Books: Film

Number of items: 12

A (huszonöt) 25 éves mozi. A magyar kinematográfia negyedszázados története. Szerk. Lányi Victor, Radó István, Held Albert. Sátori Lipót rajzaival. Bp., 1920. Biró. 185+(7) p. Aranyozott félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált borító belekötve.
15300.

6 000 HUF
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Horia-Nyomda, Temesvár.) Kiadói papírkötés, a borító szélei gyűröttek és kissé szakadozottak. Első kiadás. A szerző által dedikált!
15301.

5 000 HUF
Lajta Andor: A tízéves magyar hangosfilm 1931-1941.  Bp.,1942, Otthon-Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, belül jó állapotban.  A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Dr. Bencs Zoltán (1889-1961) kultuszminisztérium kultúrpolitikai osztálynak filmügyekért felelős egyetemes referense,miniszteri tanácsos, országgyűlési képviselő, a Hunnia Filmgyár alelnöke és művészeti igazgatója részére dedikált.
15302.

5 000 HUF
15303.

4 000 HUF
Grabowsky Arthur - Művészi fényképezés Bp., 1917. Wanaus József (fényképezési szaküzlet kiadása). 2 sztl. lev. (reklám), 176 p. + 8 t. (fotó). Számos szövegközti reklámmal, korabeli félvászon kötésben, jó példány.
15304.

3 000 HUF
Székely Sándor: Hangosfilmszínház. Keskenyfilmszínház építés, berendezés, szerelés, tűzrendészet. Byssz Róbert (1893-1961) által illusztrált borítóban. Bp.,1943, (Merkantil-ny.), 112 p.+8 t. Kiadói illusztrált papírkötés, az illusztrált papírborítókon hiánnyal.
15305.

3 000 HUF
Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, Szent Erzsébet-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15306.

Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, "Szent Erzsébet"-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka! Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.

2 800 HUF
7,57
8,24
Farkas Pali Színész Almanachja 1929. Losonc, 1929, Losonczi Sándor Könyvnyomdája, 112 p. Korabeli felvidéki reklámokkal, a hátsó borítón pozsonyi cég Chevrolet reklámjával. Kiadói papírkötés, szakadt, gyűrött borítóval. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15307.

2 800 HUF
7,57
8,24
10
1934 Filmművészeti évkönyv. XXIX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., 1934, Szerzői kiadás, 274 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, szép állapotban.
15308.

5 000 HUF
18
1947 Filmművészeti évkönyv. XXVIII. évfolyam. Szerk.: Lajta Andor. Bp.,1946, Szerzői kiadás, 447 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon kötés, kissé laza fűzéssel.
15309.

3 000 HUF
1948 Filmművészeti évkönyv. XXIX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., Szerzői kiadás,427 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, kis sérüléssel a gerincén.
15310.

3 000 HUF
20
1949 Filmművészeti évkönyv. XXX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., 1949, Szerzői kiadás,413+1 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15311.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF