Historical documents, manuscripts

Number of items: 60

cca 1600-1800 Francia nyelvű irat, pergamen, kissé foltos /  cca 1600-1800 Document written in French, on parchment, with small stains
11270.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1629 Francia nyelvű kézzel írt levél, foltos, 2 p. /  cca 1629 Letter written in French, with small stains, 2 p.
11271.

5 000 HUF
11272.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1800-1900 Kitab al-qamus al-muhit wa al-qabus al-wasit. Muhammad ibn Yaqub Firuzabadi arab nyelvű szótárának kézirata, díszes, sérült címlappal, az elején díszesen keretezett oldalakkal, arab nyelvű lapszéli jegyzetekkel. Foltos, részben kijáró, helyenként restaurált lapokkal, sérült bőrkötésben, a belső kötéstáblán írásgyakorlatokkal, 568 p / Kitab al-qamus al-muhit wa al-qabus al-wasit. Muhammad ibn Yaqub Firuzabadi Arabic language dictionary and thesaurus. Manuscript with hand drawn ornaments. Some pages come out and some are restored. 19th century. In damaged leather binding, 568 p.
11273.

50 000 HUF
135,14
147,06
1842 Sopron város tanácsnak körlevele más városi törvényhatóságokhoz (jelen esetben Körmöcbányának), melyben a tervezett Bécs-Trieszt vasútvonal Magyarországon át vezetése mellett áll ki, és az ország érdekének szem előtt tartása miatt kéri más városok támogatását. Laitner Ferenc polgármester, táblabíró és Ertl Nep. János főjegyző sk. aláírásával
11274.

26 000 HUF
70,27
76,47
1848 A nemes Sághy család kézzel rajzolt címere az 1631-es címeres levélről. Lerajzolta és hitelesítette nemes Saaghy György ügyvéd. Szakadt, ragasztott. 30x34 cm
11275.

24 000 HUF
64,86
70,59
1848 A pesti városi tanács hirdetménye, benne a március 15-i 12 ponttal és az aznapi események összefoglalásával, foltos, szélein hiányos, 2 p.
11276.

200 000 HUF
540,54
588,24
1849 Budapest(!) október 15. A cs. kir. katonai kerület hirdetménye a szabadságharc idején hivatalban lévők magatartásának igazolására való felszólítással. Magyar és német nyelven. 50x40 cm Kis sérüléssel
11277.

24 000 HUF
64,86
70,59
Sárvári báró Eötvös József (1798-1883) hétszemélynök, főrend saját kézzel aláírt leirata közigazgatási ügyben Kőszegre.
11278.

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1870 Bem József emlék, a kép hátterét Kossuth-bankók adják, elöl pedig Bem József alakjának rézmetszetű kivágott részlete. Bem Józsefen a Magyar Katonai Érdemrend II. osztályú kitüntetésével. A bankók rajzolója, és a Bem József (1794-1850) metszet készítő művész egyaránt Tyorler József (1822-1854) réz- és acélmetsző volt. Későbbi fa keretben, 21x13 cm, keret: 24x16 cm.
11279.

15 000 HUF
40,54
44,12
1864 Id. magyarszőgyéni és szolgaegyházi Szőgyény-Marich László (1806-1893): Emlékiratai I. kötetének eredeti, saját kezűleg írt kézirata, benne Thallóczy Lajos (1857-1916) politikus, történész, levéltáros ceruzás javításaival. Későbbi félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, néhány foltos lappal, 648 kézzel számozott oldal.   Szőgyény-Marich László (1806-1893): jogász, konzervatív politikus, császári és királyi kamarás, valóságos belső titkos tanácsos, az utolsó udvari kancellár, amely tisztségéről 1848-ban lemondott.
11280.

50 000 HUF
135,14
147,06
1867 Az evangélikus egyház gyűjtésének a könyvelése hitközségek szerint az 1861-65 ös tűzvészek kárainak rendezésére. kb 50 oldal
11281.

2 000 HUF
41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF