Historical documents, manuscripts

Number of items: 61

1418 Nürnberg, Hans von Sparneck (1380 k.--1430-1440 között) birodalmi bíró és a nürnbergi városbírák július 12-én (am Eritag vor sand Margreten tag) kelt oklevele a Frauentor mellett álló csűr adásvételéről, német nyelven, pergamen, sérült függőpecséttel /  1418 Nürnberg, a charter issued by Hans von Sparneck (cca 1380--between 1430-1440) Imperial mayor (Schultheiß) and the judges of Nürnberg on July 12 (am Eritag vor sand Margreten tag) about selling a barn situated near the Frauentor, in German, on parchment with damaged pendent seal on it
11269.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
420 000 HUF
1 363,64
1 527,27
Minimum bid:
420 000 HUF
Refresh
cca 1600-1800 Francia nyelvű irat, pergamen, kissé foltos /  cca 1600-1800 Document written in French, on parchment, with small stains
11270.

Available for bidding
10 000 HUF
32,47
36,36
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
cca 1629 Francia nyelvű kézzel írt levél, foltos, 2 p. /  cca 1629 Letter written in French, with small stains, 2 p.
11271.

Available for bidding
5 000 HUF
16,23
18,18
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
11272.

Available for bidding
10 000 HUF
32,47
36,36
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh
cca 1800-1900 Kitab al-qamus al-muhit wa al-qabus al-wasit. Muhammad ibn Yaqub Firuzabadi arab nyelvű szótárának kézirata, díszes, sérült címlappal, az elején díszesen keretezett oldalakkal, arab nyelvű lapszéli jegyzetekkel. Foltos, részben kijáró, helyenként restaurált lapokkal, sérült bőrkötésben, a belső kötéstáblán írásgyakorlatokkal, 568 p / Kitab al-qamus al-muhit wa al-qabus al-wasit. Muhammad ibn Yaqub Firuzabadi Arabic language dictionary and thesaurus. Manuscript with hand drawn ornaments. Some pages come out and some are restored. 19th century. In damaged leather binding, 568 p.
11273.

Available for bidding
50 000 HUF
162,34
181,82
Minimum bid:
55 000 HUF
Refresh
1842 Sopron város tanácsnak körlevele más városi törvényhatóságokhoz (jelen esetben Körmöcbányának), melyben a tervezett Bécs-Trieszt vasútvonal Magyarországon át vezetése mellett áll ki, és az ország érdekének szem előtt tartása miatt kéri más városok támogatását. Laitner Ferenc polgármester, táblabíró és Ertl Nep. János főjegyző sk. aláírásával
11274.

Available for bidding
26 000 HUF
84,42
94,55
Minimum bid:
26 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

343. Auction:
Payment deadline is 19 April

344. Auction:
From 16 to 25 April
Payment deadline is 10 May
Seeing: From 23 to 25 April

31. Mayor auction
Seeing: From 29 April to 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.