Books: Travelling, Local History

Number of items: 37

Vámbéry Ármin (1831-1913): Travels in Central Asia. Being the Account of a Journey from Teheran Across the Turkoman Desert on the Eastern Shore of the Caspian to Khiva, Bokhara, and Samarcand. Performed in the Year 1863. London, 1864, John Murray,(Spottiswoode and Co.-ny.), XVII+1+443+32 p.+12 t. + 1 t. (Map of Turkestan, 40x68 cm.) Angol nyelven. Első brit kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító egyik sarkán kopásnyommal, a címlapon kis folttal, egyébként jó állapotban.Ritka! /  Vámbéry Ármin (1831-1913): Travels in Central Asia. Being the Account of a Journey from Teheran Across the Turkoman Desert on the Eastern Shore of the Caspian to Khiva, Bokhara, and Samarcand. Performed in the Year 1863. London, 1864, John Murray,(Spottiswoode and Co.-ny.), XVII+1+443+32 p.+12 t. + 1 t. (Map of Turkestan, 40x68 cm.) In english language. First English edition. Gilt Linen-binding, with small spotty on the front page, one corner on the cover worn, the other things are okay. Rare!
15000.

50 000 HUF
135,14
147,06
Weber Samu: Ehrenhalle verdienstvoller Zipser des XIX. Jahrhunderts 1800-1900. Igló, 1901., Schmidt. XIII, [3] 482 [1] p. XII t. (arcképcsarnok.) Német nyelven. Kiadói, festett és aranyozott, címerrel díszített egészvászon-kötésben. A XIX. sz.-i szepességiek arcképcsarnoka. Szép állapotban. / Gilt, and painted linen-binding, with coat of arms of Szepes/Zips/Spiš county. Very nice condition. In German language.
15001.

20 000 HUF
54,05
58,82
Matunák Mihály: Érsekújvár a török uralom alatt. 1663-1685. (Különlenyomat a Nyitramegyei Szemlé-ből.) Nyitra, 1901, Huszár István-ny., 132 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a gerincén címkével, a gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban. Ritka!/ Mautnák, Mihály: Nové Zámky under the Turkish rule. 1663-1685. Nitra, 1901, Huszár-ny., 132 p. Half-linen-binding, in Hungarian language.
15002.

Matunák Mihály: Érsekújvár a török uralom alatt. 1663-1685. (Különlenyomat a "Nyitramegyei Szemlé"-ből.) Nyitra, 1901, Huszár István-ny., 132 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a gerincén címkével, a gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban. Ritka!/ Mautnák, Mihály: Nové Zámky under the Turkish rule. 1663-1685. Nitra, 1901, Huszár-ny., 132 p. Half-linen-binding, in Hungarian language.

20 000 HUF
54,05
58,82
Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés,(Scheibe Ármin-kötés, Bécs,) festett lapélekkel, enyhén sérült gerinccel./Gilt, and painted linen-binding, with little bit damaged spine, with illustrations, in Hungarian language.
15003.

15 000 HUF
40,54
44,12
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. I.-III. kötet. I. kötet. Szerk.: Vigyázó János, Szerk.: Hefty Gy. Andor. II. kötet. Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. III. kötet: Hegymászókalauz. Szerk.: Dr. Komarnicki Gyula, Dr. Serényi Jenő. I. köt: Kriván-Csurbina-Lengyelnyereg. II. kötet: Kis-Viszoka-Kopahágó. III. kötet: Hátsó Barátcsorba-Liliowe. Függelék: Téli hegymászások. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus,(Pécs, Wesely és Horváth-ny.), 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+399+1 p.+9 sztl. lev. (Korabeli reklámok.)+ 1 t.(térkép-melléklet.);9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.);+9 sztl. lev.+XXXII p. +7 sztl. lev.+2+1-224;225-436,437-520+2 p. Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, és kiadói védőtokban, Grolig József-kötés, kissé kopott borítóval, az I. kötetből a térkép kiszakadt, szakadozott sarkán kis hiány, a II. kötetből egy kihajtható térkép hiányzik, a III. kötetben a védőtok elejéből a tartalomjegyzék rész kiszakadt, de a védőtokban meg van. /The detailed guide of the High Tatra. I-III. volumes. Edited by Andor Gy. Hefty, János Vigyázó, Sándor Mervay, Gyula Komarniczki Gyula, Jenő Serényi. Bp.,1914, Tourism and Alpinism. Linen-binding, with little bit worn cover, the map in the I. volume damaged and coming out, one map is missin from the II. volume, the table of content is coming out from the III. volume. In Hungarian language.
15004.

