Books: Military

Number of items: 12

Lendl Adolf: Hősökfalva. Bp., 1916, Athenaeum. Papírkötésben, jó állapotban. + Az aradi polgármester gépelt, aláírt levele a könyv kézhezvételéről/ Adolf Lendl: Heroesvillage. Bp.,1916, Athenaum. With the autograph letter of the City Mayor of Arad about the receipt of the book.
15110.

80 000 HUF
216,22
235,29
Kövér Gyula (Kövér Gyuszi) (1883-1950): Kacagó lapok a komoly időkből. (1915-1916.) Kiadja: M. Kir. Miskolci 10. Honvédgyalogezred. Bp.,(1917), Fénynyomda és Grafikai Műintézet, 4 p.+76 t. Haránt-alakú zsinórfűzött papírkötésben, a borítón az illusztráció címkéje sérült, hiányos, kissé szakadozott borítóval, kissé laza kötéssel. Számozott, 190. számú példány.  A M. Kir. Miskolci 10. Honvédgyalogezred 151 tagjának karikatúra albuma, a gyalogezred kiadásában, Kövér Gyula (1883-1950) festőművész, grafikus munkáival. Ritka!/  Gyula Kövér: Laughing pages from the serious times. (1915-1916.) Published by the 10th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Miskolc. Bp.,(1917), Light Press and Graphic Art Institute, 4 p.+76 t. Paperbinding, with damaged label on the first cover, little bit damaged cover, and loose spine. Numbered, 190th. Copies.  Caricature ablum of the 10th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Miskolc by Gyula Kövér (1883-1950.) Rare!
15111.

50 000 HUF
135,14
147,06
cca 1884-1886 Cahiers DEnseignement Illustrés 16 száma. (Egybekötve.): N. 1-2. Uniformes de LArmée Francaise En 1884. I-II. Armand Dumaresq rajzaival. M. De Bouille szövegével.  N. 13-16. Uniformes de LArmée Allemande En 1886. I-IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével. N. 22. Uniformes de LArmée Anglaise IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével.  N. 30. Les Grandes Manoeuvres de Cavalerie. I. Eugéne Chaperon rajzaival. Romuald Brunet szövegével. N. 32-33. Les Cuirassiers. (1672-1886.) Esquisses Anecdotiques I-II. Dick de Lonlay rajzaival és szövegével. N. 42-44. Uniformes de LArmée Autrichienne. II-IV. Felician Myrbach rajzaival. A. Dally szövegével.  N, 45-46.,48. Uniformes de LArmée Italienne. I-II., IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével.  Paris, Ludovic Baschet,(Gillot-ny.), 31+1+61+1+49-63+1+15+1+39+1+17-63+1+31+1+49-63+1 p. Francia nyelven. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Egészoldalas színes litográfiákkal az európai hadseregek uniformisairól, Franciaország, Németország, Olaszország..stb., közte az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregének uniformisaival is. Átkötött aranyozott gerincű modern félvászon-kötésben, a gerincen Uniformes felirattal, egy-két ceruzás jegyzettel, jó állapotban./  Cca 1884-1886 16 numberes of Cahiers DEnseignement Illustrés. (In one book.) In French language. With many illustrations. Half-linen-binding.
15112.

cca 1884-1886 Cahiers D'Enseignement Illustrés 16 száma. (Egybekötve.): N. 1-2. Uniformes de L'Armée Francaise En 1884. I-II. Armand Dumaresq rajzaival. M. De Bouille szövegével. N. 13-16. Uniformes de L'Armée Allemande En 1886. I-IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével. N. 22. Uniformes de L'Armée Anglaise IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével. N. 30. Les Grandes Manoeuvres de Cavalerie. I. Eugéne Chaperon rajzaival. Romuald Brunet szövegével. N. 32-33. Les Cuirassiers. (1672-1886.) Esquisses Anecdotiques I-II. Dick de Lonlay rajzaival és szövegével. N. 42-44. Uniformes de L'Armée Autrichienne. II-IV. Felician Myrbach rajzaival. A. Dally szövegével. N, 45-46.,48. Uniformes de L'Armée Italienne. I-II., IV. Marius Roy rajzaival. A. Dally szövegével. Paris, Ludovic Baschet,(Gillot-ny.), 31+1+61+1+49-63+1+15+1+39+1+17-63+1+31+1+49-63+1 p. Francia nyelven. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Egészoldalas színes litográfiákkal az európai hadseregek uniformisairól, Franciaország, Németország, Olaszország..stb., közte az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregének uniformisaival is. Átkötött aranyozott gerincű modern félvászon-kötésben, a gerincen "Uniformes" felirattal, egy-két ceruzás jegyzettel, jó állapotban./ Cca 1884-1886 16 numberes of Cahiers D'Enseignement Illustrés. (In one book.) In French language. With many illustrations. Half-linen-binding.

50 000 HUF
135,14
147,06
Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich. Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.
15113.

Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: "Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich." Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.

30 000 HUF
81,08
88,24
Köppen, Fedor (von): Az európai haderők ismertetése. 118 legfinomabb kivitelű szinnyomatu képpel és 48 szövegbeli ábrával Knötel Rikárd-tól és magyarázó szöveggel ifjak és öregek számára --tól. (Átdolgozás németből.) Bp. (1891.) Lauffer Vilmos. 3 +140 h. 18 kihajt., színes tábla. Szövegközti rajzokkal. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti litografált címlap felhasználásával., a címke kopott. Ritka!/  Fedor von Köppen: The description European armies. Half-linen-binding, with using the original litograhed title page, with worn cover. In Hungarian language. Rare!
15114.

26 000 HUF
70,27
76,47
[Klapka György]: Memoiren von Georg Klapka. April bis October 1849. Leipzig, 1850, Otto Wigand, 1 (Klapka György kőnyomatos mellképe) t.+XXXIV+422+2 p.+1 t. (A komáromi hadszíntér kőnyomatú térképe.) Első kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, egy térkép hiányzik./ First edition. In German language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, little bit spotty pages, one map lost.
15115.

16 000 HUF
43,24
47,06
Artiliierieunterricht 15 cm M. 14. Feldhaubitze + Tafelhelft zum Artiliierieunterricht 15 cm M. 14. Feldhaubitze. Wien, 1916.197p + 7p; 83t (kihajtható). Az M14-es mozsárágyú tüzérségi oktatókönyve táblákkal külön kötetben Egészvászon kötésben / In full linen binding. In German language.
15116.

12 000 HUF
32,43
35,29
Breit József, Doberdói: A magyarországi 1918/19. évi forradalmi mozgalmak és a vörös háború története I. köt.: A Károlyi korszak főbb eseményei. Bp.,1925, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár,(Stephaneum-ny.), 236 p.+2 t.(kihajtható térképvázlat, az egyik nagyméretű: 43x61 cm.) Kiadói papírkötés.   A szerző, Breit József (1931-től Bánlaky József) (1863-1945) katonatiszt, hadtörténész által báró straussenburgi Arz Artúr (1857-1935) katonatiszt, császári és királyi vezérezredes, az Osztrák-Magyar Monarchia vezérkari főnökének részére dedikált példány./  József Breit of Doberdo: The history of the Hungarian revolutionary movements and red war in 1918/19. I. volume: The main events of the Károlyi era. Bp.,1925, Hungarian Royal Military Historical Archives, 236+2 t.(With openable maps, one is huge, 43x61 cm.) Paperbinding, in Hungarian language. Signed by the author to baron Artúr Arz de Straussenburg Austro-Hungarian colonel general, the chief of the general staff of the Austro Hungarian Army.
15117.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
15118.

11 000 HUF
29,73
32,35
Török András: Szálasi álarc nélkül. Öt év a Szálasi-mozgalomban. Bp., 1941, Fővárosi Nyomda Rt. Papírkötésben, jó állapotban./ Paperbinding, in Hungarian language.
15119.

10 000 HUF
27,03
29,41
Gallos József: A repülő bombák Budapest, 1939, Német József Műszaki Könyvkiadó kiadása (Madách-Nyomda, Bp.) 85 p. + [3] p.; ill. Első kiadás. 79 szövegközti, feliratos, fekete-fehér képpel. Sérült papírkötésben./ Paperbinding, with damaged cover. First edition. In Hungarian language.
15120.

6 000 HUF
Sólyomvári Mihály: Mint közlegény a vérmezőkön. A papírborító rajza Gerstenkorn Béla munkája. Sopron,1934, Székely és Társa, 280 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, néhány foltos lappal.  A szerző, Sólyomvári (Stanitz) Mihály által a bátyjának dedikált példány, dátumozva (1934. dec. 14.)/ Gilt linen-binding, with some spotty pages. Signed by the author the his brother. In Hungarian language.
15121.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF