Historical documents, manuscripts

Number of items: 60

cca 1900-1910 gróf szegedi és borosjenői Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök névjegykártyája
11294.

10 000 HUF
27,03
29,41
9
cca 1900 Olvashatatlan jelzéssel: Azonosítatlan családi címer, vegyes technika, rányomott viaszpecséttel, paszpartuban, üvegezett fa keretben
11295.

11 000 HUF
29,73
32,35
33
XX. sz. eleje: Veszprém vármegye hímzett címere üvegezett keretben./ Embroidered coat of arms 46x50 cm
11296.

20 000 HUF
54,05
58,82
1905 Somogy megyei Gazdatiszti táncestély táncrendje, rendkívül ritka
11297.

18 000 HUF
48,65
52,94
1907 Csók István (1865-1961) festőművész autográf, saját művét ábrázoló képeslapja Wolfner Vilmosnak a Singer és Wolfner kiadó vezetőjének....Pár évvel ezelőtt azt kérdezte, tudok e arcképet festeni. íme itt a válaszom.. Párizsból.
11298.

1907 Csók István (1865-1961) festőművész autográf, saját művét ábrázoló képeslapja Wolfner Vilmosnak a Singer és Wolfner kiadó vezetőjének."...Pár évvel ezelőtt azt kérdezte, tudok e arcképet festeni. íme itt a válaszom.." Párizsból.

30 000 HUF
81,08
88,24
1911 Az új koalíció - Gáspár Antal (1889-1959) festőművész által készített karikatúra, jelzett, 30×25 cm
11299.

1911 "Az új koalíció" - Gáspár Antal (1889-1959) festőművész által készített karikatúra, jelzett, 30×25 cm

6 000 HUF
1916 Egry József festőművésznek a nagykanizsai honvéd kórházból írt levelezőlapja Lyka Károly részére, saját grafikájáról készült levelezőlapon
11300.

20 000 HUF
54,05
58,82
1918 Kitört a forradalom! Munkások! Elvtársak! ... A Nemzeti Tanácshoz csatlakozott katonai csapatok szerdán éjjel (1918. okt. 30.) vérrontás nélkül megszállták a főváros főbb pontjait,...és fölesküdtek a Nemzeti Tanácsnak. ... Ki az utcára! Szüntessétek be a munkát! A magyarországi szociáldemokrata párt. hn., nyomda nincs, (1918. okt. 31.), plakát, apró szakadással, hajtásnyommal, 40x28 cm
11301.

1918 "Kitört a forradalom! Munkások! Elvtársak! ... A Nemzeti Tanácshoz csatlakozott katonai csapatok szerdán éjjel (1918. okt. 30.) vérrontás nélkül megszállták a főváros főbb pontjait,...és fölesküdtek a Nemzeti Tanácsnak. ... Ki az utcára! Szüntessétek be a munkát! A magyarországi szociáldemokrata párt." hn., nyomda nincs, (1918. okt. 31.), plakát, apró szakadással, hajtásnyommal, 40x28 cm

40 000 HUF
108,11
117,65
1919 Szent István napján tartsd füledet a multhoz, ... A román hatóságok által cenzúrázott röplap, amelyben a keresztény magyarok a a kereszténység és a magyarság védelmére buzdítanak a gaz, idegen kalandorok hazugságaival szemben, hajtásnyommal 21x15 cm
11302.

1919 "Szent István napján tartsd füledet a multhoz, ..." A román hatóságok által cenzúrázott röplap, amelyben a keresztény magyarok a a kereszténység és a magyarság védelmére buzdítanak a "gaz, idegen kalandorok" hazugságaival szemben, hajtásnyommal 21x15 cm

3 000 HUF
1920 Huszár Károly (1882-1941) volt miniszterelnök (1919. november 24. - 1920. március 15) által aláírt díszes adományozó oklevél a Huszár-féle nyomorakció keretében adományozott személy részére, 1920. július 31. Színes, rézben kézzel festett oklevél, jelzett (Kovács Erzsi), 2 sztl. lev.
11303.

30 000 HUF
81,08
88,24
1922 az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület sorszámozott, névre szóló (Legeza Árpád nemzeti ereklyéje, Magyarország valamennyi vármegyéjének földjéből származó földet tartalmazó emlék ércbulla, díszes emléklapon, paszpartuban, üvegezett fa keretben
11304.

30 000 HUF
81,08
88,24
23
1924 A Népszövetség jelentése Magyarország pénzügyi rekonstrukciójáról. A jelentést Jeremiah Smith készítette, amikor Magyarországot felvették a Népszövetségbe. A 25 jelentés kompletten. / 1924 League of Nations. Financial reconstruction of Hungary. 25 reports made by Jeremiah Smith when Hungary was admitted to the LN.
11305.

240 000 HUF
648,65
705,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF