https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 37

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Timaffy László: Rábaköz és a Hanság. Győr, 1991, Novadat. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Timaffy László (1916-2002) által dedikált./Hardback, in paper cover, in English language. In good condition. Signed by the author.
15024.

Timaffy László: Rábaköz és a Hanság. Győr, 1991, Novadat. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Timaffy László (1916-2002) által dedikált./Hardback, in paper cover, in English language. In good condition. Signed by the author.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
Dr. Kubassek János: A Szahara büvöletében. Az Angol beteg igaz története. Almásy László hiteles életrajza. Bp.,1999, Panoráma. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  A szerző, Dr. Kubassek János (1957-) geográfus, múzeumigazgató által dedikált./With black-and-white photographs. Paperbinding. Signed by the author.
15025.

Dr. Kubassek János: A Szahara büvöletében. Az "Angol beteg" igaz története. Almásy László hiteles életrajza. Bp.,1999, Panoráma. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Dr. Kubassek János (1957-) geográfus, múzeumigazgató által dedikált./With black-and-white photographs. Paperbinding. Signed by the author.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Jr. William R. Castle: Hawaii Past and Present. New York, 1914, Dodd, Mead and Co. Angol nyelven. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés./With black-and-white photographs and one map. Linen-binding, in English language.
15026.

Jr. William R. Castle: Hawaii Past and Present. New York, 1914, Dodd, Mead and Co. Angol nyelven. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés./With black-and-white photographs and one map. Linen-binding, in English language.

 
Sold
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
1
Gangel Judit: Rozsnyó műemlékei. Budapesti Király Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai. 77. Bp., 1942, Attila-nyomda, 88 p.+VIII t. Kiadói papírkötés./ Gangel, Judit: Monuments of Rožňava (Rosenau/Rozsnyó.) Bp.,1942, Attila, 88 p.+ VIII t. Paperbinding, in Hungarian language.
15027.

Gangel Judit: Rozsnyó műemlékei. Budapesti Király Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai. 77. Bp., 1942, Attila-nyomda, 88 p.+VIII t. Kiadói papírkötés./ Gangel, Judit: Monuments of Rožňava (Rosenau/Rozsnyó.) Bp.,1942, Attila, 88 p.+ VIII t. Paperbinding, in Hungarian language.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
10
Sárosvármegye tűzrendészeti szabályrendelete. Eperjes, 1894, Kósch Árpád, 62 p. Papírkötésben./ Fire law enforcement regulation of Sáros/Šariš/Scharosch County. Prešov/Preschau/Eperjes, 1894, Árpád Kósch, 62 p. Paperbinding, in Hungarian language.
15028.

Sárosvármegye tűzrendészeti szabályrendelete. Eperjes, 1894, Kósch Árpád, 62 p. Papírkötésben./ Fire law enforcement regulation of Sáros/Šariš/Scharosch County. Prešov/Preschau/Eperjes, 1894, Árpád Kósch, 62 p. Paperbinding, in Hungarian language.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Banská Štiavnica Selmecbánya és környéke. Részletes vezetőkönyv turisták és nyaralók részére. Összeáll.: Kováts F. Lajos. Banská Štiavnica, 1926, Karpathenverein Szitnya Osztály. Papírkötésben, jó állapotban./  Banská Štiavnic/Schemnitz/Selmecbánya and surroundings. Detailed guide for tourists and holidaymakers. Banská Štiavnica, 1926, Karpathenverein. Paperbinding, in good condition. In Hungarian language.
15029.

Banská Štiavnica Selmecbánya és környéke. Részletes vezetőkönyv turisták és nyaralók részére. Összeáll.: Kováts F. Lajos. Banská Štiavnica, 1926, Karpathenverein Szitnya Osztály. Papírkötésben, jó állapotban./ Banská Štiavnic/Schemnitz/Selmecbánya and surroundings. Detailed guide for tourists and holidaymakers. Banská Štiavnica, 1926, Karpathenverein. Paperbinding, in good condition. In Hungarian language.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
12
1943 Kassa thj. Sz. kir. Város gázgyárának 75 esztendeje. 1868-1943. Bp.,1943, Kassa thj. Sz. kir. Város Közműveinek Igazgatósága, (Wiko-ny.), 51 p.+14 t.(fekete-fehér fotók.)+5 t.(táblázat, közte 2 kétoldalas.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal. 75 year of Gasworks of Košice/Kaschau/Kassa. 1868-1943. Bp.,1943, Wiko Press, 51 p. + 14 (black-and white photographs)+5 t.(chart.) Paperbinding, with spotty cover and pages. In Hungarian language.
15030.

1943 Kassa thj. Sz. kir. Város gázgyárának 75 esztendeje. 1868-1943. Bp.,1943, Kassa thj. Sz. kir. Város Közműveinek Igazgatósága, (Wiko-ny.), 51 p.+14 t.(fekete-fehér fotók.)+5 t.(táblázat, közte 2 kétoldalas.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal. 75 year of Gasworks of Košice/Kaschau/Kassa. 1868-1943. Bp.,1943, Wiko Press, 51 p. + 14 (black-and white photographs)+5 t.(chart.) Paperbinding, with spotty cover and pages. In Hungarian language.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Dr. Gócza Imre: Berzence történelme. Cleveland, 1981, Árpád Könyvkiadó Vállalat, 208 p. Kiadói papírkötés.  Emigráns kiadás./Paperbinding, in Hungarian language.
15031.

Dr. Gócza Imre: Berzence történelme. Cleveland, 1981, Árpád Könyvkiadó Vállalat, 208 p. Kiadói papírkötés. Emigráns kiadás./Paperbinding, in Hungarian language.

 
Sold
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
11
Budapest Történetének Irodalma. (1493-1700.) Összegyűjtötte Majláth Béla. Bp., 1886, Révay Leó, VII+118 p. Átkötött félvászon-kötés, az egyik lap kijár (1/2.), a hátsó papírborító meg van, de nincs bekötve és körbevágták, címlapja javított. Magánkönyvtári címkével és bélyegzővel./ Literature of History of Budapest. (1493-1700.) Collected by Béla Majláth. Bp., 1886, Révay. Half-linen-binding, in Hungarian language, one page coming out, the title-page repaired. In Hungarian language.
15032.

Budapest Történetének Irodalma. (1493-1700.) Összegyűjtötte Majláth Béla. Bp., 1886, Révay Leó, VII+118 p. Átkötött félvászon-kötés, az egyik lap kijár (1/2.), a hátsó papírborító meg van, de nincs bekötve és körbevágták, címlapja javított. Magánkönyvtári címkével és bélyegzővel./ Literature of History of Budapest. (1493-1700.) Collected by Béla Majláth. Bp., 1886, Révay. Half-linen-binding, in Hungarian language, one page coming out, the title-page repaired. In Hungarian language.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Gosztonyi Gyula: Pécsi meséskönyv. Pécs, 1940., Dunántúli Pécsi Egyetemi Nyomda, 56 p. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Cs. Szabó Lászlónak dedikált. / Paperbinding, in Hungarian language. Signed by the author.
15033.

Gosztonyi Gyula: Pécsi meséskönyv. Pécs, 1940., Dunántúli Pécsi Egyetemi Nyomda, 56 p. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Cs. Szabó Lászlónak dedikált. / Paperbinding, in Hungarian language. Signed by the author.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
1941 Budapesti Építőmesterek Kőmíves-, Kőfaragó és Ács Mesterek Ipartestülete évkönyve VII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp.,1911, Ipartestület,(Stephaneum Nyomda Rt.), 367 p.+2 t. Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Ipari hatóságok, és ipartestületi elöljáróságok fotóival, névsorával. Számos érdekes írással. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó kötéstáblán törésnyommal./ Half-linen-binding, with worn cover, the back cover damaged, in Hungarian language.
15034.

1941 Budapesti Építőmesterek Kőmíves-, Kőfaragó és Ács Mesterek Ipartestülete évkönyve VII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp.,1911, Ipartestület,(Stephaneum Nyomda Rt.), 367 p.+2 t. Fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Ipari hatóságok, és ipartestületi elöljáróságok fotóival, névsorával. Számos érdekes írással. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó kötéstáblán törésnyommal./ Half-linen-binding, with worn cover, the back cover damaged, in Hungarian language.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Tanulmányok Petrovics Ede tiszteletére. A Petrovics Ede Emlékkonferencia (Pécs, 1998. szept. 21.) tanulmányai. Szerk.: Font Márta és Vargha Dezső. Tanulmányok Pécs Történetéből. 8. Pécs, 2001, Pécs Története Alapítvány, 141 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az egyik szerkesztő, Vargha Dezső dedikációjával, dátumozva./ Paperbinding, in Hungarian language. Signed by each of the authors, Dezső Vargha.
15035.

Tanulmányok Petrovics Ede tiszteletére. A Petrovics Ede Emlékkonferencia (Pécs, 1998. szept. 21.) tanulmányai. Szerk.: Font Márta és Vargha Dezső. Tanulmányok Pécs Történetéből. 8. Pécs, 2001, Pécs Története Alapítvány, 141 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az egyik szerkesztő, Vargha Dezső dedikációjával, dátumozva./ Paperbinding, in Hungarian language. Signed by each of the authors, Dezső Vargha.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment