Judaica

Number of items: 28

1868 Buda, az 1867-es emancipációs törvény után a fennálló viszonyokat, és szükséges intézkedéseket meghozni kívánó Egyetemes Izraelita Hitfelekezeti Közgyűlés összehívásáról szóló rendelet, valamint a választásra vonatkozó alapszabályok, korabeli aláhúzásokkal, bejelölésekkel, 11 p.
11720.

8 000 HUF
27,59
11
1870 Munkakönyv zsidó bádogos részére, illetékbélyeggel,kevés bejegyzéssel
11721.

5 000 HUF
17,24
cca 1900 Antiszemita sétabot, fém-fa, alján rozsdás, fej rész foltos, 13×13 cm, m: 84 cm
11722.

28 000 HUF
87,50
96,55
30
1903 Rosenberg Sándor aradi rabbi héber nyelven írt levelezőlapja Budapestre, Dr. Bacher Vilmos tanár úrnak címezve / postcard sent by the Arad rabbi to Budapest
11723.

12 000 HUF
41,38
cca 1900 Zsidó férfi portréja, keményhátú fotó, 10,5×7 cm
11724.

3 000 HUF
10,34
cca 1900 Zsidó férfi portréja, keményhátú fotó Erdős Gyula újpesti műterméből, hátulján pecséttel jelzett, 10×6,5 cm
11725.

3 000 HUF
10,34
1900 Pesti Chevra Kadisa díszes tagfelvételi okmánya. Ehrlich Mózes elnök, és dr. Mezey Ferenc ügyész és titkár aláírásaival. Bp., Czettel és Deutsch-ny., szakadt.
11726.

20 000 HUF
62,50
68,97
1910 Franck kávé héber nyelvű számolócédula
11727.

3 000 HUF
10,34
1922 Eilser Mátyás (1865-1930) kolozsvári főrabbi saját kézzel írt üdvözlő sorai ő és felesége üdvözlőkártyájának hátoldalán
11728.

6 000 HUF
20,69
1931 Cionista mozgalom 1 Shekel adomány igazolás. Sorszámozott / 1 Shekel donation receipt
11729.

6 500 HUF
20,31
22,41
1936 Besztercebánya a Makabi világjátékok kisplakátja, emléklapja alkalmi bélyegzésekkel / 1936 banska Bystrica Makabi winter games sheet with special cancellation 22,5x30 cm
11730.

20 000 HUF
62,50
68,97
1939 Magyar Izraelita Vallásfelekezet törvényes képviseleti szerveinek tiszteletteljes folyamodása a magyar országgyűlés felsőházához és képviselőházához ,,a zsidók közéleti és gazdasági korlátozásáról szóló 702. sz. törvényjavaslat tárgyában. Magyar Izraelita Vallásfelekezet nevében: Magyarországi Izraeliták Országos irodája, Magyarországi Autonom Orthodox Izraelita Hitfelekezet központi irodája, Status Quo Ante Szervezetű Izraelita Hitközségek Szövetsége. Bp., Pesti Lloyd-nyomda, az első lap szakadt, sérült, az utolsó lapon alsó szélein kisebb szakadásokkal, a többi lapon, középen, kisebb hajtás menti szakadásokkal, 14 sztl. lev.
11731.

1939 Magyar Izraelita Vallásfelekezet törvényes képviseleti szerveinek tiszteletteljes folyamodása a magyar országgyűlés felsőházához és képviselőházához ,,a zsidók közéleti és gazdasági korlátozásáról szóló 702. sz. törvényjavaslat tárgyában." Magyar Izraelita Vallásfelekezet nevében: Magyarországi Izraeliták Országos irodája, Magyarországi Autonom Orthodox Izraelita Hitfelekezet központi irodája, Status Quo Ante Szervezetű Izraelita Hitközségek Szövetsége. Bp., Pesti Lloyd-nyomda, az első lap szakadt, sérült, az utolsó lapon alsó szélein kisebb szakadásokkal, a többi lapon, középen, kisebb hajtás menti szakadásokkal, 14 sztl. lev.

8 000 HUF
27,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.