Books: Travelling, Local History

Number of items: 37

Illustrierter Führer durch Dalmatien und das Kroastische Küstenland, mit kleinem Sprachführer. Woerls Reisenhandbücher. Lepzig, 1930, Woerls Reisebücher-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, két térképpel, jó állapotban / Full linen binding, in good condition. In German language.
15012.

Illustrierter Führer durch Dalmatien und das Kroastische Küstenland, mit kleinem Sprachführer. Woerl's Reisenhandbücher. Lepzig, 1930, Woerl's Reisebücher-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, két térképpel, jó állapotban / Full linen binding, in good condition. In German language.

7 000 HUF
18,92
20,59
G. Eislers Führer durch Budapest und die Ausstellung. Bp., 1896, G. Eislers Verlag. Térképmelléklettel. Német nyelven. Kicsit kopott vászokötésben, jó állapotban./ Linen-binding, with worn cover. In German language.
15013.

G. Eisler's Führer durch Budapest und die Ausstellung. Bp., 1896, G. Eisler's Verlag. Térképmelléklettel. Német nyelven. Kicsit kopott vászokötésben, jó állapotban./ Linen-binding, with worn cover. In German language.

10 000 HUF
27,03
29,41
Demerácz Nep(omuk) János: A magyar királyság állaprajza. Pécs, 1862, Bittermann-ny., 248 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kis szakadással a címlapon, foltos lapokkal./Half-linen-binding, with little bit damaged title page, with little bit worn cover.
15014.

5 000 HUF
Kratter, Franz: Briefe über den itzigen Zustand von Galizien. Ein Beitrag zur Staatistik und Menschenkenntnis. Erster Theil. Leipzig, 1786. W. J. Beer, 276 p. Német nyelven. Korabeli félbőr kötésben. / Half-leather binding. In German language.
15015.

5 000 HUF
Gönczi Ferenc: Muraköz és népe Bp., 1895. Boruth E ny. (4)+III+(2)+10-154+(1) p. Szövegközti képekkel, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Fűzve, papírborítóban az eredeti címlap felhasználásával. Felvágatlan./ Gönczi, Ferenc: Muraköz/Međimurje and people. Bp., 1895, Boruth. With illustration. Paperbinding. Uncut. In Hungarian language.
15016.

9 000 HUF
24,32
26,47
27
Gönczi Ferenc: A zalamegyei vendek. 18 szöveg közé nyomott ábrával. Dedikált! Kaposvár, 1914. Szabó Lipót. Kiadói papírborítékban, kissé gyűröttes. Nagyon ritka!/ Gönczi, Ferenc: The Vends of Zala county. Kaposvár, 1914, Lipót Szabó. Paperbinding, little bit creased. Signed by the author.
15017.

10 000 HUF
27,03
29,41
15018.

11 000 HUF
29,73
32,35
Schoener Rajnold: Róma. 290 eredeti rajzzal. Ford. Yartin József. Bp. (1898.) Athenaeum. III, 287 l. Gazdag képanyaggal illusztrált. Díszes, dúsan aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, Jó állapotban/ Gilt linen-binding, with many illustration, in Hungarian language. In good condition.
15019.

6 000 HUF
Zathureczky Gyula: Erdély, amióta másképp hívják. A borító Méhely Iván (1912-1995) grafikus munkája. Bp., 1939, Magyar Élet,(Jövő-ny.), 141 p. Ex libris-szel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, javított borítóval.   A szerző, Zathureczky Gyula (1907-1987) által magyarzsákodi Pásint Ödön (1900-1950) miniszterelnökségi tanácsos, sajtóreferens, Bethlen István miniszterelnök személyi titkára, majd az Erdélyi Külön Szolgálat vezetője részére dedikált példány, dátumozva, valamint Pásint Ödön magánkönyvtári bélyegzőjével./ Zathureczky, Gyula: Transylvania, since it has been called diferently. Bp., 1939, Hungarian Life. Paperbinding, in paper cover, with damaged spine and repaired paper cover, in Hungarian language.   Signed by the author to Ödön Pásint (1900-1950), politican, the secretary of István Bethlen. With the home library stamps of Ödön Pásint.
15020.

Zathureczky Gyula: Erdély, amióta másképp hívják. A borító Méhely Iván (1912-1995) grafikus munkája. Bp., 1939, Magyar Élet,("Jövő"-ny.), 141 p. Ex libris-szel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, javított borítóval. A szerző, Zathureczky Gyula (1907-1987) által magyarzsákodi Pásint Ödön (1900-1950) miniszterelnökségi tanácsos, sajtóreferens, Bethlen István miniszterelnök személyi titkára, majd az Erdélyi Külön Szolgálat vezetője részére dedikált példány, dátumozva, valamint Pásint Ödön magánkönyvtári bélyegzőjével./ Zathureczky, Gyula: Transylvania, since it has been called diferently. Bp., 1939, Hungarian Life. Paperbinding, in paper cover, with damaged spine and repaired paper cover, in Hungarian language. Signed by the author to Ödön Pásint (1900-1950), politican, the secretary of István Bethlen. With the home library stamps of Ödön Pásint.

6 000 HUF
13
Némethy Lajos: Miként jutott 1543-ban Esztergom árulással török kézbe. Esztergom, 1898, Laiszky János Könyvnyomdája, 68 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, (Esztergom) Buzárovits G.-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban./Gilt linen-binding, in Hungarian language.
15021.

5 000 HUF
17
Győrffy Lajos: Az esztergomi bazilika története és leírása. A régi vár és főszékesegyházak története Esztergom egyéb nevezetességeinek leírásával. Esztergom, 1886, (Esztergom, Buzárovits-ny.), 1 t.(címkép)+51+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félbőr-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső kötéstáblára kasírozták, 17x12 cm, jó állapotban./Half-leather-binding, in good condition.
15022.

5 000 HUF
22
15023.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF