Historical documents, manuscripts

Number of items: 61

1848 A nemes Sághy család kézzel rajzolt címere az 1631-es címeres levélről. Lerajzolta és hitelesítette nemes Saaghy György ügyvéd. Szakadt, ragasztott. 30x34 cm
11275.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
24 000 HUF
77,92
87,27
Minimum bid:
26 000 HUF
Refresh
1848 A pesti városi tanács hirdetménye, benne a március 15-i 12 ponttal és az aznapi események összefoglalásával, foltos, szélein hiányos, 2 p.
11276.

Available for bidding
200 000 HUF
649,35
727,27
Minimum bid:
220 000 HUF
Refresh
1849 Budapest(!) október 15. A cs. kir. katonai kerület hirdetménye a szabadságharc idején hivatalban lévők magatartásának igazolására való felszólítással. Magyar és német nyelven. 50x40 cm Kis sérüléssel
11277.

Available for bidding
24 000 HUF
77,92
87,27
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
Sárvári báró Eötvös József (1798-1883) hétszemélynök, főrend saját kézzel aláírt leirata közigazgatási ügyben Kőszegre.
11278.

Available for bidding
15 000 HUF
48,70
54,55
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
cca 1870 Bem József emlék, a kép hátterét Kossuth-bankók adják, elöl pedig Bem József alakjának rézmetszetű kivágott részlete. Bem Józsefen a Magyar Katonai Érdemrend II. osztályú kitüntetésével. A bankók rajzolója, és a Bem József (1794-1850) metszet készítő művész egyaránt Tyorler József (1822-1854) réz- és acélmetsző volt. Későbbi fa keretben, 21x13 cm, keret: 24x16 cm.
11279.

Available for bidding
15 000 HUF
48,70
54,55
Minimum bid:
16 000 HUF
Refresh
1864 Id. magyarszőgyéni és szolgaegyházi Szőgyény-Marich László (1806-1893): Emlékiratai I. kötetének eredeti, saját kezűleg írt kézirata, benne Thallóczy Lajos (1857-1916) politikus, történész, levéltáros ceruzás javításaival. Későbbi félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, néhány foltos lappal, 648 kézzel számozott oldal.   Szőgyény-Marich László (1806-1893): jogász, konzervatív politikus, császári és királyi kamarás, valóságos belső titkos tanácsos, az utolsó udvari kancellár, amely tisztségéről 1848-ban lemondott.
11280.

Available for bidding
50 000 HUF
162,34
181,82
Minimum bid:
50 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

343. Auction:
Payment deadline is 19 April

344. Auction:
From 16 to 25 April
Payment deadline is 10 May
Seeing: From 23 to 25 April

31. Mayor auction
Seeing: From 29 April to 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.