12 000 HUF
32,43
35,29
15005.

10 000 HUF
27,03
29,41
A Magyar Korona Országainak Helységnévtára. Az Orsz. M. Kir. Statisztikai Hivatal felülőrködése mellett szerkesztette Kollerffy Mihály. Budapest, 1877. Athenaeum. 100 + [2] p. + 1360 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel) + 1 kihajtható jelmagyarázat. A címlapon régi intézményi pecsétek. Korabeli kopottas, aranyozott félbőr kötésben/ The Gazetteer of the Hungarian Crown Countries. Edited by Mihály Kollerffy. Bp.,1877., Athenaeum. Gilt Half-linen-binding, with old stamps on the title page, in Hungarian language.
15006.

12 000 HUF
32,43
35,29
Némethy Lajos: Emléklapok Esztergom múltjából. Kiadja: az Esztergom-vidéki Régészeti és Történelmi Társulat. Esztergom, 1900, Buzárovits Gusztáv-ny., 1 t.(címkép)+VIII+416+XXVII p.+4 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Buzárovits G.-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, három lapon szakadással (338-345. p.)/ Gilt linen-binding, with little bit worn, and spotty cover, three page damaged. Hungarian language.
15007.

12 000 HUF
32,43
35,29
K. Nagy Sándor: Biharvármegye földrajza. Nagyvárad város leírásával és Magyar Királyság rövid áttekintésével. Kiadja a biharmegyei és nagyváradi tanszermúzeum. Nagyvárad, 1886, Hügel Ottó, 10+229+5 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kopott és sérült gerinccel. A címlapon jelzett térkép nem jelent meg./Sándor K. Nagy: Geography of Bihar/Bihor County. With description of Nagyvárad/Oradea/Großwardein and a short overview of the Hungarian Kingdom. Nagyvárad/Oradea/Großwardein, 1886, Otto Hügel. Gilt leather-binding, with worn cover and damaged spine. The map didnt came out. In Hungarian language.
15008.

K. Nagy Sándor: Biharvármegye földrajza. Nagyvárad város leírásával és Magyar Királyság rövid áttekintésével. Kiadja a "biharmegyei és nagyváradi tanszermúzeum." Nagyvárad, 1886, Hügel Ottó, 10+229+5 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kopott és sérült gerinccel. A címlapon jelzett térkép nem jelent meg./Sándor K. Nagy: Geography of Bihar/Bihor County. With description of Nagyvárad/Oradea/Großwardein and a short overview of the Hungarian Kingdom. Nagyvárad/Oradea/Großwardein, 1886, Otto Hügel. Gilt leather-binding, with worn cover and damaged spine. The map didn't came out. In Hungarian language.

10 000 HUF
27,03
29,41
15009.

12 000 HUF
32,43
35,29
Nagyvárad és környéke. Útmutató 8 kőmetszvénnyel. Nagyvárad, 1872. Nágel Ottó. 108p . + 8 kőnyomatos tábla. Kiadói papírborítékban gerincén sérült. Felvágatlan. Ritka! 14 cm/ Nagyvárad/Oradea/Großwardein and surroundings. Nagyvárad/Oradea/Großwardein, 1872, Ottó Nágel, 108 p. + 8 t.(Litography.) Paperbinding, with damaged spine. Uncut. In Hungarian language.
15010.

8 000 HUF
Budapest, reine du Danube. Szerk.: Durand, Josette. Bp., 1933, Librairie françaisa Cserépfalvi. Francia nyelven. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban./In French language- Linen-binding, with worn cover, but the other things are good.
15011.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF