerő levele Keménffy K. Dániel (1866-1935) az esztergomi plébános, tanár és író három évtizedes munkásságáért Prohászka Ottokár elnök és Sziklay János főtitkár aláírásával, szép állapotban
11240.

4 000 HUF
1924 A Nyugat. Szépirodalmi és kritikai folyóirat gépelt levele egy azonosítatlan személy részére, hogy új előfizetőnek megnyerve, így támogatva a magyar kultúra ügyét és fenntartsa a folyóiratot ebben válságos gazdasági helyzetben. A Nyugat fejléces papírján, 1924. március vége, a szerkesztők Babits Mihály (1883-1941), Gellért Oszkár (1882-1967), és Osvát Ernő (1876-1929) aláírásaival, a papír szélén folt.
11241.

1924 A Nyugat. Szépirodalmi és kritikai folyóirat gépelt levele egy azonosítatlan személy részére, hogy új előfizetőnek megnyerve, így támogatva a magyar kultúra ügyét és fenntartsa a folyóiratot ebben "válságos gazdasági" helyzetben. A Nyugat fejléces papírján, 1924. március vége, a szerkesztők Babits Mihály (1883-1941), Gellért Oszkár (1882-1967), és Osvát Ernő (1876-1929) aláírásaival, a papír szélén folt.

12 000 HUF
32,43
35,29
28

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF