Books: Law

Number of items: 13

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban.   A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, persevero feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./   In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition.  With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.
15060.

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban. A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, 'persevero' feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./ In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition. With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
28 000 HUF
87,23
95,89
Minimum bid:
28 000 HUF
Refresh
[péterfalvi Molnár István (1784-1816)] Stephanum Molnár de Péterfalva: Sententiae Exelsae Curiae Regiae intra Annum 1769, quousque videlicet Decisiones Curiales in plano tabulari extenduntur, et Generalium Regni Judiciorum Terminum post Pascha Anni 1823 incidentem inclusive latae exceptis Sententiis I. Tabulae Regiae Judiciariae simpliciter Approbatoriis per Stephanum Molnár de Péterfalva. Pars Prima-Pars Secunda. [I-II. kötet egybekötve.] Pest, 1823-1824., Typis Ludovici Landerer de Füstkút, 3 sztl. lev.+176 p.+2 sztl. lev.+494 p. Latin nyelven. Korabeli bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső kötéstábla szélén, a gerinc mentén sérüléssel, de belül jó állapotban./  In Latin language. Full leather-binding, with little damage on the spine, in good condition.
15061.

Available for bidding
20 000 HUF
62,31
68,49
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Antoine, Paul Gabriel: Tractatus Theologicus de Justitia et Jure... Jaurini (Győr), 1755. Joannis Streibig, 831p. + 38 p. (index.) Latin nyelven. Korabeli, sérült félbőr kötésben, Az utolsó 3 lap sérült, szöveget érintő kis hiányokkal. Paul Gabriel Antoine (1678-1743) francia jezsuita teológus munkáinak első magyarországi kiadása, mely a joggal foglalkozik. / Half-leather-binding, with 3 damaged pages. In Latin language.
15062.

Available for bidding
10 000 HUF
31,15
34,25
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh
Dr. Apáthy István: Tételes európai nemzetközi jog. Bp.,1878, Franklin, XVI+416 p. Első kiadás. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és kopott gerinccel./ Half-linen-binding, with little bit worn cover and spine. In Hungarian language.
15063.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Dr. Herczeg Mihál: A magyar magánjog mai érvényében. Az elmélet és gyakorlat igényeire való egyenlő tekintettel. I. kötet: A magyar magánjog általános része. [Unicus, több kötete nem jelent meg.] Bp., 1880, Eggenberger,(Hoffmann és Molnár-ny.), 4+298+2 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, foltos lapszélekkel./  Half-linen-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with some spotty on the edges of the pages. In Hungarian language.
15064.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
13 000 HUF
Refresh
15065.

Available for bidding
8 000 HUF
24,92
27,40
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
15066.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Die Civilproceßordnungen für die Königreiche Ungarn, Kroatien und Slawonien, die Woiwodschaft Serbien und das Temeser Banat vom 16. September 1852.; dann für das Großfürstenthum Siebenbürgen und die damit vereinigten Theile vom 3. Mai 1852, praktisch erläutert und mit Formularien versehen von Dr. Ferdinand Schuster. Wien, 1853, Friedrich Manz, 96+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, a gerince sérült. Ritka!/Paperbinding, with damaged spine and cover. In German language.
15067.

Available for bidding
6 000 HUF
18,69
20,55
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Hajnik Imre: Egyetemes európai jogtörténet. 1. köt.: Középkor. Bp., 1896, Eggenberger. Kissé foltos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal, kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban./ Half-linen-binding, with worn cover. In Hungarian language.
15068.

Available for bidding
6 000 HUF
18,69
20,55
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Honni törvény-szótár. 2. kiadás meg-bővítve. Szerk. bizaki Puky Károly.  Posony, 1831, Füskúti Landerer Lajos. 210 l.Modern egészvászon kötésben, az eredeti papírborító bekötve. Jó állapotban./Modern linen-binding, with original paper cover in it. In Hungarian language.
15069.

Available for bidding
6 000 HUF
18,69
20,55
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh
Halmay Elemér: Revízió, választójog, királykérdés. Bp., 1931, Revízió -- Kelet Népe. Felvágatlan példány! Papírkötésben, jó állapotban./Paperbinding, in Hungarian language. Uncut.
15070.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
5 500 HUF
Refresh
A fajvédelem és a házasságkötés jogszabályai. Szerk.: Berényi Sándor. Bp., [1941], Szerzői. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban./ Paperbinding, in Hungarian language. Signed by the author.
15071.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.