Historical documents, manuscripts

Number of items: 60

1848 A pesti városi tanács hirdetménye, benne a március 15-i 12 ponttal és az aznapi események összefoglalásával, foltos, szélein hiányos, 2 p.
11276.

200 000 HUF
645,16
729,93
1849 Budapest(!) október 15. A cs. kir. katonai kerület hirdetménye a szabadságharc idején hivatalban lévők magatartásának igazolására való felszólítással. Magyar és német nyelven. 50x40 cm Kis sérüléssel
11277.

24 000 HUF
77,42
87,59
Sárvári báró Eötvös József (1798-1883) hétszemélynök, főrend saját kézzel aláírt leirata közigazgatási ügyben Kőszegre.
11278.

15 000 HUF
48,39
54,74
cca 1870 Bem József emlék, a kép hátterét Kossuth-bankók adják, elöl pedig Bem József alakjának rézmetszetű kivágott részlete. Bem Józsefen a Magyar Katonai Érdemrend II. osztályú kitüntetésével. A bankók rajzolója, és a Bem József (1794-1850) metszet készítő művész egyaránt Tyorler József (1822-1854) réz- és acélmetsző volt. Későbbi fa keretben, 21x13 cm, keret: 24x16 cm.
11279.

15 000 HUF
48,39
54,74
1864 Id. magyarszőgyéni és szolgaegyházi Szőgyény-Marich László (1806-1893): Emlékiratai I. kötetének eredeti, saját kezűleg írt kézirata, benne Thallóczy Lajos (1857-1916) politikus, történész, levéltáros ceruzás javításaival. Későbbi félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, néhány foltos lappal, 648 kézzel számozott oldal.   Szőgyény-Marich László (1806-1893): jogász, konzervatív politikus, császári és királyi kamarás, valóságos belső titkos tanácsos, az utolsó udvari kancellár, amely tisztségéről 1848-ban lemondott.
11280.

50 000 HUF
161,29
182,48
1867 Az evangélikus egyház gyűjtésének a könyvelése hitközségek szerint az 1861-65 ös tűzvészek kárainak rendezésére. kb 50 oldal
11281.

2 000 HUF
6,45
7,30
41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